WRC 2015 hooaeg

Maailma rallitippude käekäigust

Moderaatorid: Jaanus, KAIKUL, Strike, Erki, jagr

Vasta
soca
Rallifoorum 24/7
Rallifoorum 24/7
Postitusi: 11133
Liitunud: 13 Jaan 2012, 15:22
Asukoht: Lõuna-Eesti ralliteed

Re: WRC 2015 hooaeg

Postitus Postitas soca »

See on autosport ajakirjast mitte neti Välja andest. Aru ma ei saa kust malcolm selle kindla teadmise võtab et Thierry võidaks. Ja tuleb välja et isegi masin on tema järgi ehitatud ja otti ning elfynit pole kuuldagi võetud.
Minu postitusi täie tõsidusega mitte võtta.
Dmack Eesti rahvusrehviks!
Rallifoorumi vanasõna: "Otile sobivad ainult Poola ja Soome ralli!"
jens
Rallifoorum 24/7
Rallifoorum 24/7
Postitusi: 2077
Liitunud: 02 Aug 2005, 21:50
Asukoht: Tallinn

Re: WRC 2015 hooaeg

Postitus Postitas jens »

Ei maksa asju isiklikult võtta.

See on avalik saladus, et iga tiimibossi peas on n-ö "soovinimekiri", keda nad ideaalis sooviksid oma autoga sõitmas näha. Mõistagi on Ogier #1 kõigi jaoks, aga Ogier ise saab olla vaid ühes kohas korraga. Seega VW-s. Jne. Wilsonile on üle jäänud hetkel Evans ja Tänak. Aga see ei tähenda, et ta ei võiks olla objektiivne selles mõttes, et neist kahest on ka paremaid sõitjaid WRC-s. Iseasi, kas neid M-Sporti õnnestub tuua.

Samuti tasub sõitjal sõitjateturul kainet meelt säilitada. Kui sa pole just Ogier või mõni muu maailmameister/suur tegija, siis saad omale sellise sõitjakoha, mis teistest "üle jääb". Parim, mis teha saad, on võimalikult hästi esineda, ja loota, et jätad piisavalt hea mulje, et sind siiski kusagile võetakse.

Eks nagu ikka, kõik on kompromiss siin elus.
Kolin
Moderaator
Moderaator
Postitusi: 19363
Liitunud: 23 Veebr 2003, 12:43
Asukoht: Seal kus lõpeb asfalt
Has thanked: 2
Meeldimisi saanud: 17
Kontakt:

Re: WRC 2015 hooaeg

Postitus Postitas Kolin »

soca kirjutas:See on autosport ajakirjast mitte neti Välja andest. Aru ma ei saa kust malcolm selle kindla teadmise võtab et Thierry võidaks. Ja tuleb välja et isegi masin on tema järgi ehitatud ja otti ning elfynit pole kuuldagi võetud.
Kuidas nad saavad ehitada auto inimise järgi keda meeskonnas pole. PULLISITT. Samas oleks võinud öelda, et auto on ehitatud Nico Rosbergi järgi. Seal artiklis on rõhk sõnal OLEKS.
OLEKS meil Thierry, Ning OLEKS see auto tema jaoks tehtud nagu seda oli 2003 Märtini jaoks ehitadud auto. Siis OLEKS suur võimalus võitude eest võistelda.

Mina olen küll rahulik. Isegi kui Ott üleparda heidetakse siis liigub ta Hyundaisse ja M-Spordi toel liigub WRC sarja Pärn. (metsat ne vredno) :D
Man and machine against mother nature!!!
"I kneel only to god, But I don't see him here"John Abruzzi
jens
Rallifoorum 24/7
Rallifoorum 24/7
Postitusi: 2077
Liitunud: 02 Aug 2005, 21:50
Asukoht: Tallinn

Re: WRC 2015 hooaeg

Postitus Postitas jens »

Asja võib võtta nii, et ilmselt ei ole see eriti hea PR Wilsoni poolt, kui avalikult unistada asjadest, mida tegelikult ei ole. Ega see tiimi moraalile selles mõttes hea ei ole, et töötada tuleb ikkagi koos nendega, kes reaalselt hetkel meeskonna liikmed on.

Eks see nn võitude olulisuse jutt seletab ka selle, miks Wilson väga pikalt Latvalast kinni hoidis. Olgugi soomlane on ebastabiilne, aga siiski piisavalt kiire, et võit-kaks hooaja peale ära tuua. Ja seda ta ka tegi. Hea meelega tahaks ta ilmselt praegugi Latvalat võistkonda.
Füürer
I järgu kommentaator
I järgu kommentaator
Postitusi: 549
Liitunud: 19 Aug 2011, 13:31
Asukoht: L-E

Re: WRC 2015 hooaeg

Postitus Postitas Füürer »

Mis "VW-beater"ist me räägime, kui juba enne auto debüüti saavad sõitjad puid alla, et nad piisvalt tasemel ei ole. Iga päevaga kinnistub tunne, et Fiesta uuendus on lihtsalt suur haip.

Sõitjad on samal tasemel mis tiimis nad sõidavad ja vice versa.
Fan of MM-Motorsport & Fair Recce
jens
Rallifoorum 24/7
Rallifoorum 24/7
Postitusi: 2077
Liitunud: 02 Aug 2005, 21:50
Asukoht: Tallinn

Re: WRC 2015 hooaeg

Postitus Postitas jens »

Füürer kirjutas:Mis "VW-beater"ist me räägime, kui juba enne auto debüüti saavad sõitjad puid alla, et nad piisvalt tasemel ei ole. Iga päevaga kinnistub tunne, et Fiesta uuendus on lihtsalt suur haip.

Sõitjad on samal tasemel mis tiimis nad sõidavad ja vice versa.
Arvata on, et see Fiesta uuendus teatav haip ole. Erameeskonnalt imesid ei ole mõtet oodata võrreldes suure tehasemeeskonnaga. Nagu keegi mainis, hea, kui Ford Citroeni tasemel on.
jens
Rallifoorum 24/7
Rallifoorum 24/7
Postitusi: 2077
Liitunud: 02 Aug 2005, 21:50
Asukoht: Tallinn

Re: WRC 2015 hooaeg

Postitus Postitas jens »

KidrA kirjutas:Selle uudisega on mul kaheti tunded. Ühelt poolt ma üritan asju loogiliselt vaadata. See pool ütleb, et ükski sõitja ei vali Hyundai meeskonna asemel M-Sporti minekut, et milleks siis Wilsonilt selline jutt.

Teisest küljest tuleb mul meelde, kuidas ta kunagi Ogieri kohta sama rääkis, et Ogier M-Sporti jne. mis kõlas ka tookord uskumatult ebaloogiliselt aga näed, ikka rääkis.
Wilson üritab jätta muljet, et M-Sport on "tippmeeskond". Sellepärast räägib ta ka tippsõitjate palkamisest.

Meenutab veidi McLarenit F1-s, kellel küll on õnnestunud omale tippsõitjad palgata, aga mingit reaalset konkurentsivõimet pole juba aastaid nähtud. Aga n-ö imidž on kõva.

Igal juhul. Wilson võib rääkida, aga tegelik maja sisu nähakse siiski läbi. Neuville'i M-Sportiga liitumine on ebatõenäoline. Pakuks, et Toyotal on paremad šansid ta 2017. aastal omale saada.
nsa
I järgu kommentaator
I järgu kommentaator
Postitusi: 917
Liitunud: 01 Apr 2012, 16:35
Asukoht: Stockholm

Re: WRC 2015 hooaeg

Postitus Postitas nsa »

Kolin kirjutas:
soca kirjutas:See on autosport ajakirjast mitte neti Välja andest. Aru ma ei saa kust malcolm selle kindla teadmise võtab et Thierry võidaks. Ja tuleb välja et isegi masin on tema järgi ehitatud ja otti ning elfynit pole kuuldagi võetud.
Kuidas nad saavad ehitada auto inimise järgi keda meeskonnas pole. PULLISITT. Samas oleks võinud öelda, et auto on ehitatud Nico Rosbergi järgi. Seal artiklis on rõhk sõnal OLEKS.
OLEKS meil Thierry, Ning OLEKS see auto tema jaoks tehtud nagu seda oli 2003 Märtini jaoks ehitadud auto. Siis OLEKS suur võimalus võitude eest võistelda.

Mina olen küll rahulik. Isegi kui Ott üleparda heidetakse siis liigub ta Hyundaisse ja M-Spordi toel liigub WRC sarja Pärn. (metsat ne vredno) :D
come on... loe see artikkel uuesti läbi, viimased neli rida on ju ajakirjanuku poolt välja mõeldud. Wilson langetab pea, naeratab ja saab aru mis ta just öelnud on: "...." siis juleb jutumärkides ajakirjaniku arvamus mida Wilson arvab, et ta öelnud on... Märtini osa on kõik ajakirjaniku väljamõeldis. Peale selle ei tea me palju sellest jutust välja on jäetud!!!
Kolin
Moderaator
Moderaator
Postitusi: 19363
Liitunud: 23 Veebr 2003, 12:43
Asukoht: Seal kus lõpeb asfalt
Has thanked: 2
Meeldimisi saanud: 17
Kontakt:

Re: WRC 2015 hooaeg

Postitus Postitas Kolin »

Aga mis on saanud Fordi tagasitulevast toest? Mingi aeg oli juttu, et 2016 naaseb Ford oma tehasega tagasi WRC sarja.
Man and machine against mother nature!!!
"I kneel only to god, But I don't see him here"John Abruzzi
jens
Rallifoorum 24/7
Rallifoorum 24/7
Postitusi: 2077
Liitunud: 02 Aug 2005, 21:50
Asukoht: Tallinn

Re: WRC 2015 hooaeg

Postitus Postitas jens »

nsa kirjutas:
come on... loe see artikkel uuesti läbi, viimased neli rida on ju ajakirjanuku poolt välja mõeldud. Wilson langetab pea, naeratab ja saab aru mis ta just öelnud on: "...." siis juleb jutumärkides ajakirjaniku arvamus mida Wilson arvab, et ta öelnud on... Märtini osa on kõik ajakirjaniku väljamõeldis. Peale selle ei tea me palju sellest jutust välja on jäetud!!!
Tegelikult see on päris kentsakas, et just Märtin sisse toodi.:D Mitte, et uus 1999 Focus oli ehitatud Colin McRae'le. Või 2006 uus Focus Grönholmile. Hehe.
Kolin
Moderaator
Moderaator
Postitusi: 19363
Liitunud: 23 Veebr 2003, 12:43
Asukoht: Seal kus lõpeb asfalt
Has thanked: 2
Meeldimisi saanud: 17
Kontakt:

Re: WRC 2015 hooaeg

Postitus Postitas Kolin »

nsa kirjutas:
Kolin kirjutas:
soca kirjutas:See on autosport ajakirjast mitte neti Välja andest. Aru ma ei saa kust malcolm selle kindla teadmise võtab et Thierry võidaks. Ja tuleb välja et isegi masin on tema järgi ehitatud ja otti ning elfynit pole kuuldagi võetud.
Kuidas nad saavad ehitada auto inimise järgi keda meeskonnas pole. PULLISITT. Samas oleks võinud öelda, et auto on ehitatud Nico Rosbergi järgi. Seal artiklis on rõhk sõnal OLEKS.
OLEKS meil Thierry, Ning OLEKS see auto tema jaoks tehtud nagu seda oli 2003 Märtini jaoks ehitadud auto. Siis OLEKS suur võimalus võitude eest võistelda.

Mina olen küll rahulik. Isegi kui Ott üleparda heidetakse siis liigub ta Hyundaisse ja M-Spordi toel liigub WRC sarja Pärn. (metsat ne vredno) :D
come on... loe see artikkel uuesti läbi, viimased neli rida on ju ajakirjanuku poolt välja mõeldud. Wilson langetab pea, naeratab ja saab aru mis ta just öelnud on: "...." siis juleb jutumärkides ajakirjaniku arvamus mida Wilson arvab, et ta öelnud on... Märtini osa on kõik ajakirjaniku väljamõeldis. Peale selle ei tea me palju sellest jutust välja on jäetud!!!
Mis ma valesti kirjutasin? Kõik ongi just üks suur OLEKS
Man and machine against mother nature!!!
"I kneel only to god, But I don't see him here"John Abruzzi
nsa
I järgu kommentaator
I järgu kommentaator
Postitusi: 917
Liitunud: 01 Apr 2012, 16:35
Asukoht: Stockholm

Re: WRC 2015 hooaeg

Postitus Postitas nsa »


Mis ma valesti kirjutasin? Kõik ongi just üks suur OLEKS
Lihtsalt tahtsin mainida, et kui oligi selline intervjuu, siis see viimane osa, mis auto ümber Thierry ehitamise kohta käis, on täielikult ajakirjaniku väljamõeldis, Wilson pole midagi sellist öelnud.
Füürer
I järgu kommentaator
I järgu kommentaator
Postitusi: 549
Liitunud: 19 Aug 2011, 13:31
Asukoht: L-E

Re: WRC 2015 hooaeg

Postitus Postitas Füürer »

Fan of MM-Motorsport & Fair Recce
KidrA
Rallifoorum 24/7
Rallifoorum 24/7
Postitusi: 2225
Liitunud: 27 Nov 2005, 15:22

Re: WRC 2015 hooaeg

Postitus Postitas KidrA »

Ma saan ikka nii aru, et Wilson on kõik selle jutumärkides samuti öelnud.
Mõningas mõttes arusaadav, et unistab suuremast tehasetoest, suur sponsorist ja parematest sõitjatest aga miks seda kõva häälega teha ja just nüüd uue masina ilmudes, jääb vähemalt minu jaoks hetkel arusaamatuks.
Ma ausalt ei näe Neuville M-Sporti minemas, isegi kui M-Sportil mõni suur sponsor tekiks. Sellist pidevat arengut, mida tehasemeeskonnad endale lubada võivad, võib M-Sport vaid unistada. Nii ongi, et korra üle mitmete aastate tehakse masinal mõned suuremad uuendused ja siis võivad rinna kummi ajada, et näete "VW-beater", oleks vaid sõitjad tasemel.

Täielikult müstikaks on see Neuville taga nutmine. Ma ei pea teda praegusest Fordi duost nii palju paremaks, et nüüd tuleks ja kõik oleks teisiti. Evans asub punktitabelis isegi Neuvillest eespool. Evansil muidugi veel kindlustus ka olemas WRC sarjas sõitmiseks, Red Bull. Tänaku hooaeg on muidugi aia taha läinud, see pole see mida näha sooviti kui Hirvoneni sugune sõitja tiimist minema saadeti. Isegi kui tegemist on lihtsalt ebaõnnega siis kaua sa seda ebaõnne ikka talud. Peab lootma, et Portugali rallist hakkavad tulemused tulema, sest Latvala sugune sõitja võib endale lubada, et neljast rallist üks on vaid ilma probleemideta tuldud aga Tänak kahjuks seda lubada ei saa, veel.
jens
Rallifoorum 24/7
Rallifoorum 24/7
Postitusi: 2077
Liitunud: 02 Aug 2005, 21:50
Asukoht: Tallinn

Re: WRC 2015 hooaeg

Postitus Postitas jens »

KidrA kirjutas: Tänaku hooaeg on muidugi aia taha läinud, see pole see mida näha sooviti kui Hirvoneni sugune sõitja tiimist minema saadeti.
Sellisel juhul tundub, et Evans on Hirvoneni mantlipärija. Toob masina aga muudkui punktidel koju.:D
KidrA
Rallifoorum 24/7
Rallifoorum 24/7
Postitusi: 2225
Liitunud: 27 Nov 2005, 15:22

Re: WRC 2015 hooaeg

Postitus Postitas KidrA »

jens kirjutas:
KidrA kirjutas: Tänaku hooaeg on muidugi aia taha läinud, see pole see mida näha sooviti kui Hirvoneni sugune sõitja tiimist minema saadeti.
Sellisel juhul tundub, et Evans on Hirvoneni mantlipärija. Toob masina aga muudkui punktidel koju.:D
Kui eelmise hooaja algusega võrrelda, mis on muidugi kohatu võrdlus aga siiski siis võiks öelda, et Evans on Hirvonenist möödas juba :) + tüüp areneb, Hirvonenil paistis lagi käes olevat juba üsna mitu viimast hooaega.

Nüüd Tänak ja Evans uue masinaga veel paremaid tulemusi näitama ja kaovad ka Wilsoni märjad unenäod Neuvillest. Ja Toyota tulekuga peab lootma, et sõitjate kohtade ümbermängimisega, vabaneb ka mõni tehasemeeskonna koht meie meestele.
nsa
I järgu kommentaator
I järgu kommentaator
Postitusi: 917
Liitunud: 01 Apr 2012, 16:35
Asukoht: Stockholm

Re: WRC 2015 hooaeg

Postitus Postitas nsa »

KidrA kirjutas:Ma saan ikka nii aru, et Wilson on kõik selle jutumärkides samuti öelnud.
Mõningas mõttes arusaadav, et unistab suuremast tehasetoest, suur sponsorist ja parematest sõitjatest aga miks seda kõva häälega teha ja just nüüd uue masina ilmudes, jääb vähemalt minu jaoks hetkel arusaamatuks.
Ma ausalt ei näe Neuville M-Sporti minemas, isegi kui M-Sportil mõni suur sponsor tekiks. Sellist pidevat arengut, mida tehasemeeskonnad endale lubada võivad, võib M-Sport vaid unistada. Nii ongi, et korra üle mitmete aastate tehakse masinal mõned suuremad uuendused ja siis võivad rinna kummi ajada, et näete "VW-beater", oleks vaid sõitjad tasemel.

Täielikult müstikaks on see Neuville taga nutmine. Ma ei pea teda praegusest Fordi duost nii palju paremaks, et nüüd tuleks ja kõik oleks teisiti. Evans asub punktitabelis isegi Neuvillest eespool. Evansil muidugi veel kindlustus ka olemas WRC sarjas sõitmiseks, Red Bull. Tänaku hooaeg on muidugi aia taha läinud, see pole see mida näha sooviti kui Hirvoneni sugune sõitja tiimist minema saadeti. Isegi kui tegemist on lihtsalt ebaõnnega siis kaua sa seda ebaõnne ikka talud. Peab lootma, et Portugali rallist hakkavad tulemused tulema, sest Latvala sugune sõitja võib endale lubada, et neljast rallist üks on vaid ilma probleemideta tuldud aga Tänak kahjuks seda lubada ei saa, veel.
Siis sa saad valesti aru sellest artiklist, see on tüüpiline ajakirjaniku trikk, mis nad esimesena koolis ära õpivad.
Wilson: "... if we had Thierry, I know it would be different".
Ajakirjaniku kirjeldus: Wilson stops, lowers his head and smiles.
Edasi tuleb ajakirjaniku arvamus miks Wilson vait jäi: He knows what he's just said: (ja nüüd ajakirjanik kirjeldab/tõlgendab seda, mida tema arust Wilson ütles) "This car would be made for Thierry, like the 2003 car was for Markko Märtin. Sadly, right now, we're not in a position to exploit that".

Tähendab, ainuke asi mida wilson ütles Thierry kohta oli: "If we had Thierry, i know it would be different". pärast seda jäi ta vait ja naeratas, kuna sai aru, et on juba liiga plaju öelnud. Ajakirjaniku jaoks jäi seda loomulikult väheks ja ta pidi ise edasi ja juurde mötlema.

Olen täiesti kindel selles!
KidrA
Rallifoorum 24/7
Rallifoorum 24/7
Postitusi: 2225
Liitunud: 27 Nov 2005, 15:22

Re: WRC 2015 hooaeg

Postitus Postitas KidrA »

Lugesin uuesti ja sain aru, et sul on õigus, see on ajakirjaniku lisatud lause, et jutt magusamaks teha.
skahar
Rallifoorum 24/7
Rallifoorum 24/7
Postitusi: 2325
Liitunud: 21 Veebr 2003, 21:05
Asukoht: Mägi-Eesti
Meeldimisi saanud: 3

Re: WRC 2015 hooaeg

Postitus Postitas skahar »

on kuidas on, kuid isegi kui see artikkel ongi reaalselt olemas, siis minu silmis papa-w ämbrisse tekkis auk ja pluss punktid kukuvad kolinal - nii lihtsalt ei tehta, eriti veel hooaja keskel. Rääkimata Otist, mõjub see ka Evansile ja mitte positiivselt...karm
Viimati muutis skahar, 17 Mai 2015, 12:19, muudetud 1 kord kokku.
AutoralliSuurSõber
Kolin
Moderaator
Moderaator
Postitusi: 19363
Liitunud: 23 Veebr 2003, 12:43
Asukoht: Seal kus lõpeb asfalt
Has thanked: 2
Meeldimisi saanud: 17
Kontakt:

Re: WRC 2015 hooaeg

Postitus Postitas Kolin »

skahar kirjutas:on kuidas on, kuid kuid isegi kui see artikkel ongi reaalselt olemas, siis minu silmis papa-w ämbrisse tekkis auk ja pluss punktid kukuvad kolinal - nii lihtsalt ei tehta, eriti veel hooaja keskel. Rääkimata Otist, mõjub see ka Evansile ja mitte positiivselt...karm
:D :)

Aga see võib olla taktika, et panna noored mehed pinge alla ja ennest pingutama. Sest lihtsalt sõnadest pilootidele ei piisa. Kui on käsk lõpuni tulla. Siis on käsk lõpuni tulla. Mitte lõpetada ralli Rally2 süsteemis.

Fakt on see, et Portugalis PEAB Tänak õnnestuma. Vastasel juhul võib see hooaeg lühikeseks jääda. See on minu arvamus
Man and machine against mother nature!!!
"I kneel only to god, But I don't see him here"John Abruzzi
Vasta