WRC hooaeg 2017

Maailma rallitippude käekäigust

Moderaatorid: Jaanus, KAIKUL, Strike, Erki, jagr

Vasta
Lithium
Rallifoorum 24/7
Rallifoorum 24/7
Postitusi: 5165
Liitunud: 11 Veebr 2010, 13:05
Asukoht: Tallinn
Has thanked: 1
Meeldimisi saanud: 2

Re: WRC hooaeg 2017

Postitus Postitas Lithium »

Ma arvan, et pärast Soomet saab teada mis Otist saab.. rohkem spekuleerida. Kui on tulemused mis Poolast ja Soomest näidata.. koos Sardiiniaga.. siis Tommi silmad avanevad ka :D
Söörlöne!
mcwax

Re: WRC hooaeg 2017

Postitus Postitas mcwax »

Ma pakuks, et Sordo on ka Hyundais ikka sellise tubli 95% tõenäosusega. Hetkel küll ei näe, miks teda peaks välja vahetama hakkama. Kui ta nüüd just Citroenis ei maandu.
jens
Rallifoorum 24/7
Rallifoorum 24/7
Postitusi: 2077
Liitunud: 02 Aug 2005, 21:50
Asukoht: Tallinn

Re: WRC hooaeg 2017

Postitus Postitas jens »

saspel kirjutas: Kuskilt on nagu meelde jäänud, et Camillil on järgmiseks aastaks M-Spordis koht olemas. Minu meelest olid need Wilsoni enda sõnad.
Täiesti võimalik. Kuigi miks ma seda kirja ei pannud, on see, et tõenäoliselt see leping on paindlik. Nagu me ka Oti 5aastase lepingu puhul mäletame. Ehk kui Camilli ootustele ei vasta, saab ta minema ajada.

Muidugi Camilli on sõitjate turul huvitav jokker. Kui enamike teiste puhul on nende tase laias laastus aimatav, siis prantsuse noormees areneb iga sõiduga ja nüüd ongi küsimus - mida näitab ta aasta lõpuks? See on kriitilise tähtsusega ka Otile, sest Camilli on tema otsene konkurent vähemasti M-Sporti sõitjakohtadele...
Lithium
Rallifoorum 24/7
Rallifoorum 24/7
Postitusi: 5165
Liitunud: 11 Veebr 2010, 13:05
Asukoht: Tallinn
Has thanked: 1
Meeldimisi saanud: 2

Re: WRC hooaeg 2017

Postitus Postitas Lithium »

Camilli kiirust mõjutas kindlasti ka see, et eelmisest aastast legend kirjas, enda onboardid olemas ja ettevalmistust oli kergem teha ja 95% katsetest olid samad. Mehhiko ja Argentiina olid temajaoks hea kruusatrenn muidugi ka.
Söörlöne!
soca
Rallifoorum 24/7
Rallifoorum 24/7
Postitusi: 11133
Liitunud: 13 Jaan 2012, 15:22
Asukoht: Lõuna-Eesti ralliteed

Re: WRC hooaeg 2017

Postitus Postitas soca »

Camilliga on leping 2017 lõpuni ning 2018 on m-sportil esmaõigus temaga pikendada. Nii, et ei lähe ta sealt kuhugi.

Tänakul on kolm võimalust või noh pmt kaks kuna see Dmack on sisuliselt ikkagi m-sport. Kas tagasi põhitiimi või siis Toyota või jätkata Dmackiga. Õnneks on Dmack suht hea selline turvaline variant kui muid pakkumisi ei peaks tekkima. Vaadates ka hetkel rehviarengut siis ei olekski vist üldse paha kui jätkataks sama tiimiga aga eks eelistaks ikkagi Hyundaid või Citroeni :D
Minu postitusi täie tõsidusega mitte võtta.
Dmack Eesti rahvusrehviks!
Rallifoorumi vanasõna: "Otile sobivad ainult Poola ja Soome ralli!"
Mart_
Rallifoorum 24/7
Rallifoorum 24/7
Postitusi: 2128
Liitunud: 07 Okt 2010, 13:58

Re: WRC hooaeg 2017

Postitus Postitas Mart_ »

soca kirjutas:Camilliga on leping 2017 lõpuni ning 2018 on m-sportil esmaõigus temaga pikendada. Nii, et ei lähe ta sealt kuhugi.

Tänakul on kolm võimalust või noh pmt kaks kuna see Dmack on sisuliselt ikkagi m-sport. Kas tagasi põhitiimi või siis Toyota või jätkata Dmackiga. Õnneks on Dmack suht hea selline turvaline variant kui muid pakkumisi ei peaks tekkima. Vaadates ka hetkel rehviarengut siis ei olekski vist üldse paha kui jätkataks sama tiimiga aga eks eelistaks ikkagi Hyundaid või Citroeni :D
Cormack ju mainis, et kui vähegi võimalust, jätkavad nad Otiga ka järgmisel hooajal.
Champions aren't made in the gyms. Champions are made from something they have deep inside them -a desire, a dream, a vision.
mcwax

Re: WRC hooaeg 2017

Postitus Postitas mcwax »

Cormack mainis ka seda, et kui vähegi võimalik, ei jätka nad järgmine aasta üldse oma tiimiga - kui peaksid mingi ime läbi mõne tiimiga saama rehvilepingu. Siin küll ainus kes kõne alla üldse tuleb on loomulikult M-sport.
jens
Rallifoorum 24/7
Rallifoorum 24/7
Postitusi: 2077
Liitunud: 02 Aug 2005, 21:50
Asukoht: Tallinn

Re: WRC hooaeg 2017

Postitus Postitas jens »

Pirellit ei taha ükski tootja omale? :D Nagu Subaru kihutas Pirelliga enne WRC-st lahkumist.

Aga noh, tegelikult ei saa seda varianti välistada, et M-Sportist saab kunagi Dmacki ametlik meeskond - isegi kui see ei juhtu veel 2017. Eelkõige peab see majanduslikult 'ära tasuma' ja ka Dmacki rehvid peaksid saavutama enam-vähem talutava konkurentsivõime kõikidel teekatetel.
Lithium
Rallifoorum 24/7
Rallifoorum 24/7
Postitusi: 5165
Liitunud: 11 Veebr 2010, 13:05
Asukoht: Tallinn
Has thanked: 1
Meeldimisi saanud: 2

Re: WRC hooaeg 2017

Postitus Postitas Lithium »

Fordile Dmack alla pole veel hea variant. VW võiks nendega sõita, siis oleksid Fordi mehed Misudega kiired :D
Söörlöne!
CTR
Rallifoorum 24/7
Rallifoorum 24/7
Postitusi: 5084
Liitunud: 21 Jaan 2015, 19:26
Has thanked: 5
Meeldimisi saanud: 13

Re: WRC hooaeg 2017

Postitus Postitas CTR »

iga ralli kõik sõitjad võtavad loosi, et mis rehvid saavad :D
Frank
Rallifoorum 24/7
Rallifoorum 24/7
Postitusi: 3012
Liitunud: 17 Veebr 2003, 13:45
Asukoht: Tallinn

Re: WRC hooaeg 2017

Postitus Postitas Frank »

Ärge ühisstarti unustage
"Come on, you can see more than that"
Timur_P
Rallifoorum 24/7
Rallifoorum 24/7
Postitusi: 2853
Liitunud: 23 Okt 2011, 20:06
Asukoht: Siin

Re: WRC hooaeg 2017

Postitus Postitas Timur_P »

Frank kirjutas:Ärge ühisstarti unustage
Ühisstart on alati hea mõte. Ma olen juba aastaid arvanud, et suusahüpetes ja teistel mäest alla laskmise aladel peaks kasutama ühisstarti.
soca
Rallifoorum 24/7
Rallifoorum 24/7
Postitusi: 11133
Liitunud: 13 Jaan 2012, 15:22
Asukoht: Lõuna-Eesti ralliteed

Re: WRC hooaeg 2017

Postitus Postitas soca »

Mida siis üleeilsel koosolekul välja pakuti

http://www.rallysportmag.com.au/home/wr ... -discussed

mcwax kirjutas:Cormack mainis ka seda, et kui vähegi võimalik, ei jätka nad järgmine aasta üldse oma tiimiga - kui peaksid mingi ime läbi mõne tiimiga saama rehvilepingu. Siin küll ainus kes kõne alla üldse tuleb on loomulikult M-sport.

siin tulebki mängu sõna VÕIMALIK...ma ei leia enam seda artiklit üles aga kuskil oli, et kas tiim või tiimid jõuavad hooaja alguseks ainult 2-3 autot valmis ehitada. Minu meelest käis see siiski vist konkreetselt m-sporti kohta. Teised masinad saavad valmis järgmise hooaja poole pealt. Sellest tulenebki see, et Dmackile võib-olla ei jätku lihtsalt autot.

Lisaks pole veel otsustatud, et mis saab nende masinatega mida hetkel kasutatakse, et kas tehakse nagu eraldi arvestus või lähevad nad ikkagi kokku uute masinatega. Aga uued masinad on kõvasti paremad, et Tänakul poleks võimalustki selle vanaga kuhugi ette otsa sõita. Selleks ongi vaja kindlasti saada selline kindel koht endale 2017 hooajaks ning Tänakut soosib kindlasti ka see litsentsi värk.
Minu postitusi täie tõsidusega mitte võtta.
Dmack Eesti rahvusrehviks!
Rallifoorumi vanasõna: "Otile sobivad ainult Poola ja Soome ralli!"
jens
Rallifoorum 24/7
Rallifoorum 24/7
Postitusi: 2077
Liitunud: 02 Aug 2005, 21:50
Asukoht: Tallinn

Re: WRC hooaeg 2017

Postitus Postitas jens »

Uu, kolm sõitjat saavad sõita tiimipunktidele ja kaks paremat lähevad arvesse. Meeldib! :) Tuleb meelde, et seesama süsteem oli kasutusel ka 2002-2003, kuni see jälle ära kaotati... Kulude kokkuhoiu nimel muidugi, sest kõik tootjad ei olnud valmis igaks ralliks kolme autot välja panema ja kolme autoga võistkondadel on/oli mõistagi siis kerge eelis (võimalus n-ö eksida).

Siis peavad ikka head ajad olema, kui kõik viis tootjat on valmis igaks ralliks 3 autot välja panema.
soca
Rallifoorum 24/7
Rallifoorum 24/7
Postitusi: 11133
Liitunud: 13 Jaan 2012, 15:22
Asukoht: Lõuna-Eesti ralliteed

Re: WRC hooaeg 2017

Postitus Postitas soca »

Wilson ja Matton järgmise hooaja sõitjatest

http://www.rallye-magazin.de/wm/nachric ... -nummer-1/

http://www.rallye-magazin.de/wm/nachric ... -zukommen/

huvitav, et WIlson nutab ikka Neuvillei taga ja Matton ei ütleks ka temast ära. Suht müstika minu jaoks. Evans ja Tänak tegid ühe kehvema hooaja ja said kinga, Neuvilleil läheb juba kolmas hooaeg järjest kehvalt ja ikka Wilson võtaks ta kohe endale.

Mattoni ütlustest huvitav väide on see, et sõitjad peavad ise temaga rääkima tulema ja huvi näitama.

Kopp Kopp Ott Tänak, oleks aeg Citroeni külastada :D
Minu postitusi täie tõsidusega mitte võtta.
Dmack Eesti rahvusrehviks!
Rallifoorumi vanasõna: "Otile sobivad ainult Poola ja Soome ralli!"
Lärri
Diagnoos: rallisõltlane
Diagnoos: rallisõltlane
Postitusi: 1084
Liitunud: 11 Jaan 2012, 20:00

Re: WRC hooaeg 2017

Postitus Postitas Lärri »

soca kirjutas:
huvitav, et WIlson nutab ikka Neuvillei taga ja Matton ei ütleks ka temast ära. Suht müstika minu jaoks. Evans ja Tänak tegid ühe kehvema hooaja ja said kinga, Neuvilleil läheb juba kolmas hooaeg järjest kehvalt ja ikka Wilson võtaks ta kohe endale.

Mattoni ütlustest huvitav väide on see, et sõitjad peavad ise temaga rääkima tulema ja huvi näitama.

Kopp Kopp Ott Tänak, oleks aeg Citroeni külastada :D
See on soe aur, mida praegu ajakirjanikele aetakse. Ei enamat. Ja soovi korral võid ju asjasse ka sedaviisi suhtuda, et MW peksabki teadlikult pussutajaid ja nende hinda üles, et keegi tema sõidumeest näppima ei tuleks ja see viimati raha küsima ei hakkaks :D
Kolin
Moderaator
Moderaator
Postitusi: 19363
Liitunud: 23 Veebr 2003, 12:43
Asukoht: Seal kus lõpeb asfalt
Has thanked: 2
Meeldimisi saanud: 17
Kontakt:

Re: WRC hooaeg 2017

Postitus Postitas Kolin »

Ma usun, et järgmine hooaeg on Citroen arvestatav konkurent kõigile kes tahavad tiitlit saada. huvitav on see, et kõikides artiklites kus mainitakse järgmise hooaja võimaikke sõitjaid on meeskonna juhid Tänaku jätnud mainimata. See võib tähendada, et meeskonna bossid ei usu temasse. Või on ta lepinguga seotud.

Mattonil olek shea v'imalus saada Meeke kõrvale korralik piloot. Ning vajadusel on ka Tänak korralik meeskonnamängija Ning kolmandasse autosse keegu noor.
Man and machine against mother nature!!!
"I kneel only to god, But I don't see him here"John Abruzzi
jens
Rallifoorum 24/7
Rallifoorum 24/7
Postitusi: 2077
Liitunud: 02 Aug 2005, 21:50
Asukoht: Tallinn

Re: WRC hooaeg 2017

Postitus Postitas jens »

Wilsonil on Neuville'st lihtsalt head mälestused. Viimati oligi M-Sportil korralik hooaeg 2013. Pärast seda on tulnud ainult üksikud poodiumikohad. Iseasi, kas 2013 ilus unenägu peaks korduma ka 2017, kui see paar jälle kokku saab.

Citroeni boss jätab tõesti Tänaku mainimata, küll aga mainib Sordot, Neuville'i ja Östbergi.

Ma kardan, et karm reaalsus on ikkagi see, et laias maailmas Ott nii kõrgelt hinnatud ei ole kui eestlased unistaksid...
KidrA
Rallifoorum 24/7
Rallifoorum 24/7
Postitusi: 2225
Liitunud: 27 Nov 2005, 15:22

Re: WRC hooaeg 2017

Postitus Postitas KidrA »

jens kirjutas:Ma kardan, et karm reaalsus on ikkagi see, et laias maailmas Ott nii kõrgelt hinnatud ei ole kui eestlased unistaksid...
Olen seda ka ise tähele pannud. Isegi enda kohta, nii Tänaku kui Märtini ajal. Eks meil kõigil siin foorumis ole natuke sinimustvalged prillid ees, kellel rohkem kellel vähem ja näeme oma kaasmaalaste etteasteid paremana kui teised seda näevad. Ka minu ootused on sellised juba, et minu silmis paistab Tänak tehasetiimi vääriline olevat. Aga kurb reaalsus paistab selline, et isegi ei seostata teda ühegi tiimiga. Ikka tulevad kõik teised nimed esile. Isegi Hänninen! :D
teine_riiul
Diagnoos: rallisõltlane
Diagnoos: rallisõltlane
Postitusi: 1007
Liitunud: 18 Okt 2012, 18:29

Re: WRC hooaeg 2017

Postitus Postitas teine_riiul »

Olgem ausad, Tänakul pole ju tegelikult sel hooajal põhimõtteliselt midagi ette näidata, 7. 5. 6. 15. ja katkestamine. Ralliaasta on alles noor ja paljudel on meeles varasemate hooaegade ebakindlus. Ootame sügiseni, siis saab näha kuidas uued rehvid toimivad ja hakatakse Otist ka vähe rohkem rääkima. Praegu tuleb olla lihtsalt rahul ja õnnelik selle üle, et WRC-s üldse eestlane sõidab ja rahakoti vahele Wilsoni foto kõrvale ka Dick Mcormacki pildi panema.
Vasta