WRC hooaeg 2019

Maailma rallitippude käekäigust

Moderaatorid: Jaanus, KAIKUL, Strike, Erki, jagr

Vasta
KidrA
Rallifoorum 24/7
Rallifoorum 24/7
Postitusi: 2225
Liitunud: 27 Nov 2005, 15:22

Re: WRC hooaeg 2019

Postitus Postitas KidrA »

-huviline2- kirjutas:Ikka paari punkti aetakse taga, Rootsi ajatrahvid seda ju tegelikult tähendasid.
Jutt oli siinkohal teisest situatsioonist siiski, et kui tegemist oleks nö tavapärase tiimikäsklusega, et kas Wilson annaks Rootsis käskluse näiteks Evansile, kes on 8, koha peal ja Ogier 9. koha peal, et lase Ogier mööda, mitte Rootsi kus lihtsalt ühele sõitjale võeti 4 kingitud punkti vastu. Nii julmaks Wilson ei läheks ja neid punkte ta taga küll ei ajaks, Ogier keelduks neist samuti.
Oliverk
I järgu kommentaator
I järgu kommentaator
Postitusi: 921
Liitunud: 21 Dets 2003, 20:23

Re: WRC hooaeg 2019

Postitus Postitas Oliverk »

On ikka ralliekspert meil siin. Kõike teab. Ja kui ei tea, siis teeb 15 posti, et ikka kõik arvaks et teab.
ElvisP
Diagnoos: rallisõltlane
Diagnoos: rallisõltlane
Postitusi: 1503
Liitunud: 19 Mai 2018, 13:50

Re: WRC hooaeg 2019

Postitus Postitas ElvisP »

KidrA kirjutas:Nii julmaks Wilson ei läheks ja neid punkte ta taga küll ei ajaks, Ogier keelduks neist samuti.
Kui roosad need prillid on, mida sa kannad?

Huvitav, et Ogier ei keeldu nendest punktidest, mida talle viimase kahe ralli jooksul on M-Spordi poolt ette ja taha antud.

Ühesõnaga sinu väide on, et kui Evans oleks olnud 8. ja Ogier 9. ja PSi punktijahti poleks olnud, siis poleks Rootsis kohtade vahetust toimunud. Samal ajal kui Evans oli 10. ja Ogi oli 11. siis Ogile anti Evansi koht AINULT sellepärast, et tegelikult vääris Ogi 10. kohta rohkem ja kaotas selle ajutiselt ainult oma trikitamise tõttu.

Vot seda ma nimetaksin küll aprillinaljaks.
ElvisP
Diagnoos: rallisõltlane
Diagnoos: rallisõltlane
Postitusi: 1503
Liitunud: 19 Mai 2018, 13:50

Re: WRC hooaeg 2019

Postitus Postitas ElvisP »

Oliverk kirjutas:On ikka ralliekspert meil siin. Kõike teab. Ja kui ei tea, siis teeb 15 posti, et ikka kõik arvaks et teab.
Ralliekspert või mitte aga sisuliselt arvamuse avaldamine on foorumi mõte. Samal ajal suudab mõni kasutaja lugeda postitusi ja võtta "sõna" vaid arvamuse avaldaja osas, mille sisuline väärtus on enamvähem võrdne peeretusega tuules ... või veelgi väiksem.
KidrA
Rallifoorum 24/7
Rallifoorum 24/7
Postitusi: 2225
Liitunud: 27 Nov 2005, 15:22

Re: WRC hooaeg 2019

Postitus Postitas KidrA »

ElvisP kirjutas:
KidrA kirjutas:Nii julmaks Wilson ei läheks ja neid punkte ta taga küll ei ajaks, Ogier keelduks neist samuti.
Kui roosad need prillid on, mida sa kannad?

Huvitav, et Ogier ei keeldu nendest punktidest, mida talle viimase kahe ralli jooksul on M-Spordi poolt ette ja taha antud.

Ühesõnaga sinu väide on, et kui Evans oleks olnud 8. ja Ogier 9. ja PSi punktijahti poleks olnud, siis poleks Rootsis kohtade vahetust toimunud. Samal ajal kui Evans oli 10. ja Ogi oli 11. siis Ogile anti Evansi koht AINULT sellepärast, et tegelikult vääris Ogi 10. kohta rohkem ja kaotas selle ajutiselt ainult oma trikitamise tõttu.

Vot seda ma nimetaksin küll aprillinaljaks.
Siin on nüüd jällegi vahe sees. Nagu Rootsi tiimikäsklustel tavapärase tiimikäsklusegagi.

Kas võtta Evansilt punktid teisel rallil Rootsis või Soomes, kus on selge, et nüüd on iga punkt oluline, sest Ogier on Neuvillest kõvasti, kuid mitte lootuselt maha jäänud. Hooaja alguses on niigi sõitjad punktiliselt suht koos ja pole suuri vahesid, need 2 punkti ei mängi mingit rolli tol hetkel. Stardijärjekord peab selle eest hoolitsema, et punktitabeli liider ei saa eest ära põgeneda. Kui aga põgeneb, siis on juba midagi suuremat mäda ja siin ei aita enam ka tiimikäsklused.

Rootsis oli lihtsalt Ogierile kingitus 4 punkti näol. Mitte Evansilt, vaid FIA poolt.
KidrA
Rallifoorum 24/7
Rallifoorum 24/7
Postitusi: 2225
Liitunud: 27 Nov 2005, 15:22

Re: WRC hooaeg 2019

Postitus Postitas KidrA »

Elvis kas sa päriselt arvad, et kui Evans oleks Rootsis 10. koha peal ja Ogier 11. siis Wilson oleks lasknud Evansil see 10. koht ära anda?
snakeplissken
Rallifoorum 24/7
Rallifoorum 24/7
Postitusi: 7044
Liitunud: 18 Juul 2013, 13:04
Asukoht: Tartu/Lõuna - Eesti
Has thanked: 2
Meeldimisi saanud: 2

Re: WRC hooaeg 2019

Postitus Postitas snakeplissken »

+1 KidrA-le

2 lk on räägitud sellest rootsi skeemitamisest ja ikka ei jõua kohale või?
ElvisP
Diagnoos: rallisõltlane
Diagnoos: rallisõltlane
Postitusi: 1503
Liitunud: 19 Mai 2018, 13:50

Re: WRC hooaeg 2019

Postitus Postitas ElvisP »

KidrA kirjutas: Hooaja alguses on niigi sõitjad punktiliselt suht koos ja pole suuri vahesid, need 2 punkti ei mängi mingit rolli tol hetkel.
Aga sa muidu sellega oled nõus, et Rootsi Ralli 2 punkti on üldarvestuses sama palju väärt kui Austraalia ralli 2 punkti?

Minu väide on, et WRC sarjas on meeskonnad (M-Sport, Hyundai), kes mõtlevad individuaalsele punktiarvestusele alates esimesest rallist. Mängides võimalusel juba siis kaardid oma tugevama sõitja kätte. Ei ole mitte ühtegi näidet tuua sellest hooajast, kus nende meeskondade käitumine oleks vastupidist tõestanud. Küll on aga tuua näiteid (rohkem kui üks), millega seda kinnitada.

On see hea või halb on hoopis teine arutelu, mille puhul jääb igale ühele oma arvamus. Lihtsalt isegi siis kui see mulle ei meeldi ei suuda ma olla nii sinisilmne, et selle toimumise osas silm kinni pigistada ja leida "meeleheitlikult vabandusi" tõestamaks, et ei see ikka ei olnud tiimitaktika kuna see oli mingi "ericase".
ElvisP
Diagnoos: rallisõltlane
Diagnoos: rallisõltlane
Postitusi: 1503
Liitunud: 19 Mai 2018, 13:50

Re: WRC hooaeg 2019

Postitus Postitas ElvisP »

KidrA kirjutas:Elvis kas sa päriselt arvad, et kui Evans oleks Rootsis 10. koha peal ja Ogier 11. siis Wilson oleks lasknud Evansil see 10. koht ära anda?
Jah, absoluutselt. Nii ju toimuski. Ja oleks toimunud ka siis kui mingit PS punktipüüdmist poleks olnud. Tõenäoliselt oleks asi lahendatud muidugi veidi ilusamalt ja keskmisele rallisõbrale vastuvõetavamalt (a la Evans oleks paar korda mootori välja suretanud või 2 minutit rehvi vahetanud).
KidrA
Rallifoorum 24/7
Rallifoorum 24/7
Postitusi: 2225
Liitunud: 27 Nov 2005, 15:22

Re: WRC hooaeg 2019

Postitus Postitas KidrA »

ElvisP kirjutas:
KidrA kirjutas: Hooaja alguses on niigi sõitjad punktiliselt suht koos ja pole suuri vahesid, need 2 punkti ei mängi mingit rolli tol hetkel.
Aga sa muidu sellega oled nõus, et Rootsi Ralli 2 punkti on üldarvestuses sama palju väärt kui Austraalia ralli 2 punkti?

Minu väide on, et WRC sarjas on meeskonnad (M-Sport, Hyundai), kes mõtlevad individuaalsele punktiarvestusele alates esimesest rallist. Mängides võimalusel juba siis kaardid oma tugevama sõitja kätte. Ei ole mitte ühtegi näidet tuua sellest hooajast, kus nende meeskondade käitumine oleks vastupidist tõestanud. Küll on aga tuua näiteid (rohkem kui üks), millega seda kinnitada.

On see hea või halb on hoopis teine arutelu, mille puhul jääb igale ühele oma arvamus. Lihtsalt isegi siis kui see mulle ei meeldi ei suuda ma olla nii sinisilmne, et selle toimumise osas silm kinni pigistada ja leida "meeleheitlikult vabandusi" tõestamaks, et ei see ikka ei olnud tiimitaktika kuna see oli mingi "ericase".
Et see üks ja ainuke juhtum, mis Rootsis toimus ja mis jääbki ainulaadseks ja ühekordseks juhtumiks, sest seda polnud enne juhtunud ja ei juhtu ka tulevikus kunagi, et see pole ericase jah? :D See oli selline ERICASE, et isegi FIA pidi sekkuma.

Sellest meie vestlus nii pikaks ongi veninud, et sa pead seda erijuhtumit täiesti tavaliseks tiimikäskluseks, kus Evansi kõva töö tulemusel saadud 10. koht võeti talt ära ja anti millegi pärast 11. kohal olevale Ogierile. Jätad arvestamata kõik muu, mis seal toimus.

Ja kuna ma näen, et oled vastanud, et arvad, et Wilson oleks lasknud tava olukorras Evansi 10. koha Ogierile anda, kes oleks ütleme olnud 11. koha peal. Siis polegi siin midagi enam rääkida. Ma sellistel juhtudel annan alla, kui vastaspoole fantaasial pole piire, kus usutakse jumalat, ufosid või peetakse Putinit kõvaks vennaks :)
ElvisP
Diagnoos: rallisõltlane
Diagnoos: rallisõltlane
Postitusi: 1503
Liitunud: 19 Mai 2018, 13:50

Re: WRC hooaeg 2019

Postitus Postitas ElvisP »

KidrA kirjutas: Ja kuna ma näen, et oled vastanud, et arvad, et Wilson oleks lasknud tava olukorras Evansi 10. koha Ogierile anda, kes oleks ütleme olnud 11. koha peal. Siis polegi siin midagi enam rääkida. Ma sellistel juhtudel annan alla, kui vastaspoole fantaasial pole piire, kus usutakse jumalat, ufosid või peetakse Putinit kõvaks vennaks :)
Ma pean jumalat ning ufosid kõvadeks vendadeks ja usun Putinit. Ja jääda eriarvamusele on ok. Tõenäoliselt ma leiaksin sellest või eelmisest hooajast näiteid veel, kus M-Sport on juba hooaja esimesel poolel Ogieri kasuks tiimitaktikat kasutanud (näiteks eelmise aasta Poola ralli, kui Tänakul kästi viimasel päeval minna täiega panema Neuville`i vastu ja kas temast ette saada või katkestada - mõlemad olid Ogi jaoks sobivad variandid) aga ma usun ka, et sa leiaksid ka nende näidete puhul veenva põhjuse tõestamaks, et see ei olnud mingi tiimitaktika lihtsalt juhtus nii.

Võib-olla elu annab meile võimaluse ühte või teist seisukohta kinnitada, näiteks järgmise hooaja alguses. Võib-olla ei anna. Kui annab siis loodetavasti oled sa ühel või teisel juhul valmis oma sõnu sööma või mulle minu sõnu kurku toppima.
randos
II järgu kommentaator
II järgu kommentaator
Postitusi: 389
Liitunud: 29 Mär 2012, 18:08

Re: WRC hooaeg 2019

Postitus Postitas randos »

Pilt

Pilt
KidrA
Rallifoorum 24/7
Rallifoorum 24/7
Postitusi: 2225
Liitunud: 27 Nov 2005, 15:22

Re: WRC hooaeg 2019

Postitus Postitas KidrA »

ElvisP kirjutas:Tõenäoliselt ma leiaksin sellest või eelmisest hooajast näiteid veel, kus M-Sport on juba hooaja esimesel poolel Ogieri kasuks tiimitaktikat kasutanud (näiteks eelmise aasta Poola ralli, kui Tänakul kästi viimasel päeval minna täiega panema Neuville`i vastu ja kas temast ette saada või katkestada - mõlemad olid Ogi jaoks sobivad variandid) aga ma usun ka, et sa leiaksid ka nende näidete puhul veenva põhjuse tõestamaks, et see ei olnud mingi tiimitaktika lihtsalt juhtus nii.

Võib-olla elu annab meile võimaluse ühte või teist seisukohta kinnitada, näiteks järgmise hooaja alguses. Võib-olla ei anna. Kui annab siis loodetavasti oled sa ühel või teisel juhul valmis oma sõnu sööma või mulle minu sõnu kurku toppima.
Eelmise aasta Poola polnud ju aasta esimesel poolel, vaid alles 8. ralli 13st, täpselt nagu tänavu Soome. Varajasemast faasist sul näiteid vast tuua pole, ei sellest ega ka eelnevast aastast. Jääbki ainult see erijuhtum Rootsist, mida sa tava juhtumiks pead.
KidrA
Rallifoorum 24/7
Rallifoorum 24/7
Postitusi: 2225
Liitunud: 27 Nov 2005, 15:22

Re: WRC hooaeg 2019

Postitus Postitas KidrA »

randos kirjutas:Pilt

Pilt
Hehe :lol:
Kolin
Moderaator
Moderaator
Postitusi: 19363
Liitunud: 23 Veebr 2003, 12:43
Asukoht: Seal kus lõpeb asfalt
Has thanked: 2
Meeldimisi saanud: 17
Kontakt:

Re: WRC hooaeg 2019

Postitus Postitas Kolin »

ElvisP kirjutas:Mulle tundub (asjaosaliste kommentaaride ja sõnavõttude põhjal), et Toyota on järgmiseks hooajaks juba paigas: Sama koosseis
Näiteks kasvõi Oti see kommentaar, et "Ärge lõhkuge töötavat meeskonda". Ma ei usu, et Ott hakkaks midagi sellist ütlema kui ta juba suht kindlalt ei teaks, et seis jääb samaks. Talle pole vaja olukorda kus mingi ajakirjanik tuleb küsima, et näed sa ütlesid ja tahtsid nii aga Toyota tõi ikka meeskonda sulle uue meeskonna kaaslase (halvemal juhul konkurendi Ogi näol). Lisaks ma arvan, et Tänaku üks nõudmine (või vähemalt palve) Toyotale enne nendega eelmisel aastal lepingu tegemist oli see, et Ogit talle järgi ei tooda. M-Spordist lahkumise peamiseks põhjuseks oligi ju Ogi varjust pääsemine ja oleks ülimalt debiilne seis kui Ott tegeleks üks aasta auto arendamisega selleks, et Ogier järgmisel aastal tuleks koort riisuma. Mis sellest, et nad on autost väljaspool sõbrad, kui kiiver peas siis on nad vihased konkurendid.

Rääkides Ogierist siis ma arvan, et ta läheb Citroeni ja teeb mitmeaastase lepingu (2+1 näiteks ... viimane aasta sõitja õigusega pikenduseks). Lisaks jääb Citroeni Breen ja juurde saadakse kas Sordo või Paddon.

Hyundaisse jäävad Mikkelsen ja Neuville ning neile lisandub keegi kolmikust Sordo/Paddon/Evans. Ehkki viimase puhul on tõenäoline ka pikem puhkus WRC sarjast.

M-Sporti jääb kindlasti Suninen. Ülejäänud 2 kohta on saadaval. Kandidaadid on Meeke, Paddon, Östberg, Rovanpera, Pontus ja ka Evans (arvestades Wilsoni võimalikke patriootlike tundeid).
Rovanperä kohe kindlasti mitte. Mees laseb ühe hooaja veel WRC2 sarjas
Pigem arvan, et M-Sport Fordis on järgmine aasta Suninen, Tidemand ja Ogier. Evans saadetakse pensionile
Man and machine against mother nature!!!
"I kneel only to god, But I don't see him here"John Abruzzi
ElvisP
Diagnoos: rallisõltlane
Diagnoos: rallisõltlane
Postitusi: 1503
Liitunud: 19 Mai 2018, 13:50

Re: WRC hooaeg 2019

Postitus Postitas ElvisP »

KidrA kirjutas:Eelmise aasta Poola polnud ju aasta esimesel poolel, vaid alles 8. ralli 13st, täpselt nagu tänavu Soome. Varajasemast faasist sul näiteid vast tuua pole, ei sellest ega ka eelnevast aastast. Jääbki ainult see erijuhtum Rootsist, mida sa tava juhtumiks pead.
Kas esimene või teine pool polegi nii oluline kui see, et Tänak oli siis ka veel tiitlikonkurentsis. Aga ohverdati, sest Ogier oli 1. ja Tänak oli 2.

PS! Ma pean ennast üsna arenenud naljasoonega inimeseks aga sellest pildinaljast ma küll aru ei saa
Kolin
Moderaator
Moderaator
Postitusi: 19363
Liitunud: 23 Veebr 2003, 12:43
Asukoht: Seal kus lõpeb asfalt
Has thanked: 2
Meeldimisi saanud: 17
Kontakt:

Re: WRC hooaeg 2019

Postitus Postitas Kolin »

KidrA kirjutas:Elvis kas sa päriselt arvad, et kui Evans oleks Rootsis 10. koha peal ja Ogier 11. siis Wilson oleks lasknud Evansil see 10. koht ära anda?
Mida te jaurate juba viis lehekülge sama teemat täis. Fakt on see, et Evans sai käsu Rootsist ajatrahv võtta, et Ogier saaks ka selle ühe punkti kätte. Muidu ta ju poleks omast vabast tahtest seda trahvi võtnud omale. Joppenpuhh. Mida siin jaurata
Man and machine against mother nature!!!
"I kneel only to god, But I don't see him here"John Abruzzi
Kolin
Moderaator
Moderaator
Postitusi: 19363
Liitunud: 23 Veebr 2003, 12:43
Asukoht: Seal kus lõpeb asfalt
Has thanked: 2
Meeldimisi saanud: 17
Kontakt:

Re: WRC hooaeg 2019

Postitus Postitas Kolin »

KidrA kirjutas: Stardijärjekord peab selle eest hoolitsema, et punktitabeli liider ei saa eest ära põgeneda. Kui aga põgeneb, siis on juba midagi suuremat mäda ja siin ei aita enam ka tiimikäsklused.

Rootsis oli lihtsalt Ogierile kingitus 4 punkti näol. Mitte Evansilt, vaid FIA poolt.
Samas on Neuvillel vedanud nagu surnud seal. Juba sardiinias kus ta oleks pidanud sahka mängima. Aga vihmasadu päästis ta.
Man and machine against mother nature!!!
"I kneel only to god, But I don't see him here"John Abruzzi
KidrA
Rallifoorum 24/7
Rallifoorum 24/7
Postitusi: 2225
Liitunud: 27 Nov 2005, 15:22

Re: WRC hooaeg 2019

Postitus Postitas KidrA »

ElvisP kirjutas:Kas esimene või teine pool polegi nii oluline kui see, et Tänak oli siis ka veel tiitlikonkurentsis. Aga ohverdati, sest Ogier oli 1. ja Tänak oli 2.
Just see ongi oluline, kas tegemist on esimese, teise või kaheksanda ralliga. Esimestel rallidel selliseid asju ei tehta. Tehakse siis kui selleks tekib vajadus. Sellepärast sa ei näegi tavapäraseid tiimikorraldusi esimestel rallidel, sest selleks puudub vajadus. Mida lõpu poole jõuame, seda suurem on võimalus, et neid näha võib.
ElvisP
Diagnoos: rallisõltlane
Diagnoos: rallisõltlane
Postitusi: 1503
Liitunud: 19 Mai 2018, 13:50

Re: WRC hooaeg 2019

Postitus Postitas ElvisP »

KidrA kirjutas:Just see ongi oluline, kas tegemist on esimese, teise või kaheksanda ralliga. Esimestel rallidel selliseid asju ei tehta. Tehakse siis kui selleks tekib vajadus. Sellepärast sa ei näegi tavapäraseid tiimikorraldusi esimestel rallidel, sest selleks puudub vajadus. Mida lõpu poole jõuame, seda suurem on võimalus, et neid näha võib.
Jah, loomulikult, sest iga punkt hooaja teises pooles on vähemalt 10x rohkem väärt kui hooaja esimesel rallil. Lisaks sellele on hooaja alguses veel ka tõenäosus, et Suninen, Sordo ja Paddon tulevad ise hoopis maailmameistriks, mis sellest, et nad pooli rallisid ei sõida ja oleks hullulmeelne neilt punkte ära võtta tiimi esisõitja huvides.
Vasta