Ott Tänaku diskussioon

Maailma rallitippude käekäigust

Moderaatorid: Jaanus, KAIKUL, Strike, Erki, jagr

Vasta
soca
Rallifoorum 24/7
Rallifoorum 24/7
Postitusi: 11133
Liitunud: 13 Jaan 2012, 15:22
Asukoht: Lõuna-Eesti ralliteed

Re: Ott Tänaku diskussioon

Postitus Postitas soca »

see spetsialist on veel ühe kirjutanud http://epl.delfi.ee/news/sport/ott-tana ... d=70642161
Minu postitusi täie tõsidusega mitte võtta.
Dmack Eesti rahvusrehviks!
Rallifoorumi vanasõna: "Otile sobivad ainult Poola ja Soome ralli!"
soca
Rallifoorum 24/7
Rallifoorum 24/7
Postitusi: 11133
Liitunud: 13 Jaan 2012, 15:22
Asukoht: Lõuna-Eesti ralliteed

Re: Ott Tänaku diskussioon

Postitus Postitas soca »

Tänak: õnneks tuli palju nõrku kohti välja, nüüd saame nendega tegeleda
http://sport.err.ee/v/autoralli/3649df6 ... bf0d6cbda5

GRAAFIK | Tänakul on Märtini rekorditeni veel pikk tee
http://sport.err.ee/v/autoralli/a9741fd ... 31d5f4e961

Kiiver: Tänak ja Mõlder on nüüd suures mängus
http://sport.err.ee/v/autoralli/304ab96 ... 92e9de8b16
Minu postitusi täie tõsidusega mitte võtta.
Dmack Eesti rahvusrehviks!
Rallifoorumi vanasõna: "Otile sobivad ainult Poola ja Soome ralli!"
johunn
Diagnoos: rallisõltlane
Diagnoos: rallisõltlane
Postitusi: 1537
Liitunud: 27 Mär 2003, 21:26
Meeldimisi saanud: 1

Re: Ott Tänaku diskussioon

Postitus Postitas johunn »

Üldiselt ma ei mõista mille üle üldse vinguda saab. Eesmärk oli sõita ralli lõpuni ja õppida. Seda tehti tagasihoidlikul 18ndal kohal ilma Rally2 abi kasutamata ning loodetavasti õpiti Monte üllatustega tulevikus paremini toime tulema. Ott sai nö kollase kaardi, aga mängis ikkagi mängu lõpuni.

Tundub, et kuigi Oti eesmärk oli ainult ralli lõpetada, siis meedia ning "tulihingelised fännid" lootsid ikka poodiumit või jumal teab mida. Mina näen seda asja selliselt, et Ott kinkis mulle ilusa nädalavahetuse, 14 ilusat kiiruskatset, tuhandeid ilusaid kurve ning ühte karmi võitlust loodusega.
soca
Rallifoorum 24/7
Rallifoorum 24/7
Postitusi: 11133
Liitunud: 13 Jaan 2012, 15:22
Asukoht: Lõuna-Eesti ralliteed

Re: Ott Tänaku diskussioon

Postitus Postitas soca »

Ott Tänaku viis kraavi loll juhus, mitte oma eksimus

http://www.ohtuleht.ee/659835/ott-tanak ... ma-eksimus


nõustun johunn sinuga.
Minu postitusi täie tõsidusega mitte võtta.
Dmack Eesti rahvusrehviks!
Rallifoorumi vanasõna: "Otile sobivad ainult Poola ja Soome ralli!"
muhk
Diagnoos: rallisõltlane
Diagnoos: rallisõltlane
Postitusi: 1965
Liitunud: 01 Mai 2010, 17:59

Re: Ott Tänaku diskussioon

Postitus Postitas muhk »

johunn kirjutas:Üldiselt ma ei mõista mille üle üldse vinguda saab. Eesmärk oli sõita ralli lõpuni ja õppida. Seda tehti tagasihoidlikul 18ndal kohal ilma Rally2 abi kasutamata ning loodetavasti õpiti Monte üllatustega tulevikus paremini toime tulema. Ott sai nö kollase kaardi, aga mängis ikkagi mängu lõpuni.

Tundub, et kuigi Oti eesmärk oli ainult ralli lõpetada, siis meedia ning "tulihingelised fännid" lootsid ikka poodiumit või jumal teab mida. Mina näen seda asja selliselt, et Ott kinkis mulle ilusa nädalavahetuse, 14 ilusat kiiruskatset, tuhandeid ilusaid kurve ning ühte karmi võitlust loodusega.
ma ei imesta selles osas eriti, sest eestlane on juba kord selline (ka mina isa vahel). näide sellest väljastpoolt sporti: tore film "mandariinid", mis naudib praegu meeletut edu. ja nüüd nimetati sinna viie oscari kandidaadi hulka ka. ja ega eestlane ei maganud, sest ega varsti olid kommentaarid juba sellised: "eino, kui nüüd võitu ära ei tule, siis ikka läbi kukkumine, jne". Ühesõnaga: saavutatakse midagi positiivset, korraks on rahva emtosioon laes, ent siis hakatakse nõudma veel ja veel. Võib-olla oli kontekstist välja rebitud näide, aga mina näen seda nii.
ja sellest DELFI kutist rääkides veel, siis ma juba enne narrisin teda, et pole suuremasi rallispets vist saadetud kohale ja aint "eesti ilusaimaid tähti" pahvi ja martinsoni saab kahjuks spetsialistideks nimetada. anoh, kui nüüd mitmel rallil kohal saab käika (miks ei peaks rootsi minema, see ju veel lähemal kui monte), siis ehk karastub ja hakkab matsu ka jagama. st, et kui ta soome rallil ka veel nii lolle küsimusi küsib võib vast potilaadale tööle minna.
edit: muide, see leheste "kommentaar (link: http://epl.delfi.ee/news/sport/nadala-k ... d=70642085) on ju lõpus siiski päris hea püändiga.
Divine
Rallijumal
Postitusi: 1950
Liitunud: 10 Nov 2012, 11:15

Re: Ott Tänaku diskussioon

Postitus Postitas Divine »

muhk kirjutas:
johunn kirjutas:Üldiselt ma ei mõista mille üle üldse vinguda saab. Eesmärk oli sõita ralli lõpuni ja õppida. Seda tehti tagasihoidlikul 18ndal kohal ilma Rally2 abi kasutamata ning loodetavasti õpiti Monte üllatustega tulevikus paremini toime tulema. Ott sai nö kollase kaardi, aga mängis ikkagi mängu lõpuni.

Tundub, et kuigi Oti eesmärk oli ainult ralli lõpetada, siis meedia ning "tulihingelised fännid" lootsid ikka poodiumit või jumal teab mida. Mina näen seda asja selliselt, et Ott kinkis mulle ilusa nädalavahetuse, 14 ilusat kiiruskatset, tuhandeid ilusaid kurve ning ühte karmi võitlust loodusega.
ma ei imesta selles osas eriti, sest eestlane on juba kord selline (ka mina isa vahel). näide sellest väljastpoolt sporti: tore film "mandariinid", mis naudib praegu meeletut edu. ja nüüd nimetati sinna viie oscari kandidaadi hulka ka. ja ega eestlane ei maganud, sest ega varsti olid kommentaarid juba sellised: "eino, kui nüüd võitu ära ei tule, siis ikka läbi kukkumine, jne". Ühesõnaga: saavutatakse midagi positiivset, korraks on rahva emtosioon laes, ent siis hakatakse nõudma veel ja veel. Võib-olla oli kontekstist välja rebitud näide, aga mina näen seda nii.
ja sellest DELFI kutist rääkides veel, siis ma juba enne narrisin teda, et pole suuremasi rallispets vist saadetud kohale ja aint "eesti ilusaimaid tähti" pahvi ja martinsoni saab kahjuks spetsialistideks nimetada. anoh, kui nüüd mitmel rallil kohal saab käika (miks ei peaks rootsi minema, see ju veel lähemal kui monte), siis ehk karastub ja hakkab matsu ka jagama. st, et kui ta soome rallil ka veel nii lolle küsimusi küsib võib vast potilaadale tööle minna.
edit: muide, see leheste "kommentaar (link: http://epl.delfi.ee/news/sport/nadala-k ... d=70642085) on ju lõpus siiski päris hea püändiga.
Pole raha, et seda täismahus lugeda. :(
muhk
Diagnoos: rallisõltlane
Diagnoos: rallisõltlane
Postitusi: 1965
Liitunud: 01 Mai 2010, 17:59

Re: Ott Tänaku diskussioon

Postitus Postitas muhk »

Aga palun.
Nädala kommentaar: Tänak „tegi Tänakut”
Gunnar Leheste, Monte Carlo

Rahulikult ja riskivabalt sõitmine on kunst, mida Eesti parim rallimees Ott Tänak kahjuks ei valda.
Ott, Ott, Ott... Miks küll ometi!? Nii võisid reageerida tuhanded Eesti rallifännid, kelle arvutiekraanile ilmus laupäeva pärastlõunal uudis: „Ott Tänak on teelt välja sõitnud.” Siinkirjutajagi pani see teade ralli pressikeskuses tulemusi jälgides ja raadiot kuulates peast kinni haarama. Lootuste suureks ajamine ja nende ühe vale liigutusega purustamine on Tänakul saanud juba niivõrd tavapäraseks, et seda nimetatakse rahvasuus „Tänaku tegemiseks”.

Lause „Ah, nagunii lõpeb see ralli nii nagu alati” saatel saadeti mind Tallinnast 2000 km kaugusele Tänaku tegemisi kajastama. Kaitsesin rallimeest ja uskusin, et ta suudab auto rahulikult tee peal hoida, sest mängus ei olnud tõesti rohkemat kui eesmärk kogemusi hankida.

Tunnistas ka ju M-Spordi tiimipealik Malcolm Wilson reedeses intervjuus Eesti Päevalehele, et ei oota Tänakust hooaja esimeses pooles mitte vähimatki. Võidusõiduks minevat alles Portugali rallil, kus tiim toob välja uhiuue ja senisest kiirema auto.

Nagu kõik: tahab võita
Aga 27-aastane Tänak, kes on läbi sõitnud 40 MM-rallit, tõendas taas kord, et ei tea, mida tähendab riskivabalt ja kindla peale sõitmine, kuigi rallieelsetes intervjuudes ta just seda siia tegema tuligi. Kui adrenaliin ikka verre lööb ja poodiumikoht on käega katsuda, unustab ta igasuguse alalhoidlikkuse. Justkui prohvetlikult kõlasid reede õhtul Wilsoni sõnad, kui tal paluti kommenteerida Tänaku ja Andreas Mikkelseni vahel olevat nappi 10 sekundit: „Selles ongi probleem. Ma tahan, et ta hoiaks lihtsalt asju kontrolli all, aga ta on samasugune nagu kõik rallisõitjad: ta tahab võita.”

Meenub CNN-i intervjuu kuulsa vutitreeneri José Mourinhoga, kellel paluti meenutada vastuolulise ründaja Mario Balotelliga seotud naljakaimat seika. Mourinho rääkis: „Mul olid kõik ründajad vigastatud. Olin tõsises plindris ja Mario oli ainus terve. Ta sai 42. minutil kollase kaardi ja riietusruumis raiskasin 14 minutit 15-st ainult Marioga rääkimise peale. Ütlesin talle: „Mario, ma ei saa sind välja vahetada, mul pole rohkem ründajaid pingil, seega ära puutu kedagi ja mängi ainult palli. Kui me palli kaotame, ära tee midagi. Kui keegi sind provotseerib, ära tee välja. Kui kohtunik teeb vea, ära reageeri.” Tuli 46. minut – punane kaart.”

Kui minutid asendada kilomeetrite ja punane kaart teelt väljasõiduga, võib Wilson kunagi samasuguse loo jutustada Tänaku kohta.
kristjanmust
II järgu kommentaator
II järgu kommentaator
Postitusi: 470
Liitunud: 06 Juul 2008, 11:09

Re: Ott Tänaku diskussioon

Postitus Postitas kristjanmust »

Selle arvamuse peale sobib see tsitaat:
By being a racing driver you are under risk all the time. By being a racing driver means you are racing with other people. And if you no longer go for a gap that exists, you are no longer a racing driver because we are competing, we are competing to win. And the main motivation to all of us is to compete for victory, it's not to come 3rd, 4th, 5th or 6th. I race to win as long as I feel it's possible. Sometimes you get it wrong? Sure, it's impossible to get it right all the time. But I race designed to win, as long as I feel I'm doing it right. - Ayrton Senna.

Loomulikult enne tuleks saavutada stabiilsus ja kiirus, aga võidusõit ju tähendabki sõitmist võidu peale ja seda me siin ju salamisi ka ükskord loodame, et see juhtub. :)
Füürer
I järgu kommentaator
I järgu kommentaator
Postitusi: 549
Liitunud: 19 Aug 2011, 13:31
Asukoht: L-E

Re: Ott Tänaku diskussioon

Postitus Postitas Füürer »

Kubica oli sel etapil musternäidis, kuidas need Senna sõnad tuhkagi ei maksa. Võttes kolm katsevõitu oli poolakal käsi kullas, aga päeva lõpetas ikkagi per se mullas.

Kui tarka sõitu tahate analüüsida, siis vaadate paljuvihatud Ogieri poole - ta suutis vaid 2 katset võita. Ometigi on punktitabelis esimene...
Fan of MM-Motorsport & Fair Recce
Makkro
Diagnoos: rallisõltlane
Diagnoos: rallisõltlane
Postitusi: 1647
Liitunud: 25 Apr 2008, 09:22

Re: Ott Tänaku diskussioon

Postitus Postitas Makkro »

Vaatasin Oti varasemaid katkestamisi siis see SS10 on päris tihti saatuslikuks saanud.
jens
Rallifoorum 24/7
Rallifoorum 24/7
Postitusi: 2077
Liitunud: 02 Aug 2005, 21:50
Asukoht: Tallinn

Re: Ott Tänaku diskussioon

Postitus Postitas jens »

Füürer kirjutas:Kubica oli sel etapil musternäidis, kuidas need Senna sõnad tuhkagi ei maksa. Võttes kolm katsevõitu oli poolakal käsi kullas, aga päeva lõpetas ikkagi per se mullas.

Kui tarka sõitu tahate analüüsida, siis vaadate paljuvihatud Ogieri poole - ta suutis vaid 2 katset võita. Ometigi on punktitabelis esimene...
Nagu iga asjaga, siis ka Senna sõnade tsiteerimisega tuleb ettevaatlik olla. Alustades kõigepealt sellest, et "võidule heitlemine" eeldab nii vastava tehnika kui ka piisava omapoolse kiiruse olemasolu. Näiteks Loebile oli võidule heitlemine lapsemäng, see on tema tase. Aga katsu Martin Prokop võidule heitlema panna - ükskõik kas ta tuleb lõpuni, lendab võpsikusse, või mis variandid ka mängu tulevad, see käib talle üle jõu. Seega - igaüks peab eelkõige oma võimete piires üritama sõita nii hästi kui võimalik. Kui see tähendab 5. kohta võidu asemel, olgu nii - aga vähemalt sportlane realiseeris oma võimed, "tegi oma ära" nagu öeldakse.

Seega parem oleks öelda, et igaüks üritagu teha nii hästi kui ta oskab. Senna puhul oli asi selles, et ta oli üks neist haruldastest talentidest, kes tõesti suutis sageli võidu peale kihutada ning mõistagi tema jaoks "võimete realiseerimine" tähendas võitmist. Aga see ei kehti kõigi kohta, ainult "valitute" kohta. Paraku...

Ogieri osas - eriti Monte Carlos tulevad juba poole ralliga suured vahed sisse ning ralli teisel poolel polnud tal muud teha, kui vaid kindla peale sõita ja edu hoida. Tahtmise korral oleks Ogier kindlasti rohkem katseid võitnud, aga pingutada tuleb vaid nii palju, kui on tarvis. Põhimõtteliselt tähendab see ka tarka sõitmist nagu sa mainisid.
Lärri
Diagnoos: rallisõltlane
Diagnoos: rallisõltlane
Postitusi: 1084
Liitunud: 11 Jaan 2012, 20:00

Re: Ott Tänaku diskussioon

Postitus Postitas Lärri »

Vist ei ole siit läbi jooksnud video sellest, kuidas Hirschi samas kurvis kus Tänakki offi tegi. Aga roppu moodi õnnelikumalt: https://www.youtube.com/watch?v=r8THr0o ... e=youtu.be
Makkro
Diagnoos: rallisõltlane
Diagnoos: rallisõltlane
Postitusi: 1647
Liitunud: 25 Apr 2008, 09:22

Re: Ott Tänaku diskussioon

Postitus Postitas Makkro »

Lärri kirjutas:Vist ei ole siit läbi jooksnud video sellest, kuidas Hirschi samas kurvis kus Tänakki offi tegi. Aga roppu moodi õnnelikumalt: https://www.youtube.com/watch?v=r8THr0o ... e=youtu.be
On küll käinud läbi.
raulito
I järgu kommentaator
I järgu kommentaator
Postitusi: 843
Liitunud: 06 Jaan 2009, 23:49

Re: Ott Tänaku diskussioon

Postitus Postitas raulito »

ETV pühapäevane spordisaatest moodustas mahukas osa ka Monte Carlo rallist aga Otti err spordiportaali nädala tegijate seas kümne kandidaadi seas pole. Küll aga on 28 ja 30 saanud suusasprinterid. Müstika
MKD
Diagnoos: rallisõltlane
Diagnoos: rallisõltlane
Postitusi: 1659
Liitunud: 08 Veebr 2008, 19:28
Asukoht: Tallinn

Re: Ott Tänaku diskussioon

Postitus Postitas MKD »

Arvestades, milliseid kommenaare produtseerivad teised ajakirjanikud Otist, on isegi hea, et ETV suutis korraliku analüüsiga esineda.

http://www.ohtuleht.ee/659928/ott-jarve ... -asja-eest
Rallijutud ralliblogis.. http://www.rallinaut.ee/ |
Lärri
Diagnoos: rallisõltlane
Diagnoos: rallisõltlane
Postitusi: 1084
Liitunud: 11 Jaan 2012, 20:00

Re: Ott Tänaku diskussioon

Postitus Postitas Lärri »

MKD kirjutas:Arvestades, milliseid kommenaare produtseerivad teised ajakirjanikud Otist, on isegi hea, et ETV suutis korraliku analüüsiga esineda.

http://www.ohtuleht.ee/659928/ott-jarve ... -asja-eest
Leidsin samast lehest üsna sarnase sisuga teisegi loo. Enne tarvitamist soovitan lugeda Järvela šedööver läbi ja siis see peale:

"..."

Tekst on eemaldatud järvelaoti õrna hinge puudutava sisu pärast.
Viimati muutis Lärri, 27 Jaan 2015, 09:37, muudetud 2 korda kokku.
markol
III järgu kommentaator
III järgu kommentaator
Postitusi: 283
Liitunud: 26 Aug 2011, 14:37
Asukoht: Tartu

Re: Ott Tänaku diskussioon

Postitus Postitas markol »

:D kuldsuu 2015
KaitzK
V järgu kommentaator
V järgu kommentaator
Postitusi: 33
Liitunud: 07 Juun 2010, 17:43

Re: Ott Tänaku diskussioon

Postitus Postitas KaitzK »

Ott Lefthand :wink:
- nagu küla koerale, nii . . . (või kuidas se ütlemine oligi)
Viimati muutis KaitzK, 27 Jaan 2015, 09:55, muudetud 1 kord kokku.
soca
Rallifoorum 24/7
Rallifoorum 24/7
Postitusi: 11133
Liitunud: 13 Jaan 2012, 15:22
Asukoht: Lõuna-Eesti ralliteed

Re: Ott Tänaku diskussioon

Postitus Postitas soca »

Ärge tehke välja nendest kirjutistest, postimees on näiteks palju positiivsem, täna on tasuline artikkel postimehes kus Pahv kaitseb Tänakut. Üleüldse, Järvela peaks küll viimane isik olema kes rallist midagi kirjutab, jäägu oma liistude ehk jalgpalli juurde. On toonud seal välja et Ott sõitis 3 korda välja eelmine hooaeg WRC2's aga jätab mainimata, et sellest üks oli puhtalt Oti viga, milleks oli austraalia. Argentiinas läks ju hüppel roolivõim ja Mehhikos oli kommunikatsiooni probleem.
Minu postitusi täie tõsidusega mitte võtta.
Dmack Eesti rahvusrehviks!
Rallifoorumi vanasõna: "Otile sobivad ainult Poola ja Soome ralli!"
w0w
Diagnoos: rallisõltlane
Diagnoos: rallisõltlane
Postitusi: 1254
Liitunud: 27 Apr 2012, 21:43

Re: Ott Tänaku diskussioon

Postitus Postitas w0w »

soca kirjutas:Ärge tehke välja nendest kirjutistest, postimees on näiteks palju positiivsem, täna on tasuline artikkel postimehes kus Pahv kaitseb Tänakut. Üleüldse, Järvela peaks küll viimane isik olema kes rallist midagi kirjutab, jäägu oma liistude ehk jalgpalli juurde. On toonud seal välja et Ott sõitis 3 korda välja eelmine hooaeg WRC2's aga jätab mainimata, et sellest üks oli puhtalt Oti viga, milleks oli austraalia. Argentiinas läks ju hüppel roolivõim ja Mehhikos oli kommunikatsiooni probleem.
Ja ei sobi see Järvela isegi jalkat kommenteerima. Räuskab nagu segane seal puldis. Ei ole talle antud seda, aga midagi ju peab tegema.
Vasta