WRC 2015 hooaeg

Maailma rallitippude käekäigust

Moderaatorid: Jaanus, KAIKUL, Strike, Erki, jagr

Vasta
Kolin
Moderaator
Moderaator
Postitusi: 19363
Liitunud: 23 Veebr 2003, 12:43
Asukoht: Seal kus lõpeb asfalt
Has thanked: 2
Meeldimisi saanud: 17
Kontakt:

Re: WRC 2015 hooaeg

Postitus Postitas Kolin »

See päeva punktide süsteem on küll väga hea. Ainult sellet ma ei saanud aru, et kas siis igal päeval saavksid selle konkreetse päeva seitse kiiremat punkte. Või siis üld paremus järjestuse seitse paremat
Man and machine against mother nature!!!
"I kneel only to god, But I don't see him here"John Abruzzi
Frank
Rallifoorum 24/7
Rallifoorum 24/7
Postitusi: 3012
Liitunud: 17 Veebr 2003, 13:45
Asukoht: Tallinn

Re: WRC 2015 hooaeg

Postitus Postitas Frank »

Iga päeva seitse/viis kiiremat saavad päevapunkte.

Lõin huvi pärast kokku ka selle aasta tabeli, kus on on arvesse võetud päevapunktid ja eemaldatud Rally2ga teenitud punktid. Power stage punkte ei arvestanud. Need kellel on ralli all punktiks '0', lõpetasid Rally2-ga.

Dropboxi link - https://db.tt/lsaCt7dq
"Come on, you can see more than that"
ivar80
I järgu kommentaator
I järgu kommentaator
Postitusi: 978
Liitunud: 30 Mai 2007, 10:36
Asukoht: Pärnu

Re: WRC 2015 hooaeg

Postitus Postitas ivar80 »

See tundub küll mõistlik süsteem olema. Hetkel kehtiva punktisüsteemi järgi Hirvoneni 4. positsioon on ikka ausaltöeldes ulme. Põnevust igasse rallipäeva - just seda ongi hädasti vaja.
KidrA
Rallifoorum 24/7
Rallifoorum 24/7
Postitusi: 2225
Liitunud: 27 Nov 2005, 15:22

Re: WRC 2015 hooaeg

Postitus Postitas KidrA »

Huvitav. Probleem pidi ju olema, et rallil pole piisavalt fänne, et see pole piisavalt müüdav produkt. Kas see on nüüd see uuendus, mis toob uusi fänne juurde? Et anname iga päeva eest punkte, laseme katkestanutel jätkata, neil päeva-punkte koguda aga mitte lõpp-punkte. Laseme fännidel kalkulaatoriga kuvari taga istuda, et nad sadasid punkte kokku lappaks iga päev? Jah olen nõus, see uuendus toob tõesti kõvasti fänne juurde, ma kardan, varsti ei ole võimalik enam rallifoorumisse ligi saada, sest see on lihtsalt ülerahvastuse tõttu üle koormatud. Ouninpohja katset võib heal juhul kilomeetri kauguselt binokliga jälgida,sest terve rada on fänne täis ja lähemale lihtsalt ei pääse. Väga valelt poolt lähenetakse antud probleemile.
Frank
Rallifoorum 24/7
Rallifoorum 24/7
Postitusi: 3012
Liitunud: 17 Veebr 2003, 13:45
Asukoht: Tallinn

Re: WRC 2015 hooaeg

Postitus Postitas Frank »

KidrA, pigem tundub et ei taheta tegelikku probleemi tunnistada
"Come on, you can see more than that"
Kolin
Moderaator
Moderaator
Postitusi: 19363
Liitunud: 23 Veebr 2003, 12:43
Asukoht: Seal kus lõpeb asfalt
Has thanked: 2
Meeldimisi saanud: 17
Kontakt:

Re: WRC 2015 hooaeg

Postitus Postitas Kolin »

Frank kirjutas:Iga päeva seitse/viis kiiremat saavad päevapunkte.

Lõin huvi pärast kokku ka selle aasta tabeli, kus on on arvesse võetud päevapunktid ja eemaldatud Rally2ga teenitud punktid. Power stage punkte ei arvestanud. Need kellel on ralli all punktiks '0', lõpetasid Rally2-ga.

Dropboxi link - https://db.tt/lsaCt7dq
Mul millegi pärast ei ava seda linki
Man and machine against mother nature!!!
"I kneel only to god, But I don't see him here"John Abruzzi
viplala
Rallifoorum 24/7
Rallifoorum 24/7
Postitusi: 11801
Liitunud: 10 Dets 2011, 18:38
Asukoht: Haabneeme
Meeldimisi saanud: 3

Re: WRC 2015 hooaeg

Postitus Postitas viplala »

Kolin kirjutas:
Frank kirjutas:Iga päeva seitse/viis kiiremat saavad päevapunkte.

Lõin huvi pärast kokku ka selle aasta tabeli, kus on on arvesse võetud päevapunktid ja eemaldatud Rally2ga teenitud punktid. Power stage punkte ei arvestanud. Need kellel on ralli all punktiks '0', lõpetasid Rally2-ga.

Dropboxi link - https://db.tt/lsaCt7dq
Mul millegi pärast ei ava seda linki
Salvestasin Kolini faili vanemaks exceli failiks ehk saad selle siis lahti https://www.dropbox.com/s/emoqzh42z5kmo ... 1.xls?dl=0
Kolin
Moderaator
Moderaator
Postitusi: 19363
Liitunud: 23 Veebr 2003, 12:43
Asukoht: Seal kus lõpeb asfalt
Has thanked: 2
Meeldimisi saanud: 17
Kontakt:

Re: WRC 2015 hooaeg

Postitus Postitas Kolin »

Tänud sain selle lahti ja vaadata.
Selle arvutuse järgi on sellel uuel süsteemil jumet.
Man and machine against mother nature!!!
"I kneel only to god, But I don't see him here"John Abruzzi
soca
Rallifoorum 24/7
Rallifoorum 24/7
Postitusi: 11133
Liitunud: 13 Jaan 2012, 15:22
Asukoht: Lõuna-Eesti ralliteed

Re: WRC 2015 hooaeg

Postitus Postitas soca »

KidrA, tundub et mingid muutused tulevad nagunii ning see punktisüsteemi muutus kindlasti parem kui shoot-out.
Minu postitusi täie tõsidusega mitte võtta.
Dmack Eesti rahvusrehviks!
Rallifoorumi vanasõna: "Otile sobivad ainult Poola ja Soome ralli!"
jens
Rallifoorum 24/7
Rallifoorum 24/7
Postitusi: 2077
Liitunud: 02 Aug 2005, 21:50
Asukoht: Tallinn

Re: WRC 2015 hooaeg

Postitus Postitas jens »

KidrA kirjutas:Huvitav. Probleem pidi ju olema, et rallil pole piisavalt fänne, et see pole piisavalt müüdav produkt. Kas see on nüüd see uuendus, mis toob uusi fänne juurde? Et anname iga päeva eest punkte, laseme katkestanutel jätkata, neil päeva-punkte koguda aga mitte lõpp-punkte. Laseme fännidel kalkulaatoriga kuvari taga istuda, et nad sadasid punkte kokku lappaks iga päev? Jah olen nõus, see uuendus toob tõesti kõvasti fänne juurde, ma kardan, varsti ei ole võimalik enam rallifoorumisse ligi saada, sest see on lihtsalt ülerahvastuse tõttu üle koormatud. Ouninpohja katset võib heal juhul kilomeetri kauguselt binokliga jälgida,sest terve rada on fänne täis ja lähemale lihtsalt ei pääse. Väga valelt poolt lähenetakse antud probleemile.
See on tõsi, et mingite numbrite (ehk punktide) jagamine ja bürokraatia asja sisu ei muuda.

Samas saan aru mõttest, et tahetakse tagada tipptegijate osalemine kõigil kolmel päeval (seetõttu see Superally), et publik näeks staare ka 3. päeval, isegi kui keegi juba 1. päeva alguses kohe võssa lendas ja katkestas. Siin tuleb välja otsene seos publiku ja ralli vahetu kogemisega - kes ikkagi osalevad, kes sinust mööda kihutavad? Iseasi, mis meetodiga sellise lahenduse loomisele läheneda. Ehk on 3 "eraldi päeva" parem mõte kui superally?
Frank
Rallifoorum 24/7
Rallifoorum 24/7
Postitusi: 3012
Liitunud: 17 Veebr 2003, 13:45
Asukoht: Tallinn

Re: WRC 2015 hooaeg

Postitus Postitas Frank »

Ütleks, et päevapunktid on parem kui superally. Samas on minu arust päevapunktide summa 25 liiga suur. See võiks ikkagi olla väiksem kui rallivõitja punktid. Näiteks kui võitja on kõigil päevadel kiireim ja teine mees on iga päev teine, siis nende kahe ekipaaži punktide vahe on 20 punkti.

Kui päevapunkte saaksid ainult viis kiiremat sõitjat ja kui punktid oleksid samad, mida pakutakse kolmandaks päevaks. 7-5-3-2-1, siis on maksimum punktisummaks 21 ja punkte saavad need, kes pingutavad. Tabelist on näha, et isegi mitte kõige kiirem mees Martin Prokop koguks väikseid päevapunkte, kui esimesel kahel päeval seitse kiiremat punkte saaks.

Üks asi, mis Superally/Rally2 kaotamisega muutub on see, et Mehiko ja Argentiina rallidel võivad N4 mehed päris korralike punkte koguda. Argentiina rallil lõpetas Zea (10. ekipaaz, kes ei kasutanud superallyt) alles 18. kohal.

Kui päevapunktide süsteemi rakendada, siis peab seda tegema ka alamkategooriatele.
"Come on, you can see more than that"
jens
Rallifoorum 24/7
Rallifoorum 24/7
Postitusi: 2077
Liitunud: 02 Aug 2005, 21:50
Asukoht: Tallinn

Re: WRC 2015 hooaeg

Postitus Postitas jens »

Ma pakuks omalt poolt päevase punktisüsteemina välja 6-4-3-2-1 Top5-le. Aga kui nad plaanivad ainult ühte või kahte kiiruskatset viimaseks päevaks, siis ei teagi, mida sellest arvata. Ehk seesama endine 3-2-1 PS katse eest? :D
soca
Rallifoorum 24/7
Rallifoorum 24/7
Postitusi: 11133
Liitunud: 13 Jaan 2012, 15:22
Asukoht: Lõuna-Eesti ralliteed

Re: WRC 2015 hooaeg

Postitus Postitas soca »

http://www.autosport.com/news/report.php/id/116343

Neuville tahaks Ogieri tiiimikaaslaseks.
Minu postitusi täie tõsidusega mitte võtta.
Dmack Eesti rahvusrehviks!
Rallifoorumi vanasõna: "Otile sobivad ainult Poola ja Soome ralli!"
Rebane
Diagnoos: rallisõltlane
Diagnoos: rallisõltlane
Postitusi: 1410
Liitunud: 23 Sept 2012, 15:56

Re: WRC 2015 hooaeg

Postitus Postitas Rebane »

rallikas54
II järgu kommentaator
II järgu kommentaator
Postitusi: 397
Liitunud: 30 Mai 2009, 10:52

Re: WRC 2015 hooaeg

Postitus Postitas rallikas54 »

Siis teeb sidrun küll ajaloo ühe suurima ämbri :) Aga see minu arvamus
jens
Rallifoorum 24/7
Rallifoorum 24/7
Postitusi: 2077
Liitunud: 02 Aug 2005, 21:50
Asukoht: Tallinn

Re: WRC 2015 hooaeg

Postitus Postitas jens »

Kui Kubica vaid rallisid lõpetama hakkaks... Asfaldil ta iseenesest aeglane pole.
Pints
I järgu kommentaator
I järgu kommentaator
Postitusi: 771
Liitunud: 15 Juun 2010, 19:41
Asukoht: Harju

Re: WRC 2015 hooaeg

Postitus Postitas Pints »

rallikas54 kirjutas:Siis teeb sidrun küll ajaloo ühe suurima ämbri :) Aga see minu arvamus
Sidruni ämber võib ju seisneda meeskonda raha toomises. Maru vaffa oleks Kubica kõrvale tuleks Ott ka. Kuigi kardan, et kõige tõenäolisem saab olema Evans & Tänak M-Spordis. Kas Ford kavatses tagasi tulla M-Spordi selgrooks 2015 või mäletan midagi valesti?
rallikas54
II järgu kommentaator
II järgu kommentaator
Postitusi: 397
Liitunud: 30 Mai 2009, 10:52

Re: WRC 2015 hooaeg

Postitus Postitas rallikas54 »

Pints kirjutas:
rallikas54 kirjutas:Siis teeb sidrun küll ajaloo ühe suurima ämbri :) Aga see minu arvamus
Sidruni ämber võib ju seisneda meeskonda raha toomises. Maru vaffa oleks Kubica kõrvale tuleks Ott ka. Kuigi kardan, et kõige tõenäolisem saab olema Evans & Tänak M-Spordis. Kas Ford kavatses tagasi tulla M-Spordi selgrooks 2015 või mäletan midagi valesti?
See oleks ainuke mõistetav ämber, aga kui nn tehasesõitjaks, siis sügav ämber :)
KidrA
Rallifoorum 24/7
Rallifoorum 24/7
Postitusi: 2225
Liitunud: 27 Nov 2005, 15:22

Re: WRC 2015 hooaeg

Postitus Postitas KidrA »

Kubical maksab Lotos kõik kinni, nii et erilist vahet pole millega ta sõidab, kas Fordi või Citroeniga. Keegi teda ei vali, ei M-Sport ega Citroen. Kubica on see kes valib. Nii et mingit ämbrit ei saagi olla.

Nagu ei tule keegi kunagi enam ka Solbergi palkama. Ei Citroen ega ka Lada.

Mõne aeg on juba aastaid läbi ja mõne aeg ei tule ka 100 aasta pärast.
SLy
Diagnoos: rallisõltlane
Diagnoos: rallisõltlane
Postitusi: 1376
Liitunud: 14 Mär 2005, 14:39

Re: WRC 2015 hooaeg

Postitus Postitas SLy »

KidrA kirjutas: Nagu ei tule keegi kunagi enam ka Solbergi palkama. Ei Citroen ega ka Lada.

Mõne aeg on juba aastaid läbi ja mõne aeg ei tule ka 100 aasta pärast.
Kui Lada peaks WRC-sse tulema, mine tea :D Solbergi kogemused kuluksid neile auto arendamisel kindlasti ära. Hiljuti sai Lada WTCC-s oma esimese sõiduvõidu, seljatades kõik sidrunid.
Vasta