2018 meeskondade spekulatsioonid

Maailma rallitippude käekäigust

Moderaatorid: Jaanus, KAIKUL, Strike, Erki, jagr

Vasta
KidrA
Rallifoorum 24/7
Rallifoorum 24/7
Postitusi: 2225
Liitunud: 27 Nov 2005, 15:22

Re: 2018 meeskondade spekulatsioonid

Postitus Postitas KidrA »

Aga kui Citroeni masin on nii tujukas nagu räägitakse, mis isu peaks olema parimal sõitjal minna halvimasse masinasse. Arvatavasti ta vaatab masinate hetkeseisu ikkagi, mitte mida Citroeni onud talle kokku võivad luuletada, et järgmine aasta on meil võitja masin jne. Me ju näeme Mikkelseni kiirust. Peale kõiki neid teste ja rallisid on ta võitlemas Lefebvrega, mulle näitab see, et asi on ikka väga käest ära, kui isegi Mikkelsen ei saa masinast jagu.

Hyundai vajab samuti sõitjat, et võidelda tiitlite eest. Olgugi, et kõigi sõitjatega peaks lepingud järgmise aasta lõpuni kehtima aga mootorispordimaailmas võib kõike juhtuda. Kõik kaardid ainult Neuville peale mängides võivad asjad nässu minna. Tipp-tiimidel peaks olema 2 head sõitjat, nagu hetkel M-Spordis. Hyundai kooslus, Neuville tipp sõitjana ja siis kaks meest kuskil tagapool punktid ära toomas, on jama. Vaja on kahte tippu ja siis ühte punktikorjajat, kes punktid ära toob, kui ühe tipuga peaks midagi juhtuma. Seal peab mõtlema, mis on tiimile parim, mitte mis on Latvalale või Neuvillele parim.

Ogieri võttes sa mitte ainult ei tugevda enda tiimi meeletult, vaid sa nõrgestad ka vastaseid, kes temast ilma jäävad, see on nagu topeltvõit, kui suudad Ogieri enda tiimi saada.
Kolin
Moderaator
Moderaator
Postitusi: 19363
Liitunud: 23 Veebr 2003, 12:43
Asukoht: Seal kus lõpeb asfalt
Has thanked: 2
Meeldimisi saanud: 17
Kontakt:

Re: 2018 meeskondade spekulatsioonid

Postitus Postitas Kolin »

Kui nüüd juhtub, et Ogier ikkagi Toytasse läheb siis pole Tänakul muud varianti kui jääda M-Sporti. Kui Ford tagasi ei tule siis on hooajal 2018 tegu kõige nõrgema meeskonnaga. Ning, et tulemusi sõita peab meeletult riskima. Aga kõik seisab hetkel Ogieri taga. Mida meister teha otsustab. Aga mu sabakont ütleb, et Oger plokib Tänakul tee Toyaotasse minna.
Selle hooaja eel oli Tänakul mingi teema ka Hyundaiga. Aga talle pakuti vist ainult osasi etappe. Seepärast jäi diil katki.
Miks Toyotat ei valitud seda me ei saa vist kunagi teada.
Hetke seisuga on Tänakul kaks võimalust Kas Toyota või M-Sport. Kuulda oli ka vahepal seda, et Papa Wilson pakib oma asjad kokku ja annab tüüri kellegile teisele üle.

M_Sport
Oger ?
Tänak ?
Evans?
Sunninen?
Camilli?
Östberg?
Tidemand?

Hyundai
Neuville
Paddon
Sordo

Toyota
Latvala
Lappi
Tänak ?
Ogier?
Hänninen
tulevikuks Rovanperä?

Citroen
Meeke
Breen
Mikkelsen?
Ogier?
Lefebvre?
Man and machine against mother nature!!!
"I kneel only to god, But I don't see him here"John Abruzzi
KidrA
Rallifoorum 24/7
Rallifoorum 24/7
Postitusi: 2225
Liitunud: 27 Nov 2005, 15:22

Re: 2018 meeskondade spekulatsioonid

Postitus Postitas KidrA »

Kui rääkida, et keegi võtab Tänaku ees Toyota koha ära siis ma tooks ühe nime veel välja...Suninen, ta võib siin ka veel kaarte hakata segama. Esimese ralliga näitas sellist minekut, mida kunagi nägime Ogieri poolt. Oleks ma Mäkinen, ma teeks temaga kohe mingi diili ära, et mitte teda konkurentide juurde lasta, kui seda diili juba mitte ei eksisteeri. Latvala on tipp, Lappi näitab ka juba päris kõva minekut ja Suninen paistab, et ei lähe kaua aega kui hakkab neile mõlemale pähe tegema.
soca
Rallifoorum 24/7
Rallifoorum 24/7
Postitusi: 11133
Liitunud: 13 Jaan 2012, 15:22
Asukoht: Lõuna-Eesti ralliteed

Re: 2018 meeskondade spekulatsioonid

Postitus Postitas soca »

See Toyota diil jäi katki eelmine aasta sellepärast, et Wilsonil oli kasutada "first right" või siis eesti keeles eelisõigus Tänak endale hoida/osta...Seda on kinnitanud ka pmt Mäkinen intervjuudes öeldes et tahtsid Tänakut kuid ta oli Fordiga liialt seotud.
Minu postitusi täie tõsidusega mitte võtta.
Dmack Eesti rahvusrehviks!
Rallifoorumi vanasõna: "Otile sobivad ainult Poola ja Soome ralli!"
snakeplissken
Rallifoorum 24/7
Rallifoorum 24/7
Postitusi: 7044
Liitunud: 18 Juul 2013, 13:04
Asukoht: Tartu/Lõuna - Eesti
Has thanked: 2
Meeldimisi saanud: 2

Re: 2018 meeskondade spekulatsioonid

Postitus Postitas snakeplissken »

McLareni näide siin ei kõlba ma arvan. McLarenis oli sõda tiimikaaslaste vahel, kui Hamilton ei pidanud kokkulepetest sõitjate vahel kinni ja lõpuks Alonso laskus Hamiltoni tasemele ja hakkas pihta lapsik üksteisele ärategemine. Citroenis siiski Citroeni bossid keerasid Ogierile tiimikäsklustega keset kõige tulisemat tiitliheitlust, Loeb pole asjaga seotud, kui välja arvata ta ebasportlikut kommentaarid. See mis oli Hamiltoni ja Alonso vahel, sellised asjad võib andeks anda, läheb paar hooaega ja nad mõlemad naeravad nüüdseks selle peale. See mis toimus Citroenis, ma pole kindel, kas nii kergelt see unustatakse.
Sa oled asjadest valesti aru saanud või lihtsalt unustanud
Alonso ei lahkunud Hamiltoni pärast, vihavaen oli Dennisega

Aga see jutt ei kuulu siia, end of OT :P
jens
Rallifoorum 24/7
Rallifoorum 24/7
Postitusi: 2077
Liitunud: 02 Aug 2005, 21:50
Asukoht: Tallinn

Re: 2018 meeskondade spekulatsioonid

Postitus Postitas jens »

Ma nõustun nendega, kes väidavad, et tegu on professionaalidega ja mingit eluaegset vimma keegi ei kanna. Kui Alonso-Dennis paar pärast 8aastast pausi kokku said, mis siis teistest tahta? Pealegi nagu mainitud, Citroeni boss 2011. aastast pole enam seal.

Kui "sillad põletatakse", siis se efekt toimib vaid mõned aastad. Või kuni see n-ö "probleem" on tiimist lahkunud. Hamilton lahkus McLarenist pärast 2012, tehes Alonsole tee vabaks. Loeb lahkus Citroenist sisuliselt 2013 järel, jättes kõigile ukse lahti.

Kui Ogier keeldub Citroenist, siis ta teeb seda sellel kaalutlusel, et ta ei pea autot piisavalt heaks, mitte mingi vana vimma pärast, mis enam ei saagi kehtida, sest uued näod on võistkonnas.
Olts
Diagnoos: rallisõltlane
Diagnoos: rallisõltlane
Postitusi: 1082
Liitunud: 25 Mär 2003, 13:20
Asukoht: seal kus parimad ralliteed

Re: 2018 meeskondade spekulatsioonid

Postitus Postitas Olts »

Ma ei tea ühtegi Alonso nimelist rallisõitjat ja McLareni ralliautot.
rattaga on kah hea sõita
Kolin
Moderaator
Moderaator
Postitusi: 19363
Liitunud: 23 Veebr 2003, 12:43
Asukoht: Seal kus lõpeb asfalt
Has thanked: 2
Meeldimisi saanud: 17
Kontakt:

Re: 2018 meeskondade spekulatsioonid

Postitus Postitas Kolin »

:D :D :D
Olts kirjutas:Ma ei tea ühtegi Alonso nimelist rallisõitjat ja McLareni ralliautot.
Man and machine against mother nature!!!
"I kneel only to god, But I don't see him here"John Abruzzi
CTR
Rallifoorum 24/7
Rallifoorum 24/7
Postitusi: 5084
Liitunud: 21 Jaan 2015, 19:26
Has thanked: 5
Meeldimisi saanud: 13

CTR

Postitus Postitas CTR »

Olts kirjutas:Ma ei tea ühtegi Alonso nimelist rallisõitjat ja McLareni ralliautot.
Ohjoppenpuhh..

:roll:
Olts
Diagnoos: rallisõltlane
Diagnoos: rallisõltlane
Postitusi: 1082
Liitunud: 25 Mär 2003, 13:20
Asukoht: seal kus parimad ralliteed

Re: 2018 meeskondade spekulatsioonid

Postitus Postitas Olts »

Et nüüd siis jätkame teemas :) Onju
rattaga on kah hea sõita
Mati
I järgu kommentaator
I järgu kommentaator
Postitusi: 651
Liitunud: 17 Nov 2016, 08:37

Re: 2018 meeskondade spekulatsioonid

Postitus Postitas Mati »

caater666 kirjutas: Tõstan selle artikli selle teema alla ka ja ütlen kohe, et tegemist on mingi jamaga.
1 Ott on selges eesti keeles otse kaamerasse öelnud, et 2018 on ta vaba mees - Wilsonil pole mingit optsiooni mida kasutada saaks.
Tegelikult ütles Ott kaamerasse, et ta on järgmisel aastal vaba mees. Seda Wilsoni täpsustust ei järgnenud. Meenutame nüüd, et Ott ütles seda jah väga selgelt, aga palju nädalaid tagasi. Veel enne paljusid katsevõite, ja ka enne ralli võitu. Arvate, et Wilson on loll mees ja tal ei ole iga oma sõitja kohta 200 erinevat lepingu lisa arvutis valmis? Meenutame kuidas kindla lepinguga Camilli hetkega põhisõitja kohalt tagandati. Paarikümne lehekülje välja printimine võtab 30 sek aega. Allkirja kirjutamine 1-2 sekundit. Ilmselgelt, et järgne sellisele asjale kohe pressiteadet.

Fakt on see, et enne oktoobrit ei tule tõsiselt võetavaid uudiseid tiimide kooseisu kohta.
soca
Rallifoorum 24/7
Rallifoorum 24/7
Postitusi: 11133
Liitunud: 13 Jaan 2012, 15:22
Asukoht: Lõuna-Eesti ralliteed

Re: 2018 meeskondade spekulatsioonid

Postitus Postitas soca »

Nii need asjad ka ei käi....ja wtf, lisaarvuti ja 200 lepingut :roll: ja kui Ott sinna allkirja ei pane?
Minu postitusi täie tõsidusega mitte võtta.
Dmack Eesti rahvusrehviks!
Rallifoorumi vanasõna: "Otile sobivad ainult Poola ja Soome ralli!"
Lithium
Rallifoorum 24/7
Rallifoorum 24/7
Postitusi: 5165
Liitunud: 11 Veebr 2010, 13:05
Asukoht: Tallinn
Has thanked: 1
Meeldimisi saanud: 2

Re: 2018 meeskondade spekulatsioonid

Postitus Postitas Lithium »

Lepingulisa mõtles ta ikka :D 200 lepingut lisaarvutis :D
Söörlöne!
soca
Rallifoorum 24/7
Rallifoorum 24/7
Postitusi: 11133
Liitunud: 13 Jaan 2012, 15:22
Asukoht: Lõuna-Eesti ralliteed

Re: 2018 meeskondade spekulatsioonid

Postitus Postitas soca »

Lithium kirjutas:Lepingulisa mõtles ta ikka :D 200 lepingut lisaarvutis :D

No mõte jääb samaks :mrgreen:


Mida ma öelda tahan on see et Wilson ei saa ka igavesti elu lõpuni Tänakut kinni hoida. On sealt ju latvala läinud, Neuville ja ka Märtin omal ajal.
Minu postitusi täie tõsidusega mitte võtta.
Dmack Eesti rahvusrehviks!
Rallifoorumi vanasõna: "Otile sobivad ainult Poola ja Soome ralli!"
Mati
I järgu kommentaator
I järgu kommentaator
Postitusi: 651
Liitunud: 17 Nov 2016, 08:37

Re: 2018 meeskondade spekulatsioonid

Postitus Postitas Mati »

soca kirjutas:
Lithium kirjutas:Lepingulisa mõtles ta ikka :D 200 lepingut lisaarvutis :D

No mõte jääb samaks :mrgreen:


Mida ma öelda tahan on see et Wilson ei saa ka igavesti elu lõpuni Tänakut kinni hoida. On sealt ju latvala läinud, Neuville ja ka Märtin omal ajal.
Andestage minu kirjaviga, seda ei juhtu just tihti. Minu point oli see, et me keegi (ilmselt) ei seisa Otil kõrval kui ta Wilsoniga juttu puhub ja me ei tea täpselt mis seis on. Mul ei ole midagi selle vastu kui Ott Toyotasse läheb. Noor tiim, tulemused aga tulevad, raha paistab olevat, kõik on super. Kas aga Wilson tahab lasta mõlemal mehel minna? On üsna kindel, et Ford raha veokaid Dovenby Halli poole liikuma ei pane ja Ogier on üsna avalikult öelnud, et kiirust napib ning tahab paremat autot saada. Otti kinni hoida on ilmselt odavam ja lihtsam kui Ogieri järgmiseks aastaks palgata. Jah Ott võib olla küll Ogieri kõrval plaan B, aga hetkel tundub, et see on tõenäolisem. Elame näeme. Eks mida aeg edasi seda rohkem spekulatsioone hakkab tulema välismeedias.
mcwax

Re: 2018 meeskondade spekulatsioonid

Postitus Postitas mcwax »

Mulle puhtalt kõhutunde pealt tundub, et Meeke'i jaoks on võtmeralliks Soome ralli. Kui nüüd peaks juhtuma, et ka Soomes metsavahel lõpetab, siis tundub küll ülimalt kahtlane, et järgmiseks aastaks keegi talle kohta sooviks pakkuda. Kui aga suudab kenasti top3 konkurentsis sõita ja lõpetada, siis on veel lootust.

Samas tegelikult on hetkel veel kõik liiga lahtine. Hetkel tundub ülimalt tõenäoline, et Mikkelsen sõidab järgmisel aastal Citroenis. Samamoodi tundub ülimalt tõenäoline, et üks M-Sporti meestest maandub Toyotas.
Seega justkui - Citroenis on üks koht puudu ja M-Sportis üle. M-Sporti puhul oleks ülimalt loogiline, et vabaneva koha krabab endale Suninen - ideaalne sõitja Wilsoni jaoks: küllaltki kiire, arenev, pappi vast veel ei küsi. Evansiga siis jagavad ära kumb on DMacki ja kumb Michelini mees.

Citroeniga on seis keerulisem - kes siis lahkub? Sõltub vist rahalisest seisust. Meeke kindlasti tahab saada siiski kena palka sõitmise eest ja vähemalt omab kõvasti potentsiaali, kui automured saaks lahenduse. Lisaks - tal ju ka kuulujärgi veel vist ka järgmiseks aastaks leping, mille ülesütlemine ilmselt ka liiga odav pole Citroeni jaoks. Lefebvre on aga nüüd juba päris pikalt olnud "noor ja andekas", aga kuskile ei arene - mina küll ei näe, miks peaks tema tiimis jätkama (kui nüüd jah ei ole siin mingeid sahkermahkereid taustal Prantsuse autospordiliiduga vms. mis nõuab prantslase pidamist tiimis).

Altpoolt hetkel nagu rohkem "küsijaid" peale Tidemandi justkui ei paista. Eks ole talgi omad võimalused ja lootused vähemalt osaliseks programmiks.

Kuna jutt juba niigi liiga pikk, segane ja spekulatiivne - siis ei hakkagi hetkel siin lahkama veel teist täiesti realistlikku stsenaariumit, kus M-Sport jääks ilma mõlemast põhisõitjast. See tekitaks jälle liiga palju võimalikke variatsioone..
Mati
I järgu kommentaator
I järgu kommentaator
Postitusi: 651
Liitunud: 17 Nov 2016, 08:37

Re: 2018 meeskondade spekulatsioonid

Postitus Postitas Mati »

mcwax kirjutas:Mulle puhtalt kõhutunde pealt tundub, et Meeke'i jaoks on võtmeralliks Soome ralli. Kui nüüd peaks juhtuma, et ka Soomes metsavahel lõpetab, siis tundub küll ülimalt kahtlane, et järgmiseks aastaks keegi talle kohta sooviks pakkuda. Lisaks - tal ju ka kuulujärgi veel vist ka järgmiseks aastaks leping, mille ülesütlemine ilmselt ka liiga odav pole Citroeni jaoks.

Kui Meeke ka Soomes seenele läheb, siis on ülimalt kahtlane, kas ta sel hooajal üldse enam Citroenis sõidab. Pigem hakkab Mikkelsen tegelema testidega järgmiseks aastaks. Lepingu üles ütlemine maksab kena kopika, aga endise au ja hiilguse taastamine ei olegi odav lõbu. Citroen oli tipus Loebiga 9 aastat ja kindlasti tahavad sama veel kogeda. Nad on juba palju investeerinud. Vaevalt, et nüüd peatuvad poolel teel. Ja kui on valida Lefebvre ja Meeke vahel, siis kahtlustan, et veri on paksem kui vesi. Sordot ilmselt keegi näppima ei hakka, rahulik, stabiilne, mõni punkt siit sealt, aga auto on terve.
KidrA
Rallifoorum 24/7
Rallifoorum 24/7
Postitusi: 2225
Liitunud: 27 Nov 2005, 15:22

Re: 2018 meeskondade spekulatsioonid

Postitus Postitas KidrA »

mcwax kirjutas:Kuna jutt juba niigi liiga pikk, segane ja spekulatiivne - siis ei hakkagi hetkel siin lahkama veel teist täiesti realistlikku stsenaariumit, kus M-Sport jääks ilma mõlemast põhisõitjast. See tekitaks jälle liiga palju võimalikke variatsioone..
Ma arvan, et su pakutud stsenaarium on isegi realistlikum kui see, et üks jääb sinna.

M-Sport ei suuda järgmiseks aastaks ei Ogierile ega Tänakule pakkuda seda, mida teised suudavad pakkuda.
jens
Rallifoorum 24/7
Rallifoorum 24/7
Postitusi: 2077
Liitunud: 02 Aug 2005, 21:50
Asukoht: Tallinn

Re: 2018 meeskondade spekulatsioonid

Postitus Postitas jens »

Lithium kirjutas:Lepingulisa mõtles ta ikka :D 200 lepingut lisaarvutis :D
Kui Ott pidi 200 lepingule alla kirjutama, siis ilmselgelt viskas tal detailide läbilugemine üle ja andis lihtsalt kiiruga allkirjad kõigile paberitele. :D

Sellepärast ta arvabki, et on "vaba mees", aga Wilson kavala näoga naerab - "Sa poiss ei tea, et 134. lepingu 659. leheküljel on punkt, et sa sõidad meie eest ka 2018. aastal." :lol:
Dubber
Diagnoos: rallisõltlane
Diagnoos: rallisõltlane
Postitusi: 1342
Liitunud: 30 Jaan 2009, 11:07
Asukoht: Pärnu

Re: 2018 meeskondade spekulatsioonid

Postitus Postitas Dubber »

M-Sport will "explore every avenue" to keep Ogier for 2018:
https://www.motorsport.com/wrc/news/m-s ... 34592/amp/
Tehtud! Ott ja Martin on WRC meistrid!
Vasta