Marko Rohtlaan testidel Hispaanias enne hooaja algust

MotoGP, Superbike...jne

Moderaatorid: Jaanus, Strike

Vasta
Strike
Moderaator
Moderaator
Postitusi: 5920
Liitunud: 06 Juun 2003, 11:58
Meeldimisi saanud: 2

Marko Rohtlaan testidel Hispaanias enne hooaja algust

Postitus Postitas Strike »

Eesti ringraja sõitja Marko Rohtlaan osales sellel aastal juba teist korda Hispaanias testidel, et valmistuda oma esimeseks pikaks hooajaks kestvussõidu (World Endurance) MM-võistlusteks. Esimest korda osales Rohtlaan testidel 16.-18. veebruarini Hispaanias Cartagena ringrajal. Shell/Phase One Endurance meeskonnaga aastase lepingu sõlminud 19-aastane eestlane jäi nii treeningute, meeskonna kui Suzuki GSX 1000R K3 mootorrattaga rahule.
Läinud nädalavahetusel testis Marko Hispaanias, Calafati ringrajal. Kolm päeva kestnud treeningutsükli korraldas Stephan Mertenseni võidusõidukool.

Treeningud olid jaotatud kolmeks osaks: teooria, jalgsi rajaga tutvumine ja sõitmine. Sõitu õpetas neli instruktorit, kõik väga tuntud. Näiteks neist üks testib Valentino Rossi jaoks tsikleid.

Esimesel päeval lihviti sõidustiili. Marko Rohtlaan: "Seni olen tööd teinud nii käte ja jalgadega, nüüd aga rohkem kätega. Sõit on sujuvam ja lihtsam." Teisel päeval õpetati pidurdamist ja kolmandal kurvist väljudes kiirendamist. "1000 cmŗ tsikliga sõitmisel on tiil on hoopis teine kui näiteks 600-sel," tõdes Rohtlann. Treeningtsiklitele olid monteeritud kaamerad, mille abil mõõdeti kurvi sisenemise ning sealt väljumise kiirust. Seda kõike analüüsiti hiljem klassiruumis.

Rohtlaane ajad paranesid iga trenniga ning lõpuks suutis ta treeningtsiklil vanade rehvide ja originaalvedrustusega sõita välja aja 1.30,824, mis oli paljudele üllatuseks. Rossi jaoks tsikleid testiv instruktor on samal rajal ideaaltingimustes ning korraliku rattaga sõitnud välja aja 1.30.799.

Pilt
Foto: www.rohtlaan-racing.ee

Rohtlaane sõnul jäi ta treeninguga väga rahule, kokku läbis noor Eesti võidusõitja nädalavahetusega ligi 1000 km. Esimene võistlus toimub 12.aprillil Assenis (Holland).

Loodame siis kõik, et Marko võitleb seal kõrgete kohtade eest juba esimesel hooajal ja hoidub igasugu vigastustest. Nagu TV3 spordist kuulda oli ütles Marko, et sel aastal teda Eesti radadel ei näe just sellepärast, et vigastuste oht on suur.

Allikas: Sportnet
Proud supporter of Angry Duck

Aitäh sulle Michael nende unustamatute hetkede eest
Michael Park R.I.P
Vasta