Pühapäevane WRC kokkuvõtte Kanal 2es

Maailma rallitippude käekäigust

Moderaatorid: Jaanus, KAIKUL, Strike, Erki, jagr

Välk
IV järgu kommentaator
IV järgu kommentaator
Postitusi: 91
Liitunud: 16 Nov 2003, 14:23
Asukoht: võru
Kontakt:

Pühapäevane WRC kokkuvõtte Kanal 2es

Postitus Postitas Välk »

vaatasin pühapäeva õhtul rootsi ralli kokkuvõtet kanal 2est ja olin pärast seda ikka tõsiselt nõrdinud. kuidas saadakse nii huvitavalt kulgenud rallist nii ühekülgne saade teha?

saade jättis tõesti mulje mis ei vastanud rallil toimunule.
tegemist oli viimase aja ühe huvitama ralliga kus osalesid peale loebi, grönu ja solbu ka teised vinged rallimehed.vahel oli jäetud nii mõnigi intsitent. aga kuna need juhtusid vist mingite "mõttetute" meestega polnud kajastamist väärt. ja tihe rebimine käis ka tagapool esikolmikut. aga teles kajastati ainult neid kolme. intervjuud ka ainult nende vendadega ja oleks siis nende jutt kuidagi erinenud. kogu aeg sama mögin.

oleks soovinud kuulata paar ka sõna märtinilt, gallilt, ekströmilt, rovanperalt, touhinolt, paasonenilt. ma tean küll et aeg seab piirid aga see mis seal saates toimus oli ikka igav küll.

võiks rohkem kajastada uusi piloote sarjas. isiklikult oleks ma väga näha tahtnud intervjuusi galliga ja ekströmiga. need vennad oleks kindlalt saatele vürtsi lisanud. meeldiv oli mitsu kiirus ja ka skoda oli tipule lähemale jõdnud, kuigi see lõputulemuses eriti ei kajastunud. saade võiks tervitada ka nõrgemate püüdlusi. aga jahh....?

ma ei tea kas peale minu ka keegi midagi sellist märkas, kuid selline oli minu arvamus. ma lihtsalt olin sunnitud oma arvamust teiega jagama. kuigi minu viha oli kõige suurem pühapäeva õhtul (või olin liiga unine ja ei jaganud laksu), sain alles nüüd arvuti taha ja see teema üles panna.
ei tea kas enam tasub pühapäeva õhtul nii kaua üleval passida?
KuriUss
Diagnoos: rallisõltlane
Diagnoos: rallisõltlane
Postitusi: 1484
Liitunud: 07 Mär 2003, 18:29
Asukoht: Sibulaküla
Kontakt:

Re: Pühapäevane WRC kokkuvõtte Kanal 2es

Postitus Postitas KuriUss »

Välk kirjutas:vaatasin pühapäeva õhtul rootsi ralli kokkuvõtet kanal 2est ja olin pärast seda ikka tõsiselt nõrdinud. kuidas saadakse nii huvitavalt kulgenud rallist nii ühekülgne saade teha?

saade jättis tõesti mulje mis ei vastanud rallil toimunule.
tegemist oli viimase aja ühe huvitama ralliga kus osalesid peale loebi, grönu ja solbu ka teised vinged rallimehed.vahel oli jäetud nii mõnigi intsitent. aga kuna need juhtusid vist mingite "mõttetute" meestega polnud kajastamist väärt. ja tihe rebimine käis ka tagapool esikolmikut. aga teles kajastati ainult neid kolme. intervjuud ka ainult nende vendadega ja oleks siis nende jutt kuidagi erinenud. kogu aeg sama mögin.

oleks soovinud kuulata paar ka sõna märtinilt, gallilt, ekströmilt, rovanperalt, touhinolt, paasonenilt. ma tean küll et aeg seab piirid aga see mis seal saates toimus oli ikka igav küll.

võiks rohkem kajastada uusi piloote sarjas. isiklikult oleks ma väga näha tahtnud intervjuusi galliga ja ekströmiga. need vennad oleks kindlalt saatele vürtsi lisanud. meeldiv oli mitsu kiirus ja ka skoda oli tipule lähemale jõdnud, kuigi see lõputulemuses eriti ei kajastunud. saade võiks tervitada ka nõrgemate püüdlusi. aga jahh....?

ma ei tea kas peale minu ka keegi midagi sellist märkas, kuid selline oli minu arvamus. ma lihtsalt olin sunnitud oma arvamust teiega jagama. kuigi minu viha oli kõige suurem pühapäeva õhtul (või olin liiga unine ja ei jaganud laksu), sain alles nüüd arvuti taha ja see teema üles panna.
ei tea kas enam tasub pühapäeva õhtul nii kaua üleval passida?
Eks küsimus on ka selles, mis materjali neil sisse osta õnnestub. Vaevalt, et nad sihilikult igavat saadet teevad.
Välk
IV järgu kommentaator
IV järgu kommentaator
Postitusi: 91
Liitunud: 16 Nov 2003, 14:23
Asukoht: võru
Kontakt:

Re: Pühapäevane WRC kokkuvõtte Kanal 2es

Postitus Postitas Välk »

Eks küsimus on ka selles, mis materjali neil sisse osta õnnestub. Vaevalt, et nad sihilikult igavat saadet teevad.

kas sa väidad et kanal 2 monteerib ise selle saate kokku? kanal 2 ostab ju saate ja kanal 2e ei saagi süüdistada kuidas saade kokku pandud.[/quote]
Frank
Rallifoorum 24/7
Rallifoorum 24/7
Postitusi: 3012
Liitunud: 17 Veebr 2003, 13:45
Asukoht: Tallinn

Postitus Postitas Frank »

mingil määrel ikka monteerib. Ega see ju mingi raske töö tegelt pole :wink:

Nadi oli see saade tõesti.
"Come on, you can see more than that"
Kolin
Moderaator
Moderaator
Postitusi: 19363
Liitunud: 23 Veebr 2003, 12:43
Asukoht: Seal kus lõpeb asfalt
Has thanked: 2
Meeldimisi saanud: 17
Kontakt:

Postitus Postitas Kolin »

Ma arvan, et kuigi palju ikka monteerivad. Arvan nii juba selle pärast, et K2-es ja Eurospordis on kokku võtted erinevad. Eurosport näitas intervjuud Märtiniga ja Tuohino eksimust. Aga K2 ei näidanud kumbagi asja.
Man and machine against mother nature!!!
"I kneel only to god, But I don't see him here"John Abruzzi
Jaanus
Moderaator
Moderaator
Postitusi: 5671
Liitunud: 15 Jaan 2003, 11:54
Asukoht: seal kus ralli
Kontakt:

Postitus Postitas Jaanus »

Ei Kanal2 ei monteeri seda saadet, see on kindel. Nemad saavad rahvusvahelise telepildi ja edastavad selle originaalsel kujul. Pigem on Eurosport ja Soome YLE TV need kes midagi monteerivad.
Isiklikult olen samuti Kanal2 kokkuvõttes pettunud ja väljendasin seda ka Rootsi kolmanda päeva teemas, kuid ei süüdista neid, kuna tean, et see polnud nende teha mida nad näitasid. Kindlasti oli ka Olaf Suuder kergelt pettunud sellise materjali üle ja eks ta üritas anda endast parima, et ka Mölderi tegemisi edasi anda, kuigi neil ilmselt ei olnud õigusi tema crashi näidata.

Neile kes tahavad natuke paremat ülevaadet saada Rootsis toimunust on selleks täna veel võimalus(antud ajad on Eesti aja järgi):


YLE TV2
23.25 Rallin MM-sarja: Ruotsi

Eurosport
01:15 RALLY World Championship Sweden
Review
Beef
Diagnoos: rallisõltlane
Diagnoos: rallisõltlane
Postitusi: 1021
Liitunud: 31 Mai 2004, 20:49
Asukoht: Tallinn

Postitus Postitas Beef »

Kolin kirjutas:Ma arvan, et kuigi palju ikka monteerivad. Arvan nii juba selle pärast, et K2-es ja Eurospordis on kokku võtted erinevad. Eurosport näitas intervjuud Märtiniga ja Tuohino eksimust. Aga K2 ei näidanud kumbagi asja.
Kanal 2 saab ikkagi rahvusvahelise pildi ja ise ei monteeri seal enam midagi.
Vahe on selles, et Eurospordis on iga päeva lõpus kokkuvõte pool tundi ja seal on põhjalikumalt kõik sündmused kajastatud. Siis pärast tehakse nendest kokku tunni ajane saade, mille saab ka kanal kaks ja ka kõik muud kanalid kes seda tahavad. Nii palju kui mina tean näidatakse sama saadet ka YLE 2 pealt nädala keskel kusagil öösel ja Eurospordis tuleb ka veel seda sama saadet nädala jooksul veel paar korda.
Segane jutt aga nii ta kuidagi on.
Ma olen kindel, et Olaf Suuder teeks parema saate kui saaks ja oleks kindlasti ka Mölderi õnnetus ja rohkem Markkot sees, kui see tema teha oleks.
Erki
Kiddo soon 5000!
Postitusi: 5497
Liitunud: 19 Jaan 2003, 13:58
Asukoht: Tallinn

Postitus Postitas Erki »

Vahepeal ei jaganud ma üldse laksu välja. :? Eriti teise päeva kohta, seal oligi ainult Loeb, Solberg ja Grönholm. Ja katsete järjestus oli ka imelik, lasti nagu väga muuseas kõik läbi. Justkui, et saate lõpp kiiremini kätte tuleks. :?

Muidugi on kõik need Nicky Gristi analüüsid ja sõitjate fännklubid värgid-särgid väga toredad aga tunniajalisse saatesse ei mahu see ju ära. Saate võiks pikendada 2 tunnini või vähemalt pooleteiseni, muidugi tõuseb sellest ka hind.

Saadete ajad võiksid ka väheke normaalsemad olla, kuigi saan aru, et eriti kuskile seda pressida ei anna tegelt, aga kell 00.10 on natuke liiga hilja, või mis...

Huvitav on veel see, et vist eelmisest aastast hakati näitama vaid kogu ralli kokkuvõtet, ja seda Suuderi/Teppani kommentaariga. Muidu oli ju ilusti iga päeva kohta kokkuvõte (Suuderi kommiga) ja esmaspäeval Eurospordiga täpselt sama ralli kokkuvõte.

Huhh, pikk jutt ja pointi pole. :) Oleks raha - saadaks oma kaameramehed kohale, Murakas räägiks mõnusat juttu ka ja kõik oleksid rõõmsad:)
gaas on endiselt laiffi
KuriUss
Diagnoos: rallisõltlane
Diagnoos: rallisõltlane
Postitusi: 1484
Liitunud: 07 Mär 2003, 18:29
Asukoht: Sibulaküla
Kontakt:

Postitus Postitas KuriUss »

Tegelt on asi lihtne. Ralli pole piisavalt populaarne, et Kanal2 peaks vajalikuks ralliülevaadet teha. Ilmselt ei laeku reklaamiraha piisavalt.

Eluterve rahvas meil, naudib loodust - puid, lilli ja loomi, mitte miskeid jõrisevaid monstrumeid :wink:
Erki
Kiddo soon 5000!
Postitusi: 5497
Liitunud: 19 Jaan 2003, 13:58
Asukoht: Tallinn

Postitus Postitas Erki »

KuriUss kirjutas:Eluterve rahvas meil, naudib loodust - puid, lilli ja loomi, mitte miskeid jõrisevaid monstrumeid :wink:
Mhmh, heaks näiteks on Auh-show :)
Samas, rallietapist tervikliku pildi saamiseks tuleb arvuti ees konutada... :)
gaas on endiselt laiffi
Strike
Moderaator
Moderaator
Postitusi: 5920
Liitunud: 06 Juun 2003, 11:58
Meeldimisi saanud: 2

Postitus Postitas Strike »

Erki kirjutas:Huvitav on veel see, et vist eelmisest aastast hakati näitama vaid kogu ralli kokkuvõtet, ja seda Suuderi/Teppani kommentaariga. Muidu oli ju ilusti iga päeva kohta kokkuvõte (Suuderi kommiga) ja esmaspäeval Eurospordiga täpselt sama ralli kokkuvõte.
Minu teada lõpetati päeva kokkuvõtted sellepärast, et EuroSpordile müüdi nende edastamise ainuõigused. :(
K2 Rootsi kokkuvõtte oli tõesti mannetu ja olen kõigi eelkõnelejatega nõus. NAgu Xausiga juba Rootsi ralli 3 päeva alla kirjutasime, et ei mingit intervjuud Markkoga, Ekiga. Hirvoneni laksu ei näidanud, Tuohino jne...
Saab täna näha, mis YLE siis näitab.
Proud supporter of Angry Duck

Aitäh sulle Michael nende unustamatute hetkede eest
Michael Park R.I.P
Frank
Rallifoorum 24/7
Rallifoorum 24/7
Postitusi: 3012
Liitunud: 17 Veebr 2003, 13:45
Asukoht: Tallinn

Postitus Postitas Frank »

KuriUss kirjutas:Tegelt on asi lihtne. Ralli pole piisavalt populaarne, et Kanal2 peaks vajalikuks ralliülevaadet teha. Ilmselt ei laeku reklaamiraha piisavalt.

Eluterve rahvas meil, naudib loodust - puid, lilli ja loomi, mitte miskeid jõrisevaid monstrumeid :wink:
Mida need 10 000 eestlast, siis iga aasta Soomes teevad ja väiksem kogus muudel rallidel?

Ega see ei saa ennem populaarseks kui see toodakse normaalsele ajale.
K2s on piisavalt mõtetuid saateid mida võib ümber tõsta minu arust.
"Come on, you can see more than that"
Strike
Moderaator
Moderaator
Postitusi: 5920
Liitunud: 06 Juun 2003, 11:58
Meeldimisi saanud: 2

Postitus Postitas Strike »

Yle näitas siis 99% sama, mis K2 va. oma kommentaarid. :(
Ju siis oligi nii lahjalt toodetud see kokkuvõtte skandinaaviale jne..
Proud supporter of Angry Duck

Aitäh sulle Michael nende unustamatute hetkede eest
Michael Park R.I.P
Olaf
algaja kommentaator
algaja kommentaator
Postitusi: 4
Liitunud: 16 Veebr 2005, 12:49

Postitus Postitas Olaf »

Tere! Kuna selles foorumis käivad reeglina inimesed, kes rallist midagigi jagavad, pole mul kahju selgitada Kanal 2 rallikokkuvõtete valmimise protsessi, ehkki olen seda juba päris palju teinud. Kanal 2 ei saa tõepoolest midagi monteerida. Meile saadetakse 52 minuti pikkune pilt, mis jaguneb kolme ossa. Kõigil, kelle pilt erineb sellest, mis Kanal 2 näitab, on järelikult omad operaatorid kohapeal. Meil neid ei ole.
Olen vahel kuulnud väiteid, et Suuderi tekst on läbi mõtlemata, toimetamata, rikub hea pildi ära ja tuleb oodata saateid mõnes teises keeles. Olen piisavalt kaua mitmel moel rallis olnud ja tean, kui hea või halb see kommentaar on, seega need jutud mind ei häiri. Huvilistele infoks niipalju, et koos pildiga saadetakse meile ka tekst (u. 30 A4 formaadis lehekülge). Ma ei saa rääkida pildist erinevat juttu, seega kasutan täpselt sama teksti, mida kõik teised kanalid, kes seda pilti edastavad. Varieerida saab ainult intonatsiooni ja meeleolu ja vahel mõne sekundi jooksul juhtida tähelepanu mõnele olulisemale või inimlikult kentsakale seigale. Kuna tegemist on tunniajalise saatega, kus vahetpidamata tekst jookseb, ei ole ma kaitstud ka apsude eest. Lähtun sellest, et kõik saate vaatajad ei ole eksperdid ja ennekõike on tegemist showga, mida saab teksti abil võimendada, kuiv eksperdi jutt ei tööta. Nii palju selgituseks ja tänan kõiki, kes on need ülevaated suutnud siiski ilma suuremate terviseriketeta ära kannatada. Alati saab paremini, aga see on hetkel meie lagi. Päikest! Olaf
Kristo
---
---
Postitusi: 3475
Liitunud: 15 Jaan 2003, 12:16
Asukoht: Everywhere
Kontakt:

Postitus Postitas Kristo »

YLE näitab igal õhtul päevast kokkuvõtteid ja lisaks neil stuudiokülalised. Aga ikka inimestele ei meeldi. Soomlaste arvates on liiga palju aega kulutatud külalistele ja vähe konkreetsele rallipildile (suht 50/50). Mis sest, et külaliste hulgas on olnud Alen, Hirvonen, Lampinen, Mäkinen, Paasonen jne jne jne. Vähemalt ei tee nad probleemi sellest, et ülekandeid teeb riiklik telekanal ja raisatakse maksumaksja raha. Ega vist kunagi olda päris rahul:)
Kasuta ikka turvavööd ka!
-Andero-
IV järgu kommentaator
IV järgu kommentaator
Postitusi: 96
Liitunud: 20 Jaan 2004, 21:59
Kontakt:

Postitus Postitas -Andero- »

Minu arvates on see üldse täiesti mõttetu teema, mida siin arutada ja mille üle vaielda.Hea,et üldse mingit telepilti toodetakse ja meie siin seda näha saame.Kanal 2 ei ole võrreldav Soome YLE-ga ja rääkimata siis veel Eurospordist!Pole mõtet viriseda.Kes tahab näha Hirvoneni ja Tuohino "lakse" ja MM intervjuud, see sõitku kohale ja vaadaku ja tehku ise intervjuud!Telepilti toodetakse massidele ja et anda asjast üldist ülevaadet...loogiline,et tunni ajaga ei jõuagi kõiki 3 päeva sündmusi detailselt kajastada.Tehakse lihtsalt lühikokkuvõte rallist ja tähtsamatest asjadest.Loomulikult tahaksin minagi näha Tuohinot,Ekströmi,Latvalat ja Möldrit ja paljusid teisi,aga maailma mastaabis ei ole nad veel nii kõvad tegijad(vähemalt telepildi tootjate arvates),et nende teod vääriks kajastamist telepildis.Niipalju kui on erinevaid inimesi on ka erinevaid soove.Kõikide soove ei saa alati täita.Arvestatakse "harju keskmisega" ehk siis näidatakse tippe ja no seekord oli midagi ka Solbergi fännidele.Järgmine kord äkki näidatakse MM fänne.Midagi pole teha lihtsalt.YLE saadab näiteks rallile kohale omad reporterid ja kaamerad...see on üks võimalus.Niikaua kuni Kanal 2 seda ei tee tuleb leppida sellega,mis meil on...Mina küll ei kurda.Tunni ajaga sai sellise ülevaate rallist nagu tunni ajaga oli võimalik anda.
Sport, mis pole seotud mootoritega on teesklemine.
Strike
Moderaator
Moderaator
Postitusi: 5920
Liitunud: 06 Juun 2003, 11:58
Meeldimisi saanud: 2

Postitus Postitas Strike »

Suurimad tänud Olafile igaljuhul, et võttis vaevaks meile olukorda selgitada. Eks me lihtsalt taha vahel näha võimatut ja rohkem Markkot ning siis nuriseme. Kuid nagu Andero tabavalt ütles. Peame oleme õnnelikud sellegi tunni eest mida näeme.
Jõudu sulle sinu töös ja tegemistes.
Proud supporter of Angry Duck

Aitäh sulle Michael nende unustamatute hetkede eest
Michael Park R.I.P
Frank
Rallifoorum 24/7
Rallifoorum 24/7
Postitusi: 3012
Liitunud: 17 Veebr 2003, 13:45
Asukoht: Tallinn

Postitus Postitas Frank »

Aga selline küsimus (mis küll ei puuduta Rootsi rallit).
Kas ei oleks võimalik näiteks kokkupanna JWRC ja WRC ülekanded: siis tuleks juba monteerida, et oleks õiges järjekorras?

Kui YLE kohta rääkida, siis need külalised on seal toredad ja huvitavad, aga nad võiksid kommenteerida näiteks mingeid manöövreid jne kui ralli pilt jookseb.
"Come on, you can see more than that"
Jaanus
Moderaator
Moderaator
Postitusi: 5671
Liitunud: 15 Jaan 2003, 11:54
Asukoht: seal kus ralli
Kontakt:

Postitus Postitas Jaanus »

Kindlasti mitte ei ole see teema mõttetu, kuna Rootsi telepilt oli tavapärasest kehvem, siis on põhjust ka nurisemiseks. Eelkõige on see nurin suunatud rahvusvahelise telepildi tootjate(ISC?) suunas. Tundub, et iga aasta muutub järjest suuremaks vahepalade hulk, nagu näiteks: näe, Peugeot on see aasta kiirem, võrreldes eelmise aastaga, või siis, et Solbergi fännid ärkavad varakult ja hakkavad kohe õlut jooma. 52 minutit on piisavalt lühike aeg, et sinna midagi peale ralli pildi mahuks ja nii jäetaksegi pildi tootmisel head action kaadrid välja ja asendatakse need kõikvõimalike vahepaladega, mis peaks ilmselt laiemale publikule rohkem meelejärgi olema. Pole küll veel kohanud inimest, kes seda kokkuvõtet vaatab ja eelistab neid vahepalu reaalselt katsetel toimuvale.

Kanal2 ja Olaf saavad oma tööga hästi hakkama ja kui vahel ka läheb mõni asi sassi, siis on see üldise hea kommentaari juures tühine. Ma arvan, et meil on isegi vedanud Olafiga, kuna välismaa foorumitest võib lugeda, et vähesed on oma riigi kommentaatoritega rahul.
Fulber
Hooaja Rallivõlur
Hooaja Rallivõlur
Postitusi: 1589
Liitunud: 15 Nov 2003, 23:06
Kontakt:

Postitus Postitas Fulber »

Kahtlemata on Olaf, mees omal kohal. Mõnusalt ladus jutt ja muhe huumor sekka. Igati tasemel. Anna aga minna! :)
Vasta