Rohtlaane meeskond teisel etappil 7-s.

MotoGP, Superbike...jne

Moderaatorid: Jaanus, Strike

Vasta
Strike
Moderaator
Moderaator
Postitusi: 5923
Liitunud: 06 Juun 2003, 11:58
Meeldimisi saanud: 2

Rohtlaane meeskond teisel etappil 7-s.

Postitus Postitas Strike »

Eesti ringrajasõitja Marko Rohtlaane tiim Shell Endurance Academy (SEA) tuli mootorrataste kestvusõidu MM-sarja esimesel etapil Assenis (Holland) 23. kohale. Kokku osales võistlusel 33 tiimi ehk 99 sõitjat. Sõidu võitis Suzuki Castrol tiim.

Rohtlaan sõidab Inglismaa tiimi Phase One Endurance järelkasvutiimis koos inglase Henry Fincheri ja poolaka Alek Drubelskiga. Võistlustel kasutatakse ühte tsiklit, piloot vahetub iga 40-60 minuti järel. Samaaegselt sõitja vahetusega toimub ka rehvide vahetus ja tankimine.

Ajasõidus oli Rohtlaan oma tiimist kiireim, sõites välja ringiaja 1.25,569. See andis SEA-le kümnenda lähtekoha, sest stardijärjekord pannakse paika parima sõitja aja järgi.

Esimesena läks rajale SEA eest rajale Fincher, kes esialgu langes küll 12. kohale, kuid peagi tõusis seitsmendaks. Kui läbitud oli veidi üle 10 ringi, hakkas tsikkel tõrkuma ja inglane oli sunnitud boksi pöörduma. Tiim langes 32. kohale. Järgmisena läks rajale Rohtlaan, kel tuli hakata kaotatut tagasi tegema. Eestlane tegi väga kiiret sõitu ja kui ta Drubelskile vahetuse üle andis, oli võiskond juba 26. kohal. Poolakas parandas positsiooni veel kahe koha võrra. Viimasena läks taas rajale inglane Fincher ja võistlus lõpetati 23. kohal.

"Asseni rada on väga kiire, kogu aeg on hoog üleval. Võistlus oli loomulikult raske ja pidi kõvasti peale pressima. Mööda küll sai, aga kergelt ei tulnud midagi. Mehaanikud arvasid, et kui tehnilisi viperusi poleks olnud, oleks võinud sõita viiendale-kuuendale kohale,"
arvas esimest korda Hollandi rajal sõitnud Rohtlaan.

Assenis peetavas sõidus läbiti 500 km. Võistluse start anti meie aja järgi kell kolm päeval ja võistluse kestis ligi kolm tundi. Tasub märkida, et Marko Rohtlaan oli esimene eestlasest motoringrajasõitja, kes sõitis MM-võistlustel Eesti lipu all.

Avaetapi kolm kiiremat olid Prantsusmaa meeskonnad Suzuki-Castrol team, Yamaha-GMT 94 ja samuti Yamaha tsiklit kasutanud Endurance Moto 38. Igal etapil saavad punkte 15 paremat tiimi.

Kestvusõidu MM-i järgmine etapp peetakse 2. mail Hiinas, Zhuais. Seal on võistluse kestvuseks kuus tundi.

Uudis: Sportnet
Proud supporter of Angry Duck

Aitäh sulle Michael nende unustamatute hetkede eest
Michael Park R.I.P
Strike
Moderaator
Moderaator
Postitusi: 5923
Liitunud: 06 Juun 2003, 11:58
Meeldimisi saanud: 2

Postitus Postitas Strike »

Marko Rohtlaan ja ta meeskond Shell Endurance Academy lõpetasid Hiinas kuuetunnise kestvusõidu korraliku seitsmenda kohaga.
Ajasõitudes oli välja sõidetud 12-s aeg. Järgmine etapp sõidetakse 5. ja 6.juunil Hispaanias Albacetes. Seal saab sõidu pikkuseks olema 12 tundi.
Proud supporter of Angry Duck

Aitäh sulle Michael nende unustamatute hetkede eest
Michael Park R.I.P
Vasta