Lõuna-Eesti Ralli 2008

räägi eesti autorallist

Moderaatorid: Jaanus, KAIKUL, Sparco

Vasta
GC
Diagnoos: rallisõltlane
Diagnoos: rallisõltlane
Postitusi: 1058
Liitunud: 16 Nov 2004, 14:17
Asukoht: keskel

Postitus Postitas GC »

Rallybuzz toetuks nagu MSN-le selle uudise puhul ja Kristo väidab, et Motorsport News on üks parimaid omal alal.
Loogiliselt võttes...!?
cali
I järgu kommentaator
I järgu kommentaator
Postitusi: 725
Liitunud: 20 Mai 2003, 12:40
Asukoht: Tallinn

Postitus Postitas cali »

MSN = MotorSportNews
võitleja
III järgu kommentaator
III järgu kommentaator
Postitusi: 246
Liitunud: 08 Veebr 2008, 17:59

Postitus Postitas võitleja »

jääme lootma :)
jagr
Rallivõlur
Rallivõlur
Postitusi: 236
Liitunud: 10 Veebr 2003, 18:45

Postitus Postitas jagr »

Arvan, et ta ei tule starti oma Jumalikkuse oreooliga riskima sest, Urmo on omavahelises duellis tõenäoliselt kiirem, pigem põristab näidissõitudel teiste lõbuks aga mitte oma fännidele.
Kahjuks on see kibe tõde........., kui aga tuleb, siis rallile ma mitte ei lähe vaid jooksen!
Märtinfänn
Diagnoos: rallisõltlane
Diagnoos: rallisõltlane
Postitusi: 1864
Liitunud: 02 Jaan 2005, 16:32
Asukoht: Elva

Postitus Postitas Märtinfänn »

Kibe tõde on ka see,et kui Markko tõesti osaleb,siis lidub raja äärde ka neid nn. tõelisi rallifänne,kelle pärast eelmine aasta oli palju probleeme Otepää rallil.Seega südamest loodan,et sajab vihma :)
jagr
Rallivõlur
Rallivõlur
Postitusi: 236
Liitunud: 10 Veebr 2003, 18:45

Postitus Postitas jagr »

Selles osas on Sul täielik õigus :oops:
Kristo
---
---
Postitusi: 3475
Liitunud: 15 Jaan 2003, 12:16
Asukoht: Everywhere
Kontakt:

Postitus Postitas Kristo »

Et siis MM on süüdi selles, et mingid lambad eelmine aasta kellegi vilja tallasid? Ta ju ei sõitnud seal. Veider. Samas, viibis ta selles piirkonnas küll.
Monte rallil ka tihti publikuga probleeme olnud.
Kasuta ikka turvavööd ka!
Arks
V järgu kommentaator
V järgu kommentaator
Postitusi: 50
Liitunud: 21 Dets 2005, 21:17

Postitus Postitas Arks »

Kristo, sa said vist vähe valesti aru. Ilmselt MM osalemine meelitaks raja äärde palju inimesi, kellest mitte kõik ei pea ennast isusasti üleval ja kes ilmselt muidu polekski rallile läinud. Ega see ei tähenda siis, et MM selles süüdi oleks.

Minu arvates oleks igati tervitatav tema osalemine, olgugi, et ma ei usu seda.

Arks
Kolin
Moderaator
Moderaator
Postitusi: 19363
Liitunud: 23 Veebr 2003, 12:43
Asukoht: Seal kus lõpeb asfalt
Has thanked: 2
Meeldimisi saanud: 17
Kontakt:

Postitus Postitas Kolin »

MM ei saa küll selles süüdistada, et mingil talumehel peale rallit vilja ikaldus oli. Kui sedasi asja võtta siis peaks Urmol ka sõitmise keelama, et vili alles jääks. Võtke nüüd asja loogiliselt. Eks rallidega käibki kaasas hulk idiootseid lambaid. Kellele on võõras vara savi mis sellest saab. Nende arvates tuleb leib ja piim poest mitte talumehe tööst. Pühendunud fänn ei laku ennast kooma ralli vaatamisel. Aga on ka selliseid kelle arvates käivadki vinge laks viinast või muust joovastavast aines ja ralli koos. Need olevused on tavaliselt sellised kes ei pea rallist lugu vaid sellest, et saaks jälle mootori müra saatel ennast pilve kakkuda.
Asi ikka inimeses kinni mitte pilootides kes rallil sõidavad.
Seega rahu sõbrad Kui sellised näete siduge puukülge kinni ja kutsuge turva või politsei.
Man and machine against mother nature!!!
"I kneel only to god, But I don't see him here"John Abruzzi
jüriöö
IV järgu kommentaator
IV järgu kommentaator
Postitusi: 119
Liitunud: 09 Mär 2007, 14:56

Postitus Postitas jüriöö »

Kolin kirjutas:MM ei saa küll selles süüdistada, et mingil talumehel peale rallit vilja ikaldus oli. Kui sedasi asja võtta siis peaks Urmol ka sõitmise keelama, et vili alles jääks. Võtke nüüd asja loogiliselt. Eks rallidega käibki kaasas hulk idiootseid lambaid. Kellele on võõras vara savi mis sellest saab. Nende arvates tuleb leib ja piim poest mitte talumehe tööst. Pühendunud fänn ei laku ennast kooma ralli vaatamisel. Aga on ka selliseid kelle arvates käivadki vinge laks viinast või muust joovastavast aines ja ralli koos. Need olevused on tavaliselt sellised kes ei pea rallist lugu vaid sellest, et saaks jälle mootori müra saatel ennast pilve kakkuda.
Asi ikka inimeses kinni mitte pilootides kes rallil sõidavad.
Seega rahu sõbrad Kui sellised näete siduge puukülge kinni ja kutsuge turva või politsei.
pisut offtopicut...
Korra sai "siukeste" kamba autol kaks rehvi tühjaks lastud ventiilide eemaldamise läbi. Ventiilid panime ilusti auto katusele. Ajasid ikka närvi küll, kakerdasid rajal ja ajasid lolli möla ja üleüldiselt olid nõmedad. Tegime teene enam-vähem normaalsetele rallihuvilistele (ennast normaalseks ei pea, kuna ma olen ikka eriti haige fänn :lol: )

Lõuna-Eesti ralli puhul on alati olnud probleemiks põldudel tallamine, ei tule meelde, et kusagil teistel rallidel sellest nii suur vile oleks üles tõmmatud, tallamine küll eksisteerib aga mitte nii suurel määral. Ise üritan alati leida katse ääres sellise tee, et ei käiks teistele pinda ega pahandaks ka kohalikke, kui on vaja läbi õue minna, saab alati viisakalt küsida. Tallajaid korrale kutsuda on suhteliselt võimatu, nagu hüüdja hääl kõrbes.
Probleemi vastu aitaks näiteks rohkem turvamehi, kes samal ajal katse turvamisega vilistaksid ka põllul trampijatele...aga nagu elu näitab, ei peeta ka turvamehe korraldusi sageli millekski. Tallinna ralli Alavere katsel (kodukant) sattusin peale kambale kes otseses mõttes trampisid ja kargasid otse mu tuttava põllul, ei aidanud turvamehe käsk sealt jehhat tõmmata ega ka miski muu, aga kuna meil oli omakandi mehi rohkem siis paar kurjemat sõna peletasid nad sealt üsna kiirelt ära :lol:...nii et kohalikud hangude ja roigastega põlluäärtele :wink:
Anyway...sõitjad ei ole süüdi, et osal ralli"huvilistest" õlgade vahel kookospähkel kasvab.
Märtinfänn
Diagnoos: rallisõltlane
Diagnoos: rallisõltlane
Postitusi: 1864
Liitunud: 02 Jaan 2005, 16:32
Asukoht: Elva

Postitus Postitas Märtinfänn »

Kristo sa said jah natuke valesti aru, Märtini osalemine oleks väga positiivne, ja ta pole millegis süüdi.Eesti rallifännide unistus on näha Märtinit uuesti Eestis sõitmas.
Lihtsalt pealtvaatajate küsimus kerkib üles ja kui sajab vihma,siis ei tule igasuguseid tolbajoobe raja äärde,jäävad vaid tõelised fännid :)

Minu soovitus oleks,et Julge ralli tiimiga liituks rohkem inimesi-nad on asjalikud turvamehed ja kursis sellega,mida võib ja mida mitte.
cali
I järgu kommentaator
I järgu kommentaator
Postitusi: 725
Liitunud: 20 Mai 2003, 12:40
Asukoht: Tallinn

Postitus Postitas cali »

No ma arvan, et keegi polegi sõitjaid süüdistanud, pigem ikka nende populaarsus ajab kohale "rallilambaid" (siinkohal vabandan lammaste ees!), kes ennast väga idiootselt üleval peavad. Tegemist ühe väga hea nähtuse halva küljega :)

Kui ikka reklaamis on kirjas Aava, Märtini või näiteks Loebi nimi, siis on iga vähegi autodest huvituv rullnokk kohal koos oma semudega ja tavaliselt nad ei oska ennast väga hästi üleval pidada. Tulemuseks artiklid PM-s, sopalehes jne, kus sarjatakse et küll see ralli ikka on kole ja arulagedate spordiala. Lõppkokkuvõtteks saab siis veel negatiivse fooni kogu ala. Nagu ennem mainisin, siis selline nokk kinni-saba lahti olukord, mis kahjuks paratamatu.

Siiski väike lootus jääb, et Märtin osaleb ja rahvas oskab ilusti käituda (unistada ju võib!).
GC
Diagnoos: rallisõltlane
Diagnoos: rallisõltlane
Postitusi: 1058
Liitunud: 16 Nov 2004, 14:17
Asukoht: keskel

Postitus Postitas GC »

Märtinfänn kirjutas:Kibe tõde on ka see,et kui Markko tõesti osaleb,siis lidub raja äärde ka neid nn. tõelisi rallifänne,kelle pärast eelmine aasta oli palju probleeme Otepää rallil.Seega südamest loodan,et sajab vihma :)
Selles stiilis muretsemisel ei ole mingit mõtet. Lõpuks jõuame sinnamaale, et kõige parem ralli on sõitmata ralli!
Rohkem tuleks mõelda selle peale, kuidas rallipublikult raha kätte saada. Nad on kohe valmis maksma kui õiget teenust pakkuda.
Soome ralli ajal kiiruskatse parkla sabas oodates küsisin ühe mammi käest, kas tohime tema õues parkida? Otse loomulikult tehti väravad lahti, õu oli kohe autosid täis ja memm õnnelik saadud eurode üle.
Eelmisel aastal sain ma siin muidugi kõvasti sõimu kui julgesin sel teemal omi arvamusi avaldada.
Aga kokkuvõttes tahan ma seda öelda, et huvitavat rallit tahame me kõik, publiku hulgas on igasuguseid, neid ringi ei kasvata ja koju jääma ei saa sundida. Kõik nad tahavad autot parkida ja rallit vaadata. Võimaldame neile siis seda, aga niimoodi, et nad selle eest ka valmis maksma on. Kui mina oleks maaomanik kuskil kuumas kohas kiiruskatse ääres, külvaksin põllu peale kultuuri, mis ralliks oleks koristatud, teeks sinna parkla. Oma vana gaziku kasti teeks trepikese ja veaks selle kuskile sobivasse kohta ja kasti ronimise eest küsiks 50 EEK-i.
Näiteks!
AS
Diagnoos: rallisõltlane
Diagnoos: rallisõltlane
Postitusi: 1555
Liitunud: 14 Okt 2005, 19:30
Asukoht: Tartu
Has thanked: 1

Postitus Postitas AS »

Aga ka selles on üks probleem, et need lambad ei soovi ju ka maksta!
Kiiver
Diagnoos: rallisõltlane
Diagnoos: rallisõltlane
Postitusi: 1009
Liitunud: 15 Juul 2003, 07:21
Asukoht: Tallinn

Postitus Postitas Kiiver »

Olen nendel teemadel rääkinud ka rallide korraldajatega. Nende sõnul on nad pakkunud ka kohalikele selliseid võimalusi välja a'la tasuline parkla jne. Vastus on olnud enamjaolt sarnane, ma ei teeni sellega normaalset pappi.
Depressiivsed eesti väikelinnad, pappi teenitakse seal toore jõuga....
cali
I järgu kommentaator
I järgu kommentaator
Postitusi: 725
Liitunud: 20 Mai 2003, 12:40
Asukoht: Tallinn

Postitus Postitas cali »

GC kirjutas:
Märtinfänn kirjutas:Kibe tõde on ka see,et kui Markko tõesti osaleb,siis lidub raja äärde ka neid nn. tõelisi rallifänne,kelle pärast eelmine aasta oli palju probleeme Otepää rallil.Seega südamest loodan,et sajab vihma :)
Selles stiilis muretsemisel ei ole mingit mõtet. Lõpuks jõuame sinnamaale, et kõige parem ralli on sõitmata ralli!
Rohkem tuleks mõelda selle peale, kuidas rallipublikult raha kätte saada. Nad on kohe valmis maksma kui õiget teenust pakkuda.
Soome ralli ajal kiiruskatse parkla sabas oodates küsisin ühe mammi käest, kas tohime tema õues parkida? Otse loomulikult tehti väravad lahti, õu oli kohe autosid täis ja memm õnnelik saadud eurode üle.
Eelmisel aastal sain ma siin muidugi kõvasti sõimu kui julgesin sel teemal omi arvamusi avaldada.
Aga kokkuvõttes tahan ma seda öelda, et huvitavat rallit tahame me kõik, publiku hulgas on igasuguseid, neid ringi ei kasvata ja koju jääma ei saa sundida. Kõik nad tahavad autot parkida ja rallit vaadata. Võimaldame neile siis seda, aga niimoodi, et nad selle eest ka valmis maksma on. Kui mina oleks maaomanik kuskil kuumas kohas kiiruskatse ääres, külvaksin põllu peale kultuuri, mis ralliks oleks koristatud, teeks sinna parkla. Oma vana gaziku kasti teeks trepikese ja veaks selle kuskile sobivasse kohta ja kasti ronimise eest küsiks 50 EEK-i.
Näiteks!
Hei, täitsa õige jutt muidu. Aga noh, mis me halame, loodame, et ralli tuleb hea ja ilma viperusteta.
valmacher
Rallifoorum 24/7
Rallifoorum 24/7
Postitusi: 4404
Liitunud: 04 Okt 2005, 16:31

Postitus Postitas valmacher »

jüriöö kirjutas:
Tallinna ralli Alavere katsel (kodukant) sattusin peale kambale kes otseses mõttes trampisid ja kargasid otse mu tuttava põllul, ei aidanud turvamehe käsk sealt jehhat tõmmata ega ka miski muu, aga kuna meil oli omakandi mehi rohkem siis paar kurjemat sõna peletasid nad sealt üsna kiirelt ära :lol:...nii et kohalikud hangude ja roigastega põlluäärtele :wink:
Anyway...sõitjad ei ole süüdi, et osal ralli"huvilistest" õlgade vahel kookospähkel kasvab.
Alavere katselt sain ma pildipeale rajaturvajad, kes viljas jalgu lohistasid. Senimaani antud turvafirma turvajuht helistab mulle tagasi :)
Neid "tavalisi-eesti-illareid" on aga kõik kohad täis, veel hullem olukord on dragracedel, kultuuritus vohab. Kuskil on läinud mingi põlvkonnaga natukene nihu.
"Maailmas on ainult kolm spordiala: härjavõitlus, alpinism ja mootorisport, ülejäänud on vaid mängud!" [E.Hemingway]
Rando
Rallifoorum 24/7
Rallifoorum 24/7
Postitusi: 2112
Liitunud: 04 Aug 2003, 11:16
Asukoht: Tartu
Kontakt:

Postitus Postitas Rando »

A source from Prodrive has told RallyBuzz that Markko Martin’s entry on the forthcoming South Estonian Rally is highly unlikely. The source added that with only seven days left until the entry being released SWRT had no plans to enter a car.

It had been thought that an entry would be made, according to Motorsport News a couple of weeks ago, as Richard Taylor was quoted as being keen to get a run out for the S14 before Rally Finland but that looks unlikely now. The South Estonian Rally will take place on the 18-19th July and already has Prokop, Aava and Rautenbach on the entry so far.
Jaanus
Moderaator
Moderaator
Postitusi: 5671
Liitunud: 15 Jaan 2003, 11:54
Asukoht: seal kus ralli
Kontakt:

Postitus Postitas Jaanus »

http://www.autosport.com/news/report.php/id/68989

Taylor also poured cold water on speculation that Subaru’s test driver Markko Martin could contest the South Estonia Rally as a final element to SWRT’s Rally Finland preparations. "It's highly unlikely," he concluded. "I’d say 90-something per cent not going to happen."
kala
I järgu kommentaator
I järgu kommentaator
Postitusi: 574
Liitunud: 12 Mär 2004, 08:59
Kontakt:

Postitus Postitas kala »

No ega PR mehed lollid pole. Ükskõik mis moel poetad ainult sõna, et "naised saunas rääkisid, et .... " ja juba on nende sponsorite logodega tipidud kodulehtedel ja uudisteportaalidel meeletu käive, nagu ka ralli korraldaja info allikatel tuli peal.

Iga kord ei maksa ka kohe esimese uudise peale nii pöördesse minna.

Samas on see äärmiselt nõme kuidas mõningaid inimesi lihtsalt ära kasutatkse ilma, et neil endal midagi teha õnnestuks.

Tundub, et autospordi meedias nagu üldiselt lihtsalt ei ole millest kirjutada, et loodetakse loorbereid lõigata selliste tühja lootust andvate uudistega. Ja kui inimesed ei tee seda mida ajakirjanikud väidavad, et plaan on siis ei saa ajakirjanikud selle BS pärast vastu näppe vaid ikka isik kes sellesse jamasse uudisesse on kisutud, et "näe lubas aga ei julgenud vms."

Laske krt sportlastel tegeleda sellega millega nad soovivad ja nendel sportlastel kellel meeldib end eksponeerida las säravad kui nad muud ei oska.
Vasta