WRC maailmameister 2013

Maailma rallitippude käekäigust

Moderaatorid: Jaanus, KAIKUL, Strike, Erki, jagr

Lärri
Diagnoos: rallisõltlane
Diagnoos: rallisõltlane
Postitusi: 1084
Liitunud: 11 Jaan 2012, 20:00

Re: WRC maailmameister 2013

Postitus Postitas Lärri »

jens kirjutas: Näis, kas mõni raske kruusaralli suudab VW-le veel üllatusi pakkuda, aga üldiselt paistab, et Ogieri tiitlivõitu võib väärata vaid korralik ebaõnn ülejäänud hooaja jooksul.
Võib väärata ka Citroeni raske rahapakk kui nad tiitlit oluliseks peavad ja sellega suure Sebi uimastavad. Praeguseks peaks suht selge olema, et Hirvonenile loota ei tasu. Sordo osas ootaks esimesed kruusakad ära aga arvata võib, et võrdsete autode korral sõidab väike Seb ülejäänud mehed lihtsalt pikali.
ra1ner
III järgu kommentaator
III järgu kommentaator
Postitusi: 247
Liitunud: 23 Dets 2012, 23:12
Asukoht: Rapla

Re: WRC maailmameister 2013

Postitus Postitas ra1ner »

Lärri kirjutas:
jens kirjutas: Näis, kas mõni raske kruusaralli suudab VW-le veel üllatusi pakkuda, aga üldiselt paistab, et Ogieri tiitlivõitu võib väärata vaid korralik ebaõnn ülejäänud hooaja jooksul.
Võib väärata ka Citroeni raske rahapakk kui nad tiitlit oluliseks peavad ja sellega suure Sebi uimastavad. Praeguseks peaks suht selge olema, et Hirvonenile loota ei tasu. Sordo osas ootaks esimesed kruusakad ära aga arvata võib, et võrdsete autode korral sõidab väike Seb ülejäänud mehed lihtsalt pikali.
Samas mina ei usu, et kui isegi Loeb sõidaks täishooaja, et ta suudaks Ogieri edestada.
jens
Rallifoorum 24/7
Rallifoorum 24/7
Postitusi: 2077
Liitunud: 02 Aug 2005, 21:50
Asukoht: Tallinn

Re: WRC maailmameister 2013

Postitus Postitas jens »

Tegelikult nüüd, kus teatepulk on n-ö üleandmisel (valitsev meister Loeb lõpetamas ning Ogier võitis teda hiljutises lahingus puhta sõiduga), võime hakata arutama ka pikemas perspektiivis. Kes võib edaspidi/lähiaastail osutuda Ogierile suurimaks konkurendiks? Kui Loebi puhul oli 2006-07 selleks Grönholm ning perioodil 2008-12 lõpetas Hirvonen neljal korral punktitabelis teisena.

Aastaid loodeti, et Loebi lõpetamise järel muutub WRC lõpuks ometi põnevaks, aga tundub, et võime samasugusesse konkurentsivaakumisse langeda. Hetkeseisuga paistab, et ka uuele Sebastienile võib konkurentsipuudus tekkida ning seda üsna mitmeks aastaks. Tema järel on mitu n-ö nr2 tüüpi sõitjat (Sordo, Östberg, Hirvonen), kes ei sära ja peamiselt toovad masina koju - võidu saaksid vaid siis, kui keegi eest katkestab. Siis on meil Latvala, kes on pisut kiirem, aga kipub palju katkestama. Arvestades tema noorust võib ta veel küll pikkadeks aastateks osalema jääda, aga kas temast kas või korragi saab reaalne tiitlipretendent? (nagu Hirvosest sai 2009 ja 2011). Siis on meil Novikov, kes tundub Latvala noorem versioon. Kiirust kohati on, aga ka stabiilsusega probleeme. On veel Neuville ja teised noored, aga ebaselge, kas keegi neist sellisele tasemele suudab tõusta, et reaalselt Ogieriga hakata heitlema kunagi.
Lärri
Diagnoos: rallisõltlane
Diagnoos: rallisõltlane
Postitusi: 1084
Liitunud: 11 Jaan 2012, 20:00

Re: WRC maailmameister 2013

Postitus Postitas Lärri »

Ma ei saa aru kust võetakse, et Ogier nüüd Loebilt selle ühe võiduga krooni ära on võtnud? Natuke usuhullusena kõlab seesugune väide. Liiati oli tegu Rootsiga, üsna unikaalse ja Loebile kõige vähem sobiva ralliga kogu hooaega silmas pidades.

Ülepea tasuks tõepoolest ära oodata esimene õige ralli - Portugal. Siis saame hakata arutlema tegeliku jõudude vahekorra üle.
jens
Rallifoorum 24/7
Rallifoorum 24/7
Postitusi: 2077
Liitunud: 02 Aug 2005, 21:50
Asukoht: Tallinn

Re: WRC maailmameister 2013

Postitus Postitas jens »

Lärri kirjutas:Ma ei saa aru kust võetakse, et Ogier nüüd Loebilt selle ühe võiduga krooni ära on võtnud? Natuke usuhullusena kõlab seesugune väide. Liiati oli tegu Rootsiga, üsna unikaalse ja Loebile kõige vähem sobiva ralliga kogu hooaega silmas pidades.
Asi pole ühes võidus, vaid Rootsi ralli oli lihtsalt sümboolne moment pikaajalises trendis. Ogier suutis lahtisel teekattel juba 2010 ja 2011 Loebile väga hästi vastu hakata. Ütleks, et kiiruselt ei jää ta Loebile lahtisel teekattel alla (ei jäänud juba tollal), aga stabiilsusega oli veel probleeme. Kui Ogier on nii palju edasi arenenud ja suudab sel hooajal vigu vältida, on ta vanameistriga juba samal tasemel. Ainuke küsimärk on see, et võib-olla asfaldil pole Ogier veel nii kiire kui Loeb. Aga eks Prantsusmaal näeme.
vaana
I järgu kommentaator
I järgu kommentaator
Postitusi: 562
Liitunud: 17 Nov 2012, 13:21

Re: WRC maailmameister 2013

Postitus Postitas vaana »

Kui Loeb jätkaks, siis ei näe ma Ogieris küll veel konkurenti.
Loebi stabiilsus ja andekus aasta kokkuvõttes tooks võidu talle koju, kindlalt.
KidrA
Rallifoorum 24/7
Rallifoorum 24/7
Postitusi: 2225
Liitunud: 27 Nov 2005, 15:22

Re: WRC maailmameister 2013

Postitus Postitas KidrA »

Ogier ja Loeb on sama andekad ja stabiilsed. Ainus vahe neil kahel on, et üks on praeguseks 100% motiveeritud, teine mitte. Kui Loeb peaks niimoodi hooaja lõpuni jätkama siis ma ei näe temast Ogierile absoluutselt mingisugust konkurenti.
cali
I järgu kommentaator
I järgu kommentaator
Postitusi: 725
Liitunud: 20 Mai 2003, 12:40
Asukoht: Tallinn

Re: WRC maailmameister 2013

Postitus Postitas cali »

KidrA kirjutas:Ogier ja Loeb on sama andekad ja stabiilsed. Ainus vahe neil kahel on, et üks on praeguseks 100% motiveeritud, teine mitte. Kui Loeb peaks niimoodi hooaja lõpuni jätkama siis ma ei näe temast Ogierile absoluutselt mingisugust konkurenti.
See järeldus tuli nüüd siis Rootsi rali põhjal, kus Loeb oma enda sõnade kohaselt pole kunagi väga tugev olnud. Montes pühkis oma kiirusega igatahes Ogieri maa peale. Suht meelevaldne järeldus kahe väga erineva ja spetsiifilise ralli järel.
KidrA
Rallifoorum 24/7
Rallifoorum 24/7
Postitusi: 2225
Liitunud: 27 Nov 2005, 15:22

Re: WRC maailmameister 2013

Postitus Postitas KidrA »

Ma tegin järelduse rohkem meeste meeleseisundi põhjal. Üks on tahtmist ja väge täis, teine mitte. Minu loogika ütleb, et kui ma sõidan rallit aga parema meelega tahaks kodus perega olla siis ei saa ma ka 100% endast rallirajal anda. Teiste vastu võibolla piisaks sellisest pool-kõvast lähenemisest aga Ogieri vastu küll mitte.
Lärri
Diagnoos: rallisõltlane
Diagnoos: rallisõltlane
Postitusi: 1084
Liitunud: 11 Jaan 2012, 20:00

Re: WRC maailmameister 2013

Postitus Postitas Lärri »

Pole enam vähimatki kahtlust selles, et 2013. aasta meistritiitel otsustatakse siin foorumis.
Timur_P
Rallifoorum 24/7
Rallifoorum 24/7
Postitusi: 2853
Liitunud: 23 Okt 2011, 20:06
Asukoht: Siin

Re: WRC maailmameister 2013

Postitus Postitas Timur_P »

Lärri kirjutas:Pole enam vähimatki kahtlust selles, et 2013. aasta meistritiitel otsustatakse siin foorumis.
Vaevalt. Otsustamine jääb ikkagi Delfi kommenttatoritele, nagu igal aastal. :wink:
Füürer
I järgu kommentaator
I järgu kommentaator
Postitusi: 549
Liitunud: 19 Aug 2011, 13:31
Asukoht: L-E

Re: WRC maailmameister 2013

Postitus Postitas Füürer »

Timur_P kirjutas:
Lärri kirjutas:Pole enam vähimatki kahtlust selles, et 2013. aasta meistritiitel otsustatakse siin foorumis.
Vaevalt. Otsustamine jääb ikkagi Delfi kommenttatoritele, nagu igal aastal. :wink:
Foorumi idee seisnebki arutlusel ja iseenda mõtete ja arvamuste avaldamisel. Kui leiate, et arvamuse avaldamine ei kuulu siia, siis peaksite ehk ise Delfi kommentaariumisse kolima?
Fan of MM-Motorsport & Fair Recce
chilu
II järgu kommentaator
II järgu kommentaator
Postitusi: 317
Liitunud: 18 Jaan 2007, 16:55
Asukoht: tartu

Re: WRC maailmameister 2013

Postitus Postitas chilu »

egas me pole siin ainukesed kes ennustavad sebastienite valitsemis aega
motorsport.ee pilt nr 56
Füürer
I järgu kommentaator
I järgu kommentaator
Postitusi: 549
Liitunud: 19 Aug 2011, 13:31
Asukoht: L-E

Re: WRC maailmameister 2013

Postitus Postitas Füürer »

chilu kirjutas:motorsport.ee pilt nr 56
http://motorsport.ee/?id=gal&g=120503
Fan of MM-Motorsport & Fair Recce
Vasta