WRC-sari aastal 2013

Maailma rallitippude käekäigust

Moderaatorid: Jaanus, KAIKUL, Strike, Erki, jagr

Vasta
jens
Rallifoorum 24/7
Rallifoorum 24/7
Postitusi: 2077
Liitunud: 02 Aug 2005, 21:50
Asukoht: Tallinn

Re: WRC-sari aastal 2013

Postitus Postitas jens »

Ma kaldun ka arvama, et tänases kontekstis kipub Meeke pigem minevikku jääma. Sama kehtib PG Anderssoni kohta, keda olen varem kõrgelt hinnanud. Koos Atkinsoni jt-ga moodustavad nad n-ö kadunud põlvkonna, kes tootjate masslahkumise tõttu, mille tagajärjel jäi alles ainult kaks konkurentsivõimelist tegijat, ei saanud oma WRC karjäärile korralikult jalgu alla. Sellest generatsioonist ainult Hirvonen ja Sordo saidki omale n-ö korralikud karjäärid.

Ogierile on muidugi raske vastu saada, aga kui mõni tiim (Hyundai?) siiski otsib sõitjat, kes võiks sellele reaalselt kõige lähemale jõuda, võiks sihikul olla eelkõige Neuville, aga järgmisena miks mitte ka nt Östberg.

Rääkides Citroenist ja 2014. aastast, siis liigub jutte, et Kubica võib saada omale WRC-auto, mida oleks ka huvitav näha. WRC2-s on ta heas hoos, aga kui heaks suudaks ta areneda kõrgkonkurentsis?
MKD
Diagnoos: rallisõltlane
Diagnoos: rallisõltlane
Postitusi: 1659
Liitunud: 08 Veebr 2008, 19:28
Asukoht: Tallinn

Re: WRC-sari aastal 2013

Postitus Postitas MKD »

Meeke võib siiski saada veel võimalusi sõitmiseks
http://www.wrc.com/news/another-chance- ... ?fid=18895
Rallijutud ralliblogis.. http://www.rallinaut.ee/ |
sulev34
V järgu kommentaator
V järgu kommentaator
Postitusi: 60
Liitunud: 20 Mai 2013, 14:35

Re: WRC-sari aastal 2013

Postitus Postitas sulev34 »

MKD kirjutas:Loen siin Meeke kiidulaulu ja mõtlen, et huvitav.. kustkohast see kiirus küll välja peaks paistma? Jah, tegemist on IRCi meistriga, kuid muus osas tundub, et areng on seisma jäänud. Paneb üsna tihti välja ja ennem seda ka ei näita nii kõva tempot, et peaks ahhetama hakkama. Novikov ja Neuville panevad samuti üsna tihti välja aga suudavad ennem näidata ka TOP 3 tempot, Meeke 34 aastasena, kui kogemusi peaks justkui juba olema, mitte. WRC autoga väga palju kogemust pole, kuid samas jäi ta ka JWRC sõites Aavale, Anderssonile alla. Üsna sama tasemega vend.. hea, kuid mitte midagi ulmelist.


Hakkab meenutama juba mõne aasta tagust rallifoorumit, kui peaaegu terve foorum ülistas Hirvoneni, see vaimustus on "millegipärast" viimasel ajal hakanud kaduma..
Täiega nõus Meeki suhtes.
sulev34
V järgu kommentaator
V järgu kommentaator
Postitusi: 60
Liitunud: 20 Mai 2013, 14:35

Re: WRC-sari aastal 2013

Postitus Postitas sulev34 »

jens kirjutas:Ma kaldun ka arvama, et tänases kontekstis kipub Meeke pigem minevikku jääma. Sama kehtib PG Anderssoni kohta, keda olen varem kõrgelt hinnanud. Koos Atkinsoni jt-ga moodustavad nad n-ö kadunud põlvkonna, kes tootjate masslahkumise tõttu, mille tagajärjel jäi alles ainult kaks konkurentsivõimelist tegijat, ei saanud oma WRC karjäärile korralikult jalgu alla. Sellest generatsioonist ainult Hirvonen ja Sordo saidki omale n-ö korralikud karjäärid.

Ogierile on muidugi raske vastu saada, aga kui mõni tiim (Hyundai?) siiski otsib sõitjat, kes võiks sellele reaalselt kõige lähemale jõuda, võiks sihikul olla eelkõige Neuville, aga järgmisena miks mitte ka nt Östberg.

Rääkides Citroenist ja 2014. aastast, siis liigub jutte, et Kubica võib saada omale WRC-auto, mida oleks ka huvitav näha. WRC2-s on ta heas hoos, aga kui heaks suudaks ta areneda kõrgkonkurentsis?
Ja miks mitte ka Ott? Vot ei saagi aru, mis värk sellega on. Ta ju Neuvillestki kiirem... :) Kuigi jah, Oti nime pole Hyndaiga kordagi seostatud, ja pole viimasel ajal rallimaailmas üldse mainitud. :(
Frank
Rallifoorum 24/7
Rallifoorum 24/7
Postitusi: 3012
Liitunud: 17 Veebr 2003, 13:45
Asukoht: Tallinn

Re: WRC-sari aastal 2013

Postitus Postitas Frank »

MKD kirjutas:... kuid samas jäi ta ka JWRC sõites Aavale, Anderssonile alla. Üsna sama tasemega vend.. hea, kuid mitte midagi ulmelist.
Meeke'i JWRC aastail oli sõidustiil väga sarnane tema mentori Colin McRae'ga. Et kas käsi kullas või ***** mullas. Kui 2004 kõrvale jätta, siis nendest neljast sõitjast korjas Meeke kõige rohkem katsevõite. Et mina ei ütleks, et Meeke jäi neile kiiruses alla. Hooaja kokkuvõttes jäi jah alla.

Lihtsalt jälgitavad faktid.

2006: (võitis Sandell. 32 punkti, 1 võit ning 6 kiiruskatse võitu)
Meeke, JWRC 7. koht 20 punktiga. 1 võit ja 45 kiiruskatse võitu
Aava, JWRC 2. koht 31 punktiga. 1 võit ja 19 kiiruskatse võitu
PGA, JWRC 3. koht 29 punktiga. 1 võit ja 41 kiiruskatse võitu.
Wilks, JWRC 4. koht 26 punktiga, 2 võitu ja 33 kiiruskatse võitu

2005: (võitis Sordo. 53 punkti, 4 võitu ja 38 kiiruskatse võitu)
Meeke, JWRC 3. koht 32 punktiga. 1 võit ja 31 kiiruskatse võitu
Aava, JWRC 4. koht 32 punktiga. 1 võit ja 2 kiiruskatse võitu
PGA, JWRC 6. koht 30 punktiga. 1 võit ja 19 kiiruskatse võitu.
Wilks, JWRC 2. koht 35 punktiga, 1 võit ja 28 kiiruskatse võitu

2004:
Meeke, JWRC 7. koht 19 punktiga. 0 võitu ja 10 kiiruskatse võitu
Aava, JWRC 8. koht 16 punktiga. 0 võitu ja 3 kiiruskatse võitu
PGA, JWRC 1. koht 39 punktiga. 3 võitu ja 23 kiiruskatse võitu.
Wilks, JWRC 3. koht 34 punktiga, 2 võitu ja 12 kiiruskatse võitu
"Come on, you can see more than that"
jens
Rallifoorum 24/7
Rallifoorum 24/7
Postitusi: 2077
Liitunud: 02 Aug 2005, 21:50
Asukoht: Tallinn

Re: WRC-sari aastal 2013

Postitus Postitas jens »

sulev34 kirjutas: Ja miks mitte ka Ott? Vot ei saagi aru, mis värk sellega on. Ta ju Neuvillestki kiirem... :) Kuigi jah, Oti nime pole Hyndaiga kordagi seostatud, ja pole viimasel ajal rallimaailmas üldse mainitud. :(
Oti probleem on see, et kuna ta on nüüd ühe aasta eemal, siis on ta arengus Neuville'st maha jäänud. Igal juhul Neuville on tänavu tohutu arenguhüppe teinud, isegi kui eelmisel aastal tundus, et neil suurt vahet ei pruugi ole. Kas Tänak suudaks nii suure arenguhüppe teha, eriti kui ta karjäär nüüd n-ö auklikuks on muutunud?
Karlip
Rallifoorum 24/7
Rallifoorum 24/7
Postitusi: 2098
Liitunud: 11 Juul 2011, 02:06
Asukoht: Võru Linn

Re: WRC-sari aastal 2013

Postitus Postitas Karlip »

Käivad jutud, et Hirvonen ja Ostberg on ajanud Hyundaiga pikemalt juttu. Pole kindel.
-
eWRC-Results Estonia - hoia end kursis sellega, mis toimub Eestiga seonduvalt eWRCs: http://rallifoorum.ee/foorum/viewtopic.php?f=24&t=6023
-
skahar
Rallifoorum 24/7
Rallifoorum 24/7
Postitusi: 2325
Liitunud: 21 Veebr 2003, 21:05
Asukoht: Mägi-Eesti
Meeldimisi saanud: 3

Re: WRC-sari aastal 2013

Postitus Postitas skahar »

Karlip kirjutas:Käivad jutud, et Hirvonen ja Ostberg on ajanud Hyundaiga pikemalt juttu. Pole kindel.
Üldse ei imestaks...saab taas pensionit kindlustada tuues meeskonda "kogemuste pagasi"
Ostbergi ei seostaks aga eks varsti kuuleb.
AutoralliSuurSõber
muhk
Diagnoos: rallisõltlane
Diagnoos: rallisõltlane
Postitusi: 1965
Liitunud: 01 Mai 2010, 17:59

Re: WRC-sari aastal 2013

Postitus Postitas muhk »

ma ei saa üldse aru, mida siin viimasel kahel kolmel leheküljel toodetud on?! Kas Ott peaks tõesti avaldama mingisuguse pressiteate, et nüüd on karjäär läbi? Muidugi mitte, see ju siililegi selget, et sellega on vsjo, krõshka!
Et mingid õhkõrnad 5% šansid järgmiseks hooajaks oleks säilinud pidanuks Ott sõitma kindlasti 2-3 MM-rallit WRC pillil kaasa ja näitama oma tõelist klassi. Seda aga pole tulnud ja suure tõenäosusega ei tule ka sel aastal.
See, et ta on Eestis paar rallit igivana Subaruga sõitnud on lihtsalt nii käe soojaks hoidmiseks ja funni pärast ma usun.
Lihtsalt, preilid, vaadake tõele näkku ja tunnistage endale, et Oti karjäär tipprallisõitjana on läbi. Ta ongi suure tõenäosusega pühendunud oma tiimile ja teeb seda nüüd täie rauaga ja edu talle selleks!

Ja Ott Otiks, mul on lihtsalt kahju, et ralli-MM sari on ennast täielikult ammendunud. Isegi veel eelmisel aastal (suuresti seetõttu, et Ott sõitis) ma jälgisin pidevalt kui mitte kõiki siis enamike rallisid. Kuulasin WRC raadiot ja passisin arvutis, vaatasin katseaegu ja splite. Tänavu,... Nojah, polegi midagi rääkida nagu, isegi wrc.com lehe olen max kahel korral avanud, et mõnda fakti kontrollida lihtsalt. Ja mis kõige kurvem, ei tundu, et see lähitulevikus muutuma hakkaks. Et rallist saaks taas kord ülemaailmselt kaasakiskuv spordisündmus, millest on lihtsalt raske mööda vaadata. Et seal sõidaksid sellised sõitjad, kes on persoonid ja kelle ümber toimub pidevalt midagi.
Kui me räägime rallist, siis üldjuhul ei mõelda selle all seda, et terve hooaja sõidavad kaasa vaid kaheksa meest (nagu see hetkel on). Ja kahjuks väga suur osa neist (ma ei julge öelda, et enamik) sõidavad alla igasugust arvestust ja tipp jääb neist niivõrd kaugele.

Ehk et, ma ei tea, mis võiks see võluvägi olla, mis WRC uuesti populaarseks ja kaasahaaravaks teeks. Võib-olla uute ja mis peamine, konkurentsivõimeliste meeskondade saabumine (Hyundaist üksi jääb kindlasti väheks, eriti kui on oht, et kui üks tootja tuleb juurde, teine kohe lahkub). Võib-olla midagi muud, igatahes kui veel mõned aastad see sari sama rada pidi edasi tallub siis kahjuks on autoralli tippsarjaga adjöö. Kurb...
Karlip
Rallifoorum 24/7
Rallifoorum 24/7
Postitusi: 2098
Liitunud: 11 Juul 2011, 02:06
Asukoht: Võru Linn

Re: WRC-sari aastal 2013

Postitus Postitas Karlip »

Austraalias sõidab Sordo asemel Meeke. Citröen tahab kiiremat sõitjat.
-
eWRC-Results Estonia - hoia end kursis sellega, mis toimub Eestiga seonduvalt eWRCs: http://rallifoorum.ee/foorum/viewtopic.php?f=24&t=6023
-
Trw
II järgu kommentaator
II järgu kommentaator
Postitusi: 313
Liitunud: 21 Nov 2008, 17:22
Asukoht: Tartumaa.

Re: WRC-sari aastal 2013

Postitus Postitas Trw »

Karlip kirjutas:Austraalias sõidab Sordo asemel Meeke. Citröen tahab kiiremat sõitjat.

http://www.wrc.com/news/meeke-to-replac ... ?fid=18900 asjakohane jutuke ka wrc.com'is. Tuleb välja et Meeke ei olegi niiväga minevikumees.
skahar
Rallifoorum 24/7
Rallifoorum 24/7
Postitusi: 2325
Liitunud: 21 Veebr 2003, 21:05
Asukoht: Mägi-Eesti
Meeldimisi saanud: 3

Re: WRC-sari aastal 2013

Postitus Postitas skahar »

No elame näeme, hetkel tundub, et sitika sovhoosil on plaanimajandus. Ega see tõmblemine ka midagi head too.
AutoralliSuurSõber
soca
Rallifoorum 24/7
Rallifoorum 24/7
Postitusi: 11133
Liitunud: 13 Jaan 2012, 15:22
Asukoht: Lõuna-Eesti ralliteed

Re: WRC-sari aastal 2013

Postitus Postitas soca »

No näed! Piisab ühel rallil kiiruse näitamisest ja võidki saada ikkagi karussellile osalema! Loodame, et meie mehel järgmine aasta sama võimalus.
Minu postitusi täie tõsidusega mitte võtta.
Dmack Eesti rahvusrehviks!
Rallifoorumi vanasõna: "Otile sobivad ainult Poola ja Soome ralli!"
soca
Rallifoorum 24/7
Rallifoorum 24/7
Postitusi: 11133
Liitunud: 13 Jaan 2012, 15:22
Asukoht: Lõuna-Eesti ralliteed

Re: WRC-sari aastal 2013

Postitus Postitas soca »

muhk kirjutas:ma ei saa üldse aru, mida siin viimasel kahel kolmel leheküljel toodetud on?! Kas Ott peaks tõesti avaldama mingisuguse pressiteate, et nüüd on karjäär läbi? Muidugi mitte, see ju siililegi selget, et sellega on vsjo, krõshka!
Et mingid õhkõrnad 5% šansid järgmiseks hooajaks oleks säilinud pidanuks Ott sõitma kindlasti 2-3 MM-rallit WRC pillil kaasa ja näitama oma tõelist klassi. Seda aga pole tulnud ja suure tõenäosusega ei tule ka sel aastal.
See, et ta on Eestis paar rallit igivana Subaruga sõitnud on lihtsalt nii käe soojaks hoidmiseks ja funni pärast ma usun.
Lihtsalt, preilid, vaadake tõele näkku ja tunnistage endale, et Oti karjäär tipprallisõitjana on läbi. Ta ongi suure tõenäosusega pühendunud oma tiimile ja teeb seda nüüd täie rauaga ja edu talle selleks!

Ja Ott Otiks, mul on lihtsalt kahju, et ralli-MM sari on ennast täielikult ammendunud. Isegi veel eelmisel aastal (suuresti seetõttu, et Ott sõitis) ma jälgisin pidevalt kui mitte kõiki siis enamike rallisid. Kuulasin WRC raadiot ja passisin arvutis, vaatasin katseaegu ja splite. Tänavu,... Nojah, polegi midagi rääkida nagu, isegi wrc.com lehe olen max kahel korral avanud, et mõnda fakti kontrollida lihtsalt. Ja mis kõige kurvem, ei tundu, et see lähitulevikus muutuma hakkaks. Et rallist saaks taas kord ülemaailmselt kaasakiskuv spordisündmus, millest on lihtsalt raske mööda vaadata. Et seal sõidaksid sellised sõitjad, kes on persoonid ja kelle ümber toimub pidevalt midagi.
Kui me räägime rallist, siis üldjuhul ei mõelda selle all seda, et terve hooaja sõidavad kaasa vaid kaheksa meest (nagu see hetkel on). Ja kahjuks väga suur osa neist (ma ei julge öelda, et enamik) sõidavad alla igasugust arvestust ja tipp jääb neist niivõrd kaugele.

Ehk et, ma ei tea, mis võiks see võluvägi olla, mis WRC uuesti populaarseks ja kaasahaaravaks teeks. Võib-olla uute ja mis peamine, konkurentsivõimeliste meeskondade saabumine (Hyundaist üksi jääb kindlasti väheks, eriti kui on oht, et kui üks tootja tuleb juurde, teine kohe lahkub). Võib-olla midagi muud, igatahes kui veel mõned aastad see sari sama rada pidi edasi tallub siis kahjuks on autoralli tippsarjaga adjöö. Kurb...
Ei pea Ott avaldama pressiteadet kuid tavaliselt on mingi spordiportaal ikkagi teatanud, et nüüd see sportlane lõpetas karjääri jne. Meie mehe puhul siis näiteks, ERR sport.

WRC jälgimise koha pealt täpselt sama teema. Eelmine aasta sai nagu hull oma plaanid ralli järgi tehtud, et saaks ikka splitte jälgida ja rallit kuulata jne. See aasta aga täiesti null, vahepeal igavusest olen splitte jälginud, päeva lõpus olen muidugi tulemused üle vaadanud. Minu jaoks on see puht selle pärast nii, et Otti pole. Ei jälginud ma ka peale Märtini lahkumist enam WRC-d nii põnevusega ning nüüd siis ootan kes mind uuesti niimoodi köitma hakkaks.
Minu postitusi täie tõsidusega mitte võtta.
Dmack Eesti rahvusrehviks!
Rallifoorumi vanasõna: "Otile sobivad ainult Poola ja Soome ralli!"
johunn
Diagnoos: rallisõltlane
Diagnoos: rallisõltlane
Postitusi: 1537
Liitunud: 27 Mär 2003, 21:26
Meeldimisi saanud: 1

Re: WRC-sari aastal 2013

Postitus Postitas johunn »

soca kirjutas:Ei pea Ott avaldama pressiteadet kuid tavaliselt on mingi spordiportaal ikkagi teatanud, et nüüd see sportlane lõpetas karjääri jne. Meie mehe puhul siis näiteks, ERR sport.
Aga äkki Ott ei ole veel karjääri lõpetanud? Samas on ju ennegi mehed teatanud, et karjäär lõppenud, kuid mingi aja pärast tagasi võistlemas. Mis kasu sellest nö pressiteatest kellelegi on?

Praeguses seisus võib vabalt taustal käia toetajate ja sponsorite otsimine. Mees on ralli mõistes ikka küllaltki noor ning aega on veel aastaid, et tegusid teha. Ja kui neid tegusid enam ei tule, las ta siis jääda. Ilusaid hetki oli ju küll ja küll.
Kolin
Moderaator
Moderaator
Postitusi: 19363
Liitunud: 23 Veebr 2003, 12:43
Asukoht: Seal kus lõpeb asfalt
Has thanked: 2
Meeldimisi saanud: 17
Kontakt:

Re: WRC-sari aastal 2013

Postitus Postitas Kolin »

Lootus sureb viimasena. ;)
Man and machine against mother nature!!!
"I kneel only to god, But I don't see him here"John Abruzzi
soca
Rallifoorum 24/7
Rallifoorum 24/7
Postitusi: 11133
Liitunud: 13 Jaan 2012, 15:22
Asukoht: Lõuna-Eesti ralliteed

Re: WRC-sari aastal 2013

Postitus Postitas soca »

johunn kirjutas:
soca kirjutas:Ei pea Ott avaldama pressiteadet kuid tavaliselt on mingi spordiportaal ikkagi teatanud, et nüüd see sportlane lõpetas karjääri jne. Meie mehe puhul siis näiteks, ERR sport.
Aga äkki Ott ei ole veel karjääri lõpetanud? Samas on ju ennegi mehed teatanud, et karjäär lõppenud, kuid mingi aja pärast tagasi võistlemas. Mis kasu sellest nö pressiteatest kellelegi on?

Praeguses seisus võib vabalt taustal käia toetajate ja sponsorite otsimine. Mees on ralli mõistes ikka küllaltki noor ning aega on veel aastaid, et tegusid teha. Ja kui neid tegusid enam ei tule, las ta siis jääda. Ilusaid hetki oli ju küll ja küll.
Nii, proovin siis selgemini väljendada, sest jälle saadi valesti aru. Ma ei väidagi, et Ott karjääri on lõpetanud, lihtsalt pakkusin eelmisel leheküljel välja ühe variandi, et võib ühel hetkel tulla teade, et pühendub ainult oma tiimile ja sõitjana asi läbi. Mina olen viimane kes seda soovib ja kindlasti töö käib selle nimel, et järgmine aasta võistelda.
Minu postitusi täie tõsidusega mitte võtta.
Dmack Eesti rahvusrehviks!
Rallifoorumi vanasõna: "Otile sobivad ainult Poola ja Soome ralli!"
Lithium
Rallifoorum 24/7
Rallifoorum 24/7
Postitusi: 5165
Liitunud: 11 Veebr 2010, 13:05
Asukoht: Tallinn
Has thanked: 1
Meeldimisi saanud: 2

Re: WRC-sari aastal 2013

Postitus Postitas Lithium »

Vaikust no, Ott kütab sauna vaikselt.. varsti tuleb selline leil, et hoia alt. :D
Söörlöne!
Karlip
Rallifoorum 24/7
Rallifoorum 24/7
Postitusi: 2098
Liitunud: 11 Juul 2011, 02:06
Asukoht: Võru Linn

Re: WRC-sari aastal 2013

Postitus Postitas Karlip »

http://www.autosport.com/news/report.php/id/109280

Oota.. kas nad mitte stardipositsiooni välja ei teeni hea sõiduga kvalifikatsioonis? Kus see kingitus siin on?
-
eWRC-Results Estonia - hoia end kursis sellega, mis toimub Eestiga seonduvalt eWRCs: http://rallifoorum.ee/foorum/viewtopic.php?f=24&t=6023
-
muhk
Diagnoos: rallisõltlane
Diagnoos: rallisõltlane
Postitusi: 1965
Liitunud: 01 Mai 2010, 17:59

Re: WRC-sari aastal 2013

Postitus Postitas muhk »

WRC.com pannud FB lehele Oti pildi update'i kõrvale. Päris huvitav lüke
Pilt
Vasta