WRC hooaeg 2016

Maailma rallitippude käekäigust

Moderaatorid: Jaanus, KAIKUL, Strike, Erki, jagr

Vasta
333
III järgu kommentaator
III järgu kommentaator
Postitusi: 247
Liitunud: 04 Veebr 2004, 10:45
Asukoht: harjumaa

Re: WRC hooaeg 2016

Postitus Postitas 333 »

Kajetan Kajetanowicz stardib esmakordselt wrc etapil Poola rallil.
snakeplissken
Rallifoorum 24/7
Rallifoorum 24/7
Postitusi: 7044
Liitunud: 18 Juul 2013, 13:04
Asukoht: Tartu/Lõuna - Eesti
Has thanked: 1
Meeldimisi saanud: 2

Re: WRC hooaeg 2016

Postitus Postitas snakeplissken »

wrc2-s ikka?
333
III järgu kommentaator
III järgu kommentaator
Postitusi: 247
Liitunud: 04 Veebr 2004, 10:45
Asukoht: harjumaa

Re: WRC hooaeg 2016

Postitus Postitas 333 »

snakeplissken kirjutas:wrc2-s ikka?
M-spordi fiesta R5ga. Ta on selle ralli varem 3 korda võitnud, kindlasti on ta ka wrc2-s väga kiire.
Lithium
Rallifoorum 24/7
Rallifoorum 24/7
Postitusi: 5165
Liitunud: 11 Veebr 2010, 13:05
Asukoht: Tallinn
Has thanked: 1
Meeldimisi saanud: 2

Re: WRC hooaeg 2016

Postitus Postitas Lithium »

333 kirjutas:
snakeplissken kirjutas:wrc2-s ikka?
M-spordi fiesta R5ga. Ta on selle ralli varem 3 korda võitnud, kindlasti on ta ka wrc2-s väga kiire.
Kahju, nii lootsin, et Lotos paneb papid WRC auto peale seekord.
Söörlöne!
raulito
I järgu kommentaator
I järgu kommentaator
Postitusi: 843
Liitunud: 06 Jaan 2009, 23:49

Re: WRC hooaeg 2016

Postitus Postitas raulito »

http://www.ewrc-results.com/startlist.p ... degna-2016

Sardiinia list.

Citroene pole. Eestlastest taas Maarend Mini WRCga stardis.
Olts
Diagnoos: rallisõltlane
Diagnoos: rallisõltlane
Postitusi: 1082
Liitunud: 25 Mär 2003, 13:20
Asukoht: seal kus parimad ralliteed

Re: WRC hooaeg 2016

Postitus Postitas Olts »

[quote="raulito"]http://www.ewrc-results.com/startlist.p ... degna-2016

Sardiinia list.

Citroene pole. Eestlastest taas Maarend Mini WRCga stardis.[/quote

Ehk siis Otist kiiremaid mehi on 6
rattaga on kah hea sõita
pets1
I järgu kommentaator
I järgu kommentaator
Postitusi: 575
Liitunud: 10 Nov 2011, 01:20

Re: WRC hooaeg 2016

Postitus Postitas pets1 »

Olts kirjutas:
raulito kirjutas:http://www.ewrc-results.com/startlist.p ... degna-2016

Sardiinia list.

Citroene pole. Eestlastest taas Maarend Mini WRCga stardis.[/quote

Ehk siis Otist kiiremaid mehi on 6
"Võimalikke kiiremaid".
Suurte kogemustega ralliturist
mcwax

Re: WRC hooaeg 2016

Postitus Postitas mcwax »

Olts kirjutas:
Ehk siis Otist kiiremaid mehi on 6
Kumb siis kiirem on Otist? Neuville või Östberg?
Lithium
Rallifoorum 24/7
Rallifoorum 24/7
Postitusi: 5165
Liitunud: 11 Veebr 2010, 13:05
Asukoht: Tallinn
Has thanked: 1
Meeldimisi saanud: 2

Re: WRC hooaeg 2016

Postitus Postitas Lithium »

Mitte kumbki.
Söörlöne!
viplala
Rallifoorum 24/7
Rallifoorum 24/7
Postitusi: 11801
Liitunud: 10 Dets 2011, 18:38
Asukoht: Haabneeme
Meeldimisi saanud: 2

Re: WRC hooaeg 2016

Postitus Postitas viplala »

Ja hakkab tulema, kui enam ....
VW says wildcard winners like Meeke or Loeb 'devalue' WRC
http://www.autosport.com/news/report.ph ... evalue-wrc
Rebane
Diagnoos: rallisõltlane
Diagnoos: rallisõltlane
Postitusi: 1410
Liitunud: 23 Sept 2012, 15:56

Re: WRC hooaeg 2016

Postitus Postitas Rebane »

Hea on, et ta minema läheb!
Gustav
Diagnoos: rallisõltlane
Diagnoos: rallisõltlane
Postitusi: 1883
Liitunud: 30 Okt 2008, 18:09
Asukoht: Tallinn
Meeldimisi saanud: 2

Re: WRC hooaeg 2016

Postitus Postitas Gustav »

Rebane kirjutas:Hea on, et ta minema läheb!
Kas Capito on selle hooaja lõpuni VW-s?
Polkovniku lesk
I järgu kommentaator
I järgu kommentaator
Postitusi: 525
Liitunud: 12 Jaan 2016, 14:08

Re: WRC hooaeg 2016

Postitus Postitas Polkovniku lesk »

Kui õigesti mäletan, siis täpset aega ei avalikustatud.
KRUUDA MAAILMAMEISTRIKS
Rebane
Diagnoos: rallisõltlane
Diagnoos: rallisõltlane
Postitusi: 1410
Liitunud: 23 Sept 2012, 15:56

Re: WRC hooaeg 2016

Postitus Postitas Rebane »

Gustav kirjutas:
Rebane kirjutas:Hea on, et ta minema läheb!
Kas Capito on selle hooaja lõpuni VW-s?
Pidi vist siis minema kui asendaja on leitud. Selle sõnavõtuga tahab vist kohe minna.
KidrA
Rallifoorum 24/7
Rallifoorum 24/7
Postitusi: 2225
Liitunud: 27 Nov 2005, 15:22

Re: WRC hooaeg 2016

Postitus Postitas KidrA »

Tegelikult see viimane jutt Capitolt on ju täitsa arukas jutt. Ega ei olegi normaalne, et mees, kes teeb parimat tööd, et talt võetakse võimalus mõndasid rallisid võita. Ja ei ole ka normaalne, et sõitjad, kes mõned sõidud vahele jätavad. Eriti veel nii kõva kaliibriga sõitjad nagu Meeke või Loeb. Et neile rallide võitmine nii kergeks tehakse. Kõigile oli vast selge, et Meeke tuleb selle ralli kinni panema ja see pole normaalne.

Enne rallit võiks olla ikka mingi pinge, et kes võidab. Mitte, et vaatad stardijärjekorda ja kõik on selge.

Üks päev teepuhastamist liidrile oleks OK. Kaks päeva on selgelt liiast. See on juba diskrimineerimine, kui sa tead enne rallit, et sa pole suuteline seda võitma. Eriti piinarikas on see siis, kui oled parim piloot parimas masinas.

Aga eks selle tasakaalu leidmine ole ka omaette keeruline ja enamus kindlasti on nähtuga rahul. Pole enam Ogieri domineerimist, on erinevad võitjad erinevatel rallidel. Mida sa hing veel ihkad eks. Ja võib olla ongi parem, et see mis enamusele peale läheb, see las ollagi. Lihtsalt peab mõistma teinekord, et miks keegi midagi räägib. Vahet pole, kes Ogieri asemel oleks, kõik nad räägiks samat juttu. Nagu Capitogi.
Lithium
Rallifoorum 24/7
Rallifoorum 24/7
Postitusi: 5165
Liitunud: 11 Veebr 2010, 13:05
Asukoht: Tallinn
Has thanked: 1
Meeldimisi saanud: 2

Re: WRC hooaeg 2016

Postitus Postitas Lithium »

Selles mõttes pole midagi kobiseda, et kui Meeke ei võistlegi MM-tiitli peale ja Ogier peaks teises jääma, siis ta saab ta niikuinii teisest kes võitlevad tiitli nimel, kõige rohkem punkte, nagu Matton selle selgelt välja ütles. Jonnipunnid. :D
Söörlöne!
KidrA
Rallifoorum 24/7
Rallifoorum 24/7
Postitusi: 2225
Liitunud: 27 Nov 2005, 15:22

Re: WRC hooaeg 2016

Postitus Postitas KidrA »

Lithium kirjutas:Selles mõttes pole midagi kobiseda, et kui Meeke ei võistlegi MM-tiitli peale ja Ogier peaks teises jääma, siis ta saab ta niikuinii teisest kes võitlevad tiitli nimel, kõige rohkem punkte, nagu Matton selle selgelt välja ütles. Jonnipunnid. :D
See ei ole üldse oluline, kes kui palju punkte saab. Point on siin hoopis milleski muus. Probleem on üldse mujal, mitte punktides.

Point on selles, et parimalt piloodilt võetakse võimalus rallisid võita. Mina näiteks Ogieri asemel kaotaks motivatsiooni võistelda, kui ma tean, et olen parim piloot aga ma ei saa rallisid võita. 2. ja 3 kohti saada ja niimoodi meistriks tulla, on igav. Kui tead, et võrdsemates oludes oleks sa enamus neist rallidest kinni pannud.

Rallide võitmine on sõitjate jaoks väga väga tähtis. Paljud tõesti näevad ainult suuremat pilti, et Ogier tuleb meistriks niikuinii, et mis ta viriseb. Üritage ennast tema olukorda mõtelda. Kes kunagi võistelnud on ja neile on kolmanda osapoole, kohtunike või reeglitega liiga tehtud, need peaks eriti sellest aru saama.
ponx
I järgu kommentaator
I järgu kommentaator
Postitusi: 682
Liitunud: 05 Aug 2005, 16:12
Meeldimisi saanud: 1

Re: WRC hooaeg 2016

Postitus Postitas ponx »

ÕHTULEHT PORTUGALIS | Becs Williams - 15 aastat MM-rallide kuningannana

"Käisin oma esimesel autorallil koos vendadega, kui olin nelja-aastane. See oli 1981. aasta Suurbritannia ralli – sama hooaeg, kui Ari Vatanen krooniti maailmameistriks – ja sealt sain pisiku külge," räägib oma alaarmastusest Becs Williams, kelle raadioreportaažid toovad WRC sarja tuhandetele fännidele koju kätte.

Läbi Suurbritannia rahvusringhäälingu ralliraadio juurde jõudnud Williams on nüüdseks oma särava iseloomuga fänne MM-rallidel toimuvaga kursis hoidnud juba 15 aastat.

"Alustasime World Rally Radio nime all 2002. aastal ja tõtt-öelda polnud meil aimugi, kuidas võiksid välja näha katse lõpust eetrisse minevad intervjuud sõitjatega ja mida ma stuudios kogu vahepealse aja räägin. Aga produtsent ütles mulle, et ära muretse, küll sa need 10+ tundi igapäevast eetrit täis mulised."

http://p.ocdn.ee/28/i/2016/5/23/izrchrfs.jbh.jpg

15 aastat hiljem pole midagi muutunud. Näiteks arutasid Portugali ralli reedesel võistluspäeval Williams, katselõpureporter Colin Clark ja saatetehnik Lisa O’Sullivan intervjuude vahel tunde, kas Clarki poolt autode äraveeremise ennetamiseks ratta alla pandav kivi on rahn, kamakas, munakivi, kolakas või midagi viiendat.

Ajakirjaniku kohustus

"Kiviskandaal! Kui nüüd järgi mõelda, siis me vist ei jõudnudki mingile lõplikule järeldusele. (Naerab – toim) Olen tihti eetris 14 tundi järjest, klapid peas, nii et jutt jookseb mulle kõrva ning kohati lihtsalt kuuled iseenda räägitavat - jumal hoidku, millist mula sealt vahel välja tuleb," naerab naine.

Pilt

Seejuures ei kurda Williams mitte karvavõrdki, et ta peab kõik rallinädalavahetused veetma nelja seina vahel. "Ma ei saa seda kuidagi ilusamini öelda, aga olen totaalne kontrollifriik ja kui kogu infot omada ei saa, lähen otsekui hulluks!

Seetõttu on mul raadiopunkris väga mõnus istuda, kui kogu teave jookseb mu arvutitesse kokku: vahetevahel on mul katsetelt ksklusiivne kaamerapilt, mida keegi teine kusagil ei näe. Lisaks on mul otseliin meeskondadega, kus mind teavitatakse rajal juhtunust. Ja Malcolm Wilson (M-Sporti boss - toim) saadab mulle alati SMSi, kui tema pilootide kohta mingit uut infot on."

http://p.ocdn.ee/28/i/2016/5/23/c4uhh5hr.jep.jpg

Lisaks on Williamsil alati arvutis lahti ka Twitter, kuhu rallifännid otse kiiruskatsetelt infot edastavad. Ometi eelistab ralliraadio kuninganna alati tiimidelt tulevat teavet.

"Ma jumaldan Twitterit! See on võib-olla kõige fantastilisem meedium, mis kunagi loodud, aga inimesed peavad millestki aru saama… Võtame näiteks reedese juhtumi Haydeniga (Paddon tegi avarii ja tema masinast süttis lähedalasuv põõsastik – toim). Ma teadsin kohe(!), mis täpselt juhtus, aga ajakirjanikuna ei saanud seda eetrisse paisata, enne kui minuni polnud jõudnud mingit kinnitust. Inimesed pärisid minu käest, miks te sellest juba ei räägi, aga kuidas ma saan öelda, et masin põleb, kui mul pole mingit infot selle kohta, mis on saanud pilootidest? Haydeni perekond ju kuulab samamoodi meie reportaaže!

http://twitter.com/Becsywecsy/status/73 ... 28/photo/1

Nii et info jõuab minuni välkkiirelt, aga vahel vajan selle eetrisse lubamiseks meeskonnalt täpsustusi või suisa FIA luba, sest ajakirjanikuna pean lähtuma teatavatest eetikanõuetest."

Enamasti saab Williams teatada rõõmusõnumi, et sõitjatega on kõik korras. Rallisport on aga ohtlik ala ja kahjuks juhtub ka traagilisi õnnetusi.

"Meie ülekannete tunnuskõlliks on nopped vanadest intervjuudest ning tuhlan nende uuendamiseks praegu läbi vanu saateid. Alles eelmisel nädalal kuulasin just ühte 15 aasta vanust intervjuud Michael Parkiga, kes luges rajalegendi ette totral häälel, Robert Reidi šoti aktsenti imiteerides…" meenutas Williams Markko Märtini kaardilugejat, kes hukkus 2005. aasta Suurbritannia rallil. "Ja ta pole muidugi ainus inimene, kelle kaotanud oleme – Aaron Burkharti kaardilugeja Jorg Bastucki surmast Hispaania rallil möödus samuti just 10 aastat…

Oleme WRC sarjas üks suur perekond, kus kõik teavad kõiki ja käime tihti koos õhtustki söömas. Kui midagi dramaatilist juhtub, lähen automaatselt üle oma ajakirjaniku rollile, kuigi tükikene mu hingest puruneb seda uudist ette lugedes," pole Williams õnneks ammu ühestki taolisest tragöödiast raporteerima pidanud.

Pool miljonit kuulajat

Kuulajanumbrite üle tunneb Williams silmanähtavalt uhkust. "Numbrid kõiguvad etapiti kõvasti, aga iga ralli ajal kuulab meid keskmiselt 100 000 inimest ja hooaja peale kokku 500 000 unikaalset kasutajat üle maailma. Võttes arvesse, et tegu on ainult rallist rääkiva internetiraadioga, mille taga seisavad neli inimest, neist vaid kaks põhitööna, on see väga kõva arv!" rõõmustab ta.

"Aga kui mõtleksin eetris olles neile numbritele, ei saaks ma vist sõnagi suust. Ei, kui mul on klapid peas, siis suhtlen ma vaid Lisa ja Coliniga. Ning Malcolmiga! Kunagi ammu kutsus ta mu enda kabinetti ja osutas lauale, kus olid uhiuued pisikesed kõlarid. "Näe, ostsin need, et sind paremini kuulata!" See oli temast väga armas."
Gustav
Diagnoos: rallisõltlane
Diagnoos: rallisõltlane
Postitusi: 1883
Liitunud: 30 Okt 2008, 18:09
Asukoht: Tallinn
Meeldimisi saanud: 2

Re: WRC hooaeg 2016

Postitus Postitas Gustav »

Becs on ikka äärmiselt sümpaatne isik WRC-s. Ei kujutaks WRC raadiot ette, kui ta olekski paari aasta eest lahkunud.
Lärri
Diagnoos: rallisõltlane
Diagnoos: rallisõltlane
Postitusi: 1084
Liitunud: 11 Jaan 2012, 20:00

Re: WRC hooaeg 2016

Postitus Postitas Lärri »

KidrA kirjutas: Point on selles, et parimalt piloodilt võetakse võimalus rallisid võita. Mina näiteks Ogieri asemel kaotaks motivatsiooni võistelda, kui ma tean, et olen parim piloot aga ma ei saa rallisid võita. 2. ja 3 kohti saada ja niimoodi meistriks tulla, on igav. Kui tead, et võrdsemates oludes oleks sa enamus neist rallidest kinni pannud.
Kindlasti oli Meeke seekord eelistatumas seisus. Aga kindlasti dramatiseeritakse olukorda ka üle. Viimasest kolmest rallist rääkides: kas mitte Paddon just viimase päeva vahetus ja võrdses võistluses - ütleks lausa, et viimasel katsel - ei tõmmanud prantslasele mütsi silmile?

Ühest küljest olen ma kindlasti seda meelt, et parem süsteem oli kvalifikatsioonikatse tulemuste alusel stardikoha valimine. Fair play, no doubt. Ja see meeldiks mulle kindlasti rohkem kui praegune. Teisalt, liigse publikuhuvi all see sari ei kannata. Ja sellest lähtuvalt on Meeke'i sarnased jokkerid sarjale kindlasti võit, mitte kaotus nagu Capito väidab.

Muuseas, viimase Autolehe ennustuse 85st osalejast pakkus Meeke'ile võitu 3. Ei ole nii, et kõik teadsid ette :)
Vasta