WRC hooaeg 2017

Maailma rallitippude käekäigust

Moderaatorid: Jaanus, KAIKUL, Strike, Erki, jagr

Vasta
-huviline2-
Rallifoorum 24/7
Rallifoorum 24/7
Postitusi: 3574
Liitunud: 13 Veebr 2006, 17:08

Re: WRC hooaeg 2017

Postitus Postitas -huviline2- »

caater666 kirjutas:
viplala kirjutas:
soca kirjutas:VW maksab palga lõpuni, mina sain nii aru vähemalt. Pole wilsonil midagi nii palju vaja valja käia
Kui VW maksab palga siis ütleb ka kas sõita võib. Kui keegi tahab, et Ogier nende juures sõidab siis ostab ta VW käest välja.
Sama variant nagu oli Ferrari ja Kimi puhul, kui Alonso tiimi võeti.
VWd pole ju enam. Pigem nagu kuldne käepigistus see lahkuminek.
Kas teie jätaksite kasutamata võimaluse topeltraha teenida? :D
GC
Diagnoos: rallisõltlane
Diagnoos: rallisõltlane
Postitusi: 1058
Liitunud: 16 Nov 2004, 14:17
Asukoht: keskel

Re: WRC hooaeg 2017

Postitus Postitas GC »

caater666 kirjutas:
viplala kirjutas:
soca kirjutas:VW maksab palga lõpuni, mina sain nii aru vähemalt. Pole wilsonil midagi nii palju vaja valja käia
Kui VW maksab palga siis ütleb ka kas sõita võib. Kui keegi tahab, et Ogier nende juures sõidab siis ostab ta VW käest välja.
Sama variant nagu oli Ferrari ja Kimi puhul, kui Alonso tiimi võeti.
VWd pole ju enam. Pigem nagu kuldne käepigistus see lahkuminek.
Usutavasti mitte!
Lisaks on seal veel sponsorid, kellega on lepingud,... jne.
Neid ei saa lõpetada päevapealt ilma igasuguste tagajärgedeta.
-huviline2-
Rallifoorum 24/7
Rallifoorum 24/7
Postitusi: 3574
Liitunud: 13 Veebr 2006, 17:08

Re: WRC hooaeg 2017

Postitus Postitas -huviline2- »

Mine tea, aga ma nagu ei tahaks uskuda, et keegi on lepingusse lubanud panna klausli, et sõitja/töötaja allub VW-le/tööandjale ka juhul, kui nemad töökohta ei garanteeri. Samuti ma ei tahaks uskuda, et VW nii "emm" on, et meestel kodus tagumikku laiaks käseb istuda. Midagi nad ju sellest ei võida/kaota, va. uue autoga testimisel omandatud kogemused, kuid neid 1:1 nkn uue tööandja autosse ei pane.
Vahula
Diagnoos: rallisõltlane
Diagnoos: rallisõltlane
Postitusi: 1199
Liitunud: 17 Dets 2014, 18:35

Re: WRC hooaeg 2017

Postitus Postitas Vahula »

Iga leping ikka nii et üks asi mida annab tööandja ja teine osa mis töövõtja õigused jne. Küll seal klausel ka et peab olema auto millega sõita 2017a ja kui mitte siis tuleb leping lõpetada aka maksata VW poolt vastav summa jne.
caater666
V järgu kommentaator
V järgu kommentaator
Postitusi: 51
Liitunud: 01 Aug 2016, 15:50

Re: WRC hooaeg 2017

Postitus Postitas caater666 »

Soome meedia on Latvalat kõvasti pommitanud küsimustega. Vastused on sellised, et sellele mehele tuli see laks küll nagu puu tagant, pole nagu üldse läbi mõeldud mida öelda.
maailmameister
Diagnoos: rallisõltlane
Diagnoos: rallisõltlane
Postitusi: 1282
Liitunud: 03 Apr 2009, 16:21
Asukoht: Raasiku

Re: WRC hooaeg 2017

Postitus Postitas maailmameister »

Krt, loen ja ei usu oma silmi :) Mina ei uskunud, et VW lõpetab. Aga nüüd vist peab uskuma. Tänak, Ogier, Red Bulli raha ja Fordi tehase tugi tagasi, see oleks nagu unistus. :) Ja mina küll ei arva, et WRC väga palju kaotab VW lahkumisega. Muidugi kahju, et üks tiim vähem aga samas selline ühe tiimi domineerimine ka hea ei ole. Sama nagu praegu F1-s Mercedes on, kui nad lahkuks oleks sari kohe palju põnevam.
Kuna järgmine aasta panevad kõik tiimid 3 autot välja, siis on ju vähemalt 12 autot + mõned mehed 2016 aasta autodega. Ja muidugi DMack, kui nemad ka uued autod saavad, siis on ju 14 WRC autot. Ning kui on turul 3 potensiaalset maailmameistrit, siis nii mõnigi kulgeja saab kinga, näiteks Östberg. See teeb hooaja väga põnevaks. Aga ootame ära ja vaatame mis juhtuma hakkab.
"If you're in a hurry there's no time to lift." Ott Tänak, Rally Poland 2016
Lithium
Rallifoorum 24/7
Rallifoorum 24/7
Postitusi: 5165
Liitunud: 11 Veebr 2010, 13:05
Asukoht: Tallinn
Has thanked: 1
Meeldimisi saanud: 2

Re: WRC hooaeg 2017

Postitus Postitas Lithium »

Fordil võiksid ka ilutseda suured Red Bulli logod. :D

Ja see jätab suure küsimuse õhku nüüd, et kes on järgmine aasta maailmameister?
Söörlöne!
ra1ner
III järgu kommentaator
III järgu kommentaator
Postitusi: 247
Liitunud: 23 Dets 2012, 23:12
Asukoht: Rapla

Re: WRC hooaeg 2017

Postitus Postitas ra1ner »

Lithium kirjutas:Fordil võiksid ka ilutseda suured Red Bulli logod. :D

Ja see jätab suure küsimuse õhku nüüd, et kes on järgmine aasta maailmameister?
See küsimus et kes, oleks nagu nii olnud, sest uue ajastu autod tulevad ja kes teab kellel see kõige paremini õnnestub :)
Kolin
Moderaator
Moderaator
Postitusi: 19363
Liitunud: 23 Veebr 2003, 12:43
Asukoht: Seal kus lõpeb asfalt
Has thanked: 2
Meeldimisi saanud: 17
Kontakt:

Re: WRC hooaeg 2017

Postitus Postitas Kolin »

Allu12 kirjutas:
Kolin kirjutas:Millal mote-carlo ralli regamine lukku jookseb?
16 detsember
Vot siis saame kõik teada.
Man and machine against mother nature!!!
"I kneel only to god, But I don't see him here"John Abruzzi
Pints
I järgu kommentaator
I järgu kommentaator
Postitusi: 771
Liitunud: 15 Juun 2010, 19:41
Asukoht: Harju

Re: WRC hooaeg 2017

Postitus Postitas Pints »

Terve päev ajateenistuse väljaõppes, tuled tagasi ja loed sellist asja... Mõnus kaardipakk pooleks ja segamini enne järgmist hooaega
Milor
Diagnoos: rallisõltlane
Diagnoos: rallisõltlane
Postitusi: 1685
Liitunud: 18 Juul 2004, 16:55
Asukoht: Roobuka

Re: WRC hooaeg 2017

Postitus Postitas Milor »

Isegi kui VW peaks võtma vastu otsuse, et nad loobuvad, siis nad ei pruugi seda teha ju kohe. Rahulikult võib tulla teada, et 2017 jääb neile viimaseks hooajaks vms.
See teeks järgmise aasta veel tulisemaks, sest siis peaks ka nt: Camille ennast kiigutama hakkama, et 2018 lepingut saada.
PS.Kui VW peaks tõesti asjad homme kokku pakkima, siis tuleb tunnistada fakti, et rebasel on äärmiselt hästi arenenud haistmismeel :)
Viimati muutis Milor, 01 Nov 2016, 21:46, muudetud 1 kord kokku.
Ott Tänak on rallisõitja - mitte meelelahutaja.
soca
Rallifoorum 24/7
Rallifoorum 24/7
Postitusi: 11133
Liitunud: 13 Jaan 2012, 15:22
Asukoht: Lõuna-Eesti ralliteed

Re: WRC hooaeg 2017

Postitus Postitas soca »

viplala kirjutas:
soca kirjutas:VW maksab palga lõpuni, mina sain nii aru vähemalt. Pole wilsonil midagi nii palju vaja valja käia
Kui VW maksab palga siis ütleb ka kas sõita võib. Kui keegi tahab, et Ogier nende juures sõidab siis ostab ta VW käest välja.
Sama variant nagu oli Ferrari ja Kimi puhul, kui Alonso tiimi võeti.
no võimalik, ma ei välista, ei tea ju täpselt lepinguid. Kuid nagu keegi siin ütles juba, tiimi ju pole enam. Jätad 3 meest tööta ja siis dikteerid veel neile ette, et kas nad võivad sinna või tänna tiimi minna?

isiklikult arvan, et meestel vaba voli kui VW tõmbab juhtme välja.
Minu postitusi täie tõsidusega mitte võtta.
Dmack Eesti rahvusrehviks!
Rallifoorumi vanasõna: "Otile sobivad ainult Poola ja Soome ralli!"
Olarir
II järgu kommentaator
II järgu kommentaator
Postitusi: 343
Liitunud: 04 Veebr 2015, 22:18

Re: WRC hooaeg 2017

Postitus Postitas Olarir »

Mina näen seda nii et vw on lepingu rikkuja ja ta ei dikteeri midagi enam. Kui just mingid veidrad spets klauslid pole.
aix
Rallifoorum 24/7
Rallifoorum 24/7
Postitusi: 4810
Liitunud: 10 Veebr 2003, 22:47
Asukoht: Tallinn
Meeldimisi saanud: 1
Kontakt:

Re: WRC hooaeg 2017

Postitus Postitas aix »

soca kirjutas:
viplala kirjutas:
soca kirjutas:VW maksab palga lõpuni, mina sain nii aru vähemalt. Pole wilsonil midagi nii palju vaja valja käia
Kui VW maksab palga siis ütleb ka kas sõita võib. Kui keegi tahab, et Ogier nende juures sõidab siis ostab ta VW käest välja.
Sama variant nagu oli Ferrari ja Kimi puhul, kui Alonso tiimi võeti.
no võimalik, ma ei välista, ei tea ju täpselt lepinguid. Kuid nagu keegi siin ütles juba, tiimi ju pole enam. Jätad 3 meest tööta ja siis dikteerid veel neile ette, et kas nad võivad sinna või tänna tiimi minna?

isiklikult arvan, et meestel vaba voli kui VW tõmbab juhtme välja.
Ilmselt on vabavoli küll, aga uus tiim ikka loogiliselt võttes ostab sellisel juhul lepingu üle.
Miks peaks VW maksma sõitjale, kes sõidab näiteks Fordis...?
Peugeotiga oli ju 2005 aastal sama asi, et lõpetas äkki ja Grönholm oli järgmine aasta Fordis. Ma millegi pärast kahtlen, et ta kahest kohast palka sai...aga mine tea.
-huviline2-
Rallifoorum 24/7
Rallifoorum 24/7
Postitusi: 3574
Liitunud: 13 Veebr 2006, 17:08

Re: WRC hooaeg 2017

Postitus Postitas -huviline2- »

Antud juhul peaks kõigi kolme sõitjaga olema allkirjastatud leping, mis garanteeris tasu ja töökoha, kuid viimane likvideeritakse. Sõitjal/töövõtjal võiks ka olla õigus mingil määral kahju- /koondamistasu saada, st. nad on samuti töövõtjad, kellele rakenduvad seaduse silmis samasugused õigused nagu ma ei tea...kojamehele. Eks muidugi rikas VAG omab vahendeid ja advokaate ning on selle lepingu lasknud endale meelepärase teha, kuid kõigist ebamugavatest lisakuludest nad kõrvale hoida ei saa.

Milor, kõik ametlikult kinnitamata uudised ütlevad ikka, et juhe tõmmatakse seinast välja peale Austraaliat. Ma ei uskunud, et nad seda üldse teevad, kuid kui juba teevad, siis pigem kohe.
Viimati muutis -huviline2-, 01 Nov 2016, 21:59, muudetud 1 kord kokku.
soca
Rallifoorum 24/7
Rallifoorum 24/7
Postitusi: 11133
Liitunud: 13 Jaan 2012, 15:22
Asukoht: Lõuna-Eesti ralliteed

Re: WRC hooaeg 2017

Postitus Postitas soca »

Tiimikaaslased :P

Pilt
Minu postitusi täie tõsidusega mitte võtta.
Dmack Eesti rahvusrehviks!
Rallifoorumi vanasõna: "Otile sobivad ainult Poola ja Soome ralli!"
paevavaras
IV järgu kommentaator
IV järgu kommentaator
Postitusi: 78
Liitunud: 13 Veebr 2003, 23:18
Asukoht: Tln

Re: WRC hooaeg 2017

Postitus Postitas paevavaras »

Tuleval esmaspäeval lubati mingeid uudiseid M-Spordist, aga kas see puudutab nüüd ainult Tänaku edaspidist saatust või kogu võistkonna koosseisu?
Dmacki vihje couple of vabad kohad tähendaks nagu, et neil 2017 aastaks pole kellegagi lepingut.
KidrA
Rallifoorum 24/7
Rallifoorum 24/7
Postitusi: 2225
Liitunud: 27 Nov 2005, 15:22

Re: WRC hooaeg 2017

Postitus Postitas KidrA »

Lepingute pärast küll muretsema ei pea jah. Tegemist on ühe suurima autotootjaga maailmas. Viimane asi mida nad hetkel tahavad on veel jamasid endale kaela, et Ogier või Latvala või mõned kõrgemad tegelased seal tiimis neid pärast meedias kritiseerima hakkaks.

Tavaliselt sellised tootjad maksavad väga kopsaka valuraha oma sõitjatele ja töötajatele, nii et kui keegi peaks tulevikus Ogieri käest küsima, et mis tunne oli, kui VW juhtme stepslist tõmbas siis tuleb Ogieril lai naeratus näole ja silmamunades peegelduvad konkreetselt dollari märgid.

Ja lisaks veel, et see, et kuskil meeskonnas on juba 3 sõitjat ei tähenda, et see tiim poleks Ogierist huvitatud. Absoluutselt kõik tiimid võtavad Ogieriga ühendust kui tüüp peaks vabaks agendiks saama, isegi Hyundai, selles võite 100% kindel olla.
-huviline2-
Rallifoorum 24/7
Rallifoorum 24/7
Postitusi: 3574
Liitunud: 13 Veebr 2006, 17:08

Re: WRC hooaeg 2017

Postitus Postitas -huviline2- »

C.Clark näiteks polnud Hyundai pakkumises eriti kindel. Arvas, et oma koosseisuga ollakse võrdlemisi rahul ja noh, neljandat autot mööda maailma jooksutada on ikka ressursimahukas ja ma ei taha ka uskuda, et hoolimata suurimast? eelarvest raha ei loeta.
Sti2
V järgu kommentaator
V järgu kommentaator
Postitusi: 54
Liitunud: 15 Mär 2013, 08:33

Re: WRC hooaeg 2017

Postitus Postitas Sti2 »

On ka võimalus, et VW maksab meestele kopsaka valuraha/koondamistasu, kuid sellega saab endale õiguse dikteerida ka seda, et näiteks 2017.a. istud kodus - võis siis palmi all koos rummiga. Nii on maailmapraktikas ennegi tehtud, ei pea küll rallit silmas !
Vasta