WRC hooaeg 2017

Maailma rallitippude käekäigust

Moderaatorid: Jaanus, KAIKUL, Strike, Erki, jagr

Vasta
caater666
V järgu kommentaator
V järgu kommentaator
Postitusi: 51
Liitunud: 01 Aug 2016, 15:50

Re: WRC hooaeg 2017

Postitus Postitas caater666 »

See on Teile kes arvavad, et MW oskab homseid ajalehti lugeda.
Selline küsimus: kui kõvema kaliibriga sõitjaid peaks saadavale tulema, kas kavatsete reageerida?
TM 1.11-16 "Ma ei julge isegi mõelda sellele. Väga raske on kujutada, et see meie tegemisi kuidagigi mõjutaks. Meil on planeeritu juba valmimisjärgus. Aga kunagi ei tea mis tulevik toob."
TM 2.11_16 "Selge, et siin peab tegutsema kiirelt. Oleme kindlasti ühenduses Ogieri ja Latvalaga. Maailma kaks kiireimat pilooti, kui nemad meid ei huvitaks oleks küll imelik."
DMACK 1.11-16 "Meil on küll paarile sõitjale ruumi oma wrc tiimis."

Fakt on see, et Msportiga tihedalt seotud Dmack reageeris esimesena juba kõlakatele sarnaselt kui teised päev hiljem ametlikule uudisele. Loomulikult on tegemist puhtalt reklaamitrikiga tõsiseltvõetav tööpakkumine see pole ja ei tulegi aga ajastus on super.

Latvala manager T.Jouhki "Ütleksin, et motorsport osakond kindlasti ei teadnud sellest midagi. Võibolla keegi midagi oskas aimata kui poolteist nädalat tagasi hakkas kõlakas liikuma."

On teada, et koosolekult puudus osa juhatuse liikmeid kaasaarvatud esimees. Koosolek toimus vahetult peale Briti etappi kus VW kindlustas manufacturer tiitli. Seega otsus tehti kõige kõrgemal tasemel ja sellest teadis väga väike ring inimesi. Ametlik koosolek oli juba formaalsus mis ajastati peale etappi, et mitte pidu rikkuda. Sellele eelnes kindlasti analüüs aga reaalselt otsus tehti vast 2-3 nädalat tagasi koos Audi otsusega (avalikustati 26.10). See on ka max aeg kui MW oli võimalik sellest usutavalt teada. Kas ta selle teadmisega ka midagi asjalikku ette võttis saab näha. Mulle tundub, et vihje sai Ogier ja tema käis rääkimas fordis ja ilmselt ka citroenis veel enne.
MMAL
III järgu kommentaator
III järgu kommentaator
Postitusi: 209
Liitunud: 20 Jaan 2013, 23:22

Re: WRC hooaeg 2017

Postitus Postitas MMAL »

Isiklikult loodan , et Tänak/Mölder liiguks ikka DMackist edasi.
See oleks ilge pettumus , vähemalt minule tugitoolifännile. Muidu jälle oota ainult Poolat, Soomet ja Walesi :([/quote]


See on selline vaatevinkli teema. Mina isiklikult loodan et dmack on järgmine aasta nii suure arenguhüppe teinud, et keerab misul igal pinnasel jalad sõlme :)[/quote]


Ma ei usu, et nad suudavad nii kiirelt olla 100% konkurentsis , või isegi olla üle misust. Hooaeg ju algab põhimõtteliselt kohe , kui viimane lõpeb. Tehakse segus mingid muudatused ja saadetakse tootmisse. See võtab aega jne. Eks järgmine hooaeg vbolla on veidi parem, kui see aasta, aga mingit megahüpet pole mõtet küll loota. Siit ka järgmine teema, et vaevalt VW mehed Dmack siirduvad. See peab ikka vägavägasuur raha olema. 4x maailmameister rehvitestijaks.. no muidugi :D Pigem Breen, Evans, Camilli (kuigi kahtlen et Camilli), aga on ka võimalus , et Ott jätkab seal...
Tore muidugi , kui DMack jätkab , põnevam ongi. Aga Tänak võiks ikkagi edasi liikuda :)[/quote]
Ei arene see dmack kuhugi eriti jab ei jõua kunagi michelini tasemele. Aga Ott ja Raigo liiguvad kindlasti edasi põhitiimi. Wilson ju hiljuti mainis, et Ott on oma elu paremas vormis ja teinud võimsa arengu. Kindlasti tulevikku vaadates on Ott tegija m-spordis ja Wilsoni unistus oleks Ott ja Ogier ühes tiimis, kindlasti kõlbavad, kui Ogieri ei saa, ka Mikkelsen ja Latvala Oti kõrvale.
Karlil läks vist raskeks lepingut saada dmackiga, sest Evans, Camilli on ka ju m-spordi poolt pakutavad sõitjad!? Aga top3 katseaegasid neist suudaksid sõita vaevalt keegi, eriti veel, kui Ott on liikunud michelini peale.
blizzard
I järgu kommentaator
I järgu kommentaator
Postitusi: 867
Liitunud: 01 Okt 2010, 18:47

Re: WRC hooaeg 2017

Postitus Postitas blizzard »

-huviline2-
Rallifoorum 24/7
Rallifoorum 24/7
Postitusi: 3574
Liitunud: 13 Veebr 2006, 17:08

Re: WRC hooaeg 2017

Postitus Postitas -huviline2- »

Miks DMackil väljavaated puuduvad? Koostöö Avoniga (Kõvakattel Michelinist ülegi), palgatud targad inimesed, ilmselt mõni juurdegi ja kui reaalsetes võistlustingimustes katsetada j arendada ka saab. Keegi ju ei arvagi, et see kerge peaks olema ja kohe juhtuma.
KidrA
Rallifoorum 24/7
Rallifoorum 24/7
Postitusi: 2225
Liitunud: 27 Nov 2005, 15:22

Re: WRC hooaeg 2017

Postitus Postitas KidrA »

Sponsorid ja rikkad onud seljataga ei tule siin mingit rolli mängima ma arvan. Siin autotootjad viskavad kümned miljonid eurod, et neid enda meeskonda saada,või arvate, et jouhki läheb rahakohvriga Wilsoni juurde, et kle ole mees, võta Latvala, ei. Citroen vajab vähemalt ühte sõitjat neist kolmest, see on kindel. Kuna Ogier päris Toyotasse vist minema pole nõus siis on nad Latvalast ja Mikkelsenist kindlasti väga huvitatud. Nii kaua kui on nii kõrge huvi kõigi kolme vastu,ei hakka keegi rikas onu nende sõitmise eest maksma.
StP
I järgu kommentaator
I järgu kommentaator
Postitusi: 974
Liitunud: 28 Mai 2010, 10:27

Re: WRC hooaeg 2017

Postitus Postitas StP »

Lithium kirjutas:Ma ei saa ka aru miks Oti koht peaks ohus olema, ta on kindlasti parem kui Mikkelsen ja Latvala.
Palun põhjenda kuidas sa sellise järelduseni jõudsid!
Lithium
Rallifoorum 24/7
Rallifoorum 24/7
Postitusi: 5165
Liitunud: 11 Veebr 2010, 13:05
Asukoht: Tallinn
Has thanked: 1
Meeldimisi saanud: 2

Re: WRC hooaeg 2017

Postitus Postitas Lithium »

StP kirjutas:
Lithium kirjutas:Ma ei saa ka aru miks Oti koht peaks ohus olema, ta on kindlasti parem kui Mikkelsen ja Latvala.
Palun põhjenda kuidas sa sellise järelduseni jõudsid!
Kas tõesti polnud midagi muud postitada? Ei hakka nii lollile küsimusele vastamagi :D
Söörlöne!
muhk
Diagnoos: rallisõltlane
Diagnoos: rallisõltlane
Postitusi: 1965
Liitunud: 01 Mai 2010, 17:59

Re: WRC hooaeg 2017

Postitus Postitas muhk »

Lithium kirjutas:
StP kirjutas:
Lithium kirjutas:Ma ei saa ka aru miks Oti koht peaks ohus olema, ta on kindlasti parem kui Mikkelsen ja Latvala.
Palun põhjenda kuidas sa sellise järelduseni jõudsid!
Kas tõesti polnud midagi muud postitada? Ei hakka nii lollile küsimusele vastamagi :D
noh, kindlasti parem on võibolla liialdus. pigem oleks poliitkorrektne kasutada, et ott on sama masti mees, mis mikkelsen ja latvala. need mehed natuke kauem kõrgemas mängus sees olnud, sesmõttes on ott ikkagi uus tulija ja peab veel end tõestama terve hooaja vältel top3 kohtasid sõites ;)
PS olen valmis sõimulaviiniks enda suunas
Divine
Rallijumal
Postitusi: 1950
Liitunud: 10 Nov 2012, 11:15

Re: WRC hooaeg 2017

Postitus Postitas Divine »

Kas tõesti polnud midagi muud postitada? Ei hakka nii lollile küsimusele vastamagi :D[/quote]
noh, kindlasti parem on võibolla liialdus. pigem oleks poliitkorrektne kasutada, et ott on sama masti mees, mis mikkelsen ja latvala. need mehed natuke kauem kõrgemas mängus sees olnud, sesmõttes on ott ikkagi uus tulija ja peab veel end tõestama terve hooaja vältel top3 kohtasid sõites ;)
PS olen valmis sõimulaviiniks enda suunas[/quote]

Mikkelsenil mitu aastat järjest VW pepu all olnud tõesti, Latvalast rääkimata. Kiiruse poolest arvan et Ott vb isegi kiirem nendest kahest. Auto, auto ja veelkord auto, mis oleks kui Otil oleks olnud VW. Oleks, oleks, oleks...
tugitoolifänn
Diagnoos: rallisõltlane
Diagnoos: rallisõltlane
Postitusi: 1012
Liitunud: 29 Juun 2016, 15:37

Re: WRC hooaeg 2017

Postitus Postitas tugitoolifänn »

Sellele küsimusele ,kes on kellest kiirem (3 VW mees vs Ott), saaks alles siis võrdse võrdluse , kui nad omavahel ühes tiimis võistleks/sõidaks.
Võrdne auto , võrdsed võimalused, alles siis saame rääkida kes on kellest tõesti kiireim mees.
Ogier on omas mahlas mees tõesti, aga äkki saame järgmine aasta öelda, et näe Ott on ikkagi kiirem Fordiga Ogierist ;)
allar9944
Rallifoorum 24/7
Rallifoorum 24/7
Postitusi: 2443
Liitunud: 19 Jaan 2010, 22:02
Asukoht: Saaremaa

Re: WRC hooaeg 2017

Postitus Postitas allar9944 »

Ma ei näe ühtegi põhjust miks Ott ei peaks järgmine aasta põhitiimi ridades sõitma.
Kolin
Moderaator
Moderaator
Postitusi: 19363
Liitunud: 23 Veebr 2003, 12:43
Asukoht: Seal kus lõpeb asfalt
Has thanked: 2
Meeldimisi saanud: 14
Kontakt:

Re: WRC hooaeg 2017

Postitus Postitas Kolin »

Pilt
Pilt
Pilt
Man and machine against mother nature!!!
"I kneel only to god, But I don't see him here"John Abruzzi
raulito
I järgu kommentaator
I järgu kommentaator
Postitusi: 843
Liitunud: 06 Jaan 2009, 23:49

Re: WRC hooaeg 2017

Postitus Postitas raulito »

tugitoolifänn kirjutas:Sellele küsimusele ,kes on kellest kiirem (3 VW mees vs Ott), saaks alles siis võrdse võrdluse , kui nad omavahel ühes tiimis võistleks/sõidaks.
Võrdne auto , võrdsed võimalused, alles siis saame rääkida kes on kellest tõesti kiireim mees.
Ogier on omas mahlas mees tõesti, aga äkki saame järgmine aasta öelda, et näe Ott on ikkagi kiirem Fordiga Ogierist ;)
Wilson harrastas veel sel ajal kui olid vaid Ford ja Citroen taktikamänge ja igasugused omavahelised võidusõitud meeskonnakaaslaste vahel pandi ju pidurit kui ma ei eksi. Citroenis muidugi keelati Loebist kiirem olla ja seepärast Ogier sealt minema läkski.
Seega võib olla suht kindel olla et Wilson keelaks igasugused võidusõidud Ogeri ja Oti vahel ära.
Milor
Diagnoos: rallisõltlane
Diagnoos: rallisõltlane
Postitusi: 1685
Liitunud: 18 Juul 2004, 16:55
Asukoht: Roobuka

Re: WRC hooaeg 2017

Postitus Postitas Milor »

Arvan, et järgmine aasta võib kujuneda kõige suuremaks katastroofiks just Mikkelsenile.
Tema sõidustiil on väga agressiivne ja tal on pea igal rallil õnnelike joppamisi olnud. Kuid kui nüüd uus masin istumise all (mis võtab harjumist), mis ei pruugi sama vastupidav olla, siis ... .
Ott Tänak on rallisõitja - mitte meelelahutaja.
tugitoolifänn
Diagnoos: rallisõltlane
Diagnoos: rallisõltlane
Postitusi: 1012
Liitunud: 29 Juun 2016, 15:37

Re: WRC hooaeg 2017

Postitus Postitas tugitoolifänn »

Sellisel juhul ma ei usu, et Ott sellega lepiks. Kes ei tahaks maailmameistriks tulla ?
Ütleme(no ütleme näiteks!), et Ogieril oleks raske kohaneda ? Ott on kiirem , siis Wilson ütleb , et Ott hoia veits pidurit peal ? :lol:
Teine näide: kui Mikkelsen on 15 sekundit Ogierist eespool ja sõidavad suht ühte auku, siis vaevalt Mikkelsenil VW poolt korraldus antud, et lase nüüd Ogier mööda. Ei usu mina seda. See võib F1s toimida.
Võidab see kes on kiirem.
raulito
I järgu kommentaator
I järgu kommentaator
Postitusi: 843
Liitunud: 06 Jaan 2009, 23:49

Re: WRC hooaeg 2017

Postitus Postitas raulito »

tugitoolifänn kirjutas:Sellisel juhul ma ei usu, et Ott sellega lepiks. Kes ei tahaks maailmameistriks tulla ?
Ütleme(no ütleme näiteks!), et Ogieril oleks raske kohaneda ? Ott on kiirem , siis Wilson ütleb , et Ott hoia veits pidurit peal ? :lol:
Teine näide: kui Mikkelsen on 15 sekundit Ogierist eespool ja sõidavad suht ühte auku, siis vaevalt Mikkelsenil VW poolt korraldus antud, et lase nüüd Ogier mööda. Ei usu mina seda. See võib F1s toimida.
Võidab see kes on kiirem.
Hea näide on jällegi Citroen. Sordol ju võita ei lastud Loebi vastu.
viplala
Rallifoorum 24/7
Rallifoorum 24/7
Postitusi: 11801
Liitunud: 10 Dets 2011, 18:38
Asukoht: Haabneeme
Meeldimisi saanud: 2

Re: WRC hooaeg 2017

Postitus Postitas viplala »

tugitoolifänn kirjutas:Sellele küsimusele ,kes on kellest kiirem (3 VW mees vs Ott), saaks alles siis võrdse võrdluse , kui nad omavahel ühes tiimis võistleks/sõidaks.
Võrdne auto , võrdsed võimalused, alles siis saame rääkida kes on kellest tõesti kiireim mees.
Ogier on omas mahlas mees tõesti, aga äkki saame järgmine aasta öelda, et näe Ott on ikkagi kiirem Fordiga Ogierist ;)
Tänak ja Latvala 2012 sõitsid sama masinaga Ford Fiesta RS WRC kül erinevates MW meeskondades Latvala Ford World Rally Team ja Tänak M-Sport Ford WRT.
Latvala edestas punktidega aasta lõpuks Tänakut 3 korda. Kahjuks ei saa neid siiski võrrelda kuna Latvala oli Fordiga WRC klassis juba 6 aastat harjutanud ja Tänakule oli see alles esimene aasta WRC klassis sõita Fordiga.
Mikkelsenil 2012 aastal sõite ei olnud ja 2013 aastal tuli parima autoga- VW Polo WRC.
Kõik võrdlused, kes on parim neist kolmest tulevad isiklikust eelistusest.
Minu eelistus on Tänak, Mikkelsen ja siis Latvala :)!
Viimati muutis viplala, 03 Nov 2016, 09:38, muudetud 1 kord kokku.
(Jan)
Diagnoos: rallisõltlane
Diagnoos: rallisõltlane
Postitusi: 1634
Liitunud: 01 Veebr 2014, 14:13

Re: WRC hooaeg 2017

Postitus Postitas (Jan) »

tugitoolifänn kirjutas:Sellisel juhul ma ei usu, et Ott sellega lepiks. Kes ei tahaks maailmameistriks tulla ?
Ütleme(no ütleme näiteks!), et Ogieril oleks raske kohaneda ? Ott on kiirem , siis Wilson ütleb , et Ott hoia veits pidurit peal ? :lol:
Teine näide: kui Mikkelsen on 15 sekundit Ogierist eespool ja sõidavad suht ühte auku, siis vaevalt Mikkelsenil VW poolt korraldus antud, et lase nüüd Ogier mööda. Ei usu mina seda. See võib F1s toimida.
Võidab see kes on kiirem.
Ogieri eesmärk ongi olnud alati võita ralli mees mehe vastu võitluses. Ctroenist lahkus Ogier kuna talle anti tiimi poolt korraldus Loebile kaotada, ilmselgelt ei lähe keegi rallit sõitma selleks, et kaotada konkurentidele. Peale walesi rallit ütles ka Ogier, et käis Otiga kõva võitlus, kus pidi terve nädalavahetus kõvasti suruma, et Otti seljataga hoida, aga seda magusam on võit.
stout
II järgu kommentaator
II järgu kommentaator
Postitusi: 315
Liitunud: 25 Dets 2012, 14:49

Re: WRC hooaeg 2017

Postitus Postitas stout »

Huvitavad ajad, pole midagi öelda. Mis te arvate sellisest mõttekäigust Ogieri osas - Ogier sai ise enda järgi ehitada VW ja oli sellega võitmatu, samuti oli ta väga kiire ka kunagi Citoreniga, mis oli tehtud Loebi järgi, kuid ilmselt sobis ka see masin Ogierile väga hästi kuna kahel Sebil on/oli sõidustliil väga sarnane. Kui nüüd Ogeir liigub Citroeni/Fordi, mis on ehitatud hoopis teiste meeste tunde järgi ehk siis Meeke/Tänak(eestlasena tuleb nii mõelda), kas ta suudab kohe selle masinaga kiire olla või on ka varinat et ei saagi liikuma(näiteks nagu Märtin ja Peugeot). Oletame, et näiteks Citroenis esimesed kolm rallit Meeke lihtsalt sõidab Ogieri puhtalt üle ja igalpool jutud lahti, et eelmiste aastate edu oli puhtalt masina pealt - kuidas mõjub see mehe enesekindlusele, kas hakkab tegema rohkem vigu -kuna ilmselt mehe ego ei luba kaotada võrdsetel tingimustel ja riskib rohkem ning siis võib juba kõike juhtuda. Teine varinat on muidugi see, et kõik läheb vana viisi edasi ja näeme veel mitu aastat ühte meest tipus.
soca
Rallifoorum 24/7
Rallifoorum 24/7
Postitusi: 11133
Liitunud: 13 Jaan 2012, 15:22
Asukoht: Lõuna-Eesti ralliteed

Re: WRC hooaeg 2017

Postitus Postitas soca »

raulito kirjutas:
tugitoolifänn kirjutas:Sellele küsimusele ,kes on kellest kiirem (3 VW mees vs Ott), saaks alles siis võrdse võrdluse , kui nad omavahel ühes tiimis võistleks/sõidaks.
Võrdne auto , võrdsed võimalused, alles siis saame rääkida kes on kellest tõesti kiireim mees.
Ogier on omas mahlas mees tõesti, aga äkki saame järgmine aasta öelda, et näe Ott on ikkagi kiirem Fordiga Ogierist ;)
Wilson harrastas veel sel ajal kui olid vaid Ford ja Citroen taktikamänge ja igasugused omavahelised võidusõitud meeskonnakaaslaste vahel pandi ju pidurit kui ma ei eksi. Citroenis muidugi keelati Loebist kiirem olla ja seepärast Ogier sealt minema läkski.
Seega võib olla suht kindel olla et Wilson keelaks igasugused võidusõidud Ogeri ja Oti vahel ära.
see on suur põhjus miks ma ei taha, et Ogier m-sporti läheks. okei pole üldse kindel ja välja öeldud, et Wilson seda tegema hakkaks aga kardangi, et siis Tänak ja Camilli jäävad tahaplaanile.

Teisest küljest saaks jällegi teada kui kiire Ott tegelikult on. Kui on tihti ikkagi Ogierist kiirusega üle (mille üle mina üldse ei imestaks, stabiilsusega lööks ikkagi Ogier teda) siis saaks päris huvitav olema.
Minu postitusi täie tõsidusega mitte võtta.
Dmack Eesti rahvusrehviks!
Rallifoorumi vanasõna: "Otile sobivad ainult Poola ja Soome ralli!"
Vasta