Mölder Juunior - 2 kuud audis

räägi eesti autorallist

Moderaatorid: Jaanus, KAIKUL, Sparco

umm
I järgu kommentaator
I järgu kommentaator
Postitusi: 673
Liitunud: 16 Veebr 2003, 13:31
Asukoht: Tallinn

Postitus Postitas umm »

Niih, kuuldavasti olevat Margus Murakas peaaegu kiirabile sisse lajatanud Kiili katsel õnnetuspaigas. Ning teistel nullidel jäi samuti väga vähe puudu Möldri autost.
Eee, kuskohast selline inf??? Murakas jäi kiirabist tükk maad enne veel seisma ja chekkis olukorda. Minuarust Aava ladus täiega läbi, siin pole keegi miskit siristanud, kuigi mees teatab rahumeeli, et harjutavad. Pildilt vaadates ei saanud teised autod isegi hea tahtmise korral Möldri autole lähedale saada, auto oli ju põllul??
Sparco
Hooaja Kaval Ants
Hooaja Kaval Ants
Postitusi: 1232
Liitunud: 28 Veebr 2003, 14:23
Asukoht: Tallinn

Postitus Postitas Sparco »

kust pilti näeb kui kysida tohib?
Kristo
---
---
Postitusi: 3475
Liitunud: 15 Jaan 2003, 12:16
Asukoht: Everywhere
Kontakt:

Postitus Postitas Kristo »

umm kirjutas:
Niih, kuuldavasti olevat Margus Murakas peaaegu kiirabile sisse lajatanud Kiili katsel õnnetuspaigas. Ning teistel nullidel jäi samuti väga vähe puudu Möldri autost.
Eee, kuskohast selline inf??? Murakas jäi kiirabist tükk maad enne veel seisma ja chekkis olukorda. Minuarust Aava ladus täiega läbi, siin pole keegi miskit siristanud, kuigi mees teatab rahumeeli, et harjutavad. Pildilt vaadates ei saanud teised autod isegi hea tahtmise korral Möldri autole lähedale saada, auto oli ju põllul??
Lugesin www.ralli.net lehelt.
Kasuta ikka turvavööd ka!
favoriit
IV järgu kommentaator
IV järgu kommentaator
Postitusi: 89
Liitunud: 03 Apr 2003, 10:01
Asukoht: Tallinn

Postitus Postitas favoriit »

xaus kirjutas:
tarvvi kirjutas:xaus lõpeta ära.Sa peaksid ise teadma ,et 16 aastaselt ei saa veel rallit sõita ja ,et Eesti rallidel on ette nähtud 2-3 nullautot.Neljas null on alati pandud selleks ,et sinna vahele mõni noor kogemusi otsiv rallisõitja vahele panna ntx.Kert Uus ja Martin Rauam. Oleks selline õnnetus juhtunud ükskõik millise sõitjaga,oleks rada samamoodi kinni pandud.Mul on tunne ,et sa ise olid seal katsel mis ära jäeti ja nüüd oled igasugustes kompleksides.Ja millest sa räägid ,et pole valmis?ega see tal esimene ralli ju ei olnud.Seni kuni midagi juhtunud ei olnud ei pannud keegi seda nulli sõitmist tähele.
Sa esimest korda elus rallit jälgid või? Kuidas ei saa 16 aastane rallil sõita, vabalt saab ja on saanud, toome näiteks kasvõi Kert Uusi ja Jari-Matti Latvala, kes mõlemad on sõitnud alla 18 aastaselt. Lisaks märgib Mölder juunior oma intervius, et tahab koha kui algaja load suvel kätte saab rallit sõitma hakata, seega on see Eestis vägagi võimalik!

Kui see oleks mõne sõitjaga juhtunud, poleks ju katse ära jäänud, vaid enamus mehi oleks ikkagi aja kirja saanud! Seal on suur vahe, kas välja sõidab null masin või võisteja!

Oma eelmises kommentaaris ei süüdistanudki ma nii väga Mölder juuniori, kes tegelikult pole ju midagi valesti teinud. Ta käitus nii nagu tal võimaldati käituda. Kuid keegi peaks selle eest vastutama, see kes ta sinna autorooli lubas. Mujal maailmas ei juhtu selliseid asju ja näiteks Soomes ei lubata üldse kedagi rallit sõitma enne kui nad on 18 täis. Meil ollakse selgelt liiga vabameelsed nii mõnegi koha pealt!
See eelviimane lause on küll täitsa vale.
Kristo
---
---
Postitusi: 3475
Liitunud: 15 Jaan 2003, 12:16
Asukoht: Everywhere
Kontakt:

Postitus Postitas Kristo »

Juhilubasid hakatakse väljastama Soomes alates 18-ndast eluaastast, seega rallidel osalemine on enne seda seal välistatud. Ka nulli ei tohi sõita. Sprintidel võib osaleda küll.
Kas Mölder jnr. paneb ülesõitudel kaardilugeja rooli? Kui ei, siis miks politsei lihtsat saaki kinni ei püüa - poiss ju 15 ja ilmselgelt lubadeta?
Kasuta ikka turvavööd ka!
Kristo
---
---
Postitusi: 3475
Liitunud: 15 Jaan 2003, 12:16
Asukoht: Everywhere
Kontakt:

Postitus Postitas Kristo »

Leidsin esmaspäevasest õhtulehest sellise lõigu:

Kogenud kaardilugeja Toomas Kitsing oli teist meelt. ĢNullauto pole koht rallisõidu õppimiseks. Selleks on olemas rallisprindid, jäärajasõidud ja noorterallid,ģ lausus ta. ĢNoored lähevad liiga hoogu. Kui tahad võidu sõita, tuleb number võtta ja võistluses osaleda,ģ lisas ralli võitja Margus Murakas.

Ma arvan, et hetkel Eestis kõige kiiremat sõitu näitavad mehed teavad, mida räägivad.
Kasuta ikka turvavööd ka!
favoriit
IV järgu kommentaator
IV järgu kommentaator
Postitusi: 89
Liitunud: 03 Apr 2003, 10:01
Asukoht: Tallinn

Postitus Postitas favoriit »

[quote="Carlos"]Leidsin esmaspäevasest õhtulehest sellise lõigu:

Kogenud kaardilugeja Toomas Kitsing oli teist meelt. ĢNullauto pole koht rallisõidu õppimiseks. Selleks on olemas rallisprindid, jäärajasõidud ja noorterallid,ģ Kitsing ütles umbes sama lause kah aastad tagasi Saaremaa rallil,kui keegi subaruga(oli vist punane)kivisse küttis.Aga möödus päev ja oli just Kitsing(samuti 0 autol)mees kes läbi välipeldiku kihutas nii et pilpaid lendas kahte-lehte.Nii et kui pauk käinud on kõigil lõuad laiali aga kui ise litaka ära paneb on mokk maas.
Kristo
---
---
Postitusi: 3475
Liitunud: 15 Jaan 2003, 12:16
Asukoht: Everywhere
Kontakt:

Postitus Postitas Kristo »

Kui keegi tänaval mingi avarii teeb, kuda see ohutusauto juhtimisega seotud?
Kasuta ikka turvavööd ka!
favoriit
IV järgu kommentaator
IV järgu kommentaator
Postitusi: 89
Liitunud: 03 Apr 2003, 10:01
Asukoht: Tallinn

Postitus Postitas favoriit »

Carlos kirjutas:Kui keegi tänaval mingi avarii teeb, kuda see ohutusauto juhtimisega seotud?
Sellest lausest küll aru ei saa! :!:
Kristo
---
---
Postitusi: 3475
Liitunud: 15 Jaan 2003, 12:16
Asukoht: Everywhere
Kontakt:

Postitus Postitas Kristo »

Ma arvan, et nii mõnigi kord on tema teravatest ütlemistest kasu olnud. 2002 Talverallil oli ta hiljem ajakirjanduses nullautode ja vippide peale eriti kuri. Ma ei mäleta, kas seal mõni null ja VIP üldse rajale jäigi. Pea igas stardis öeldi, et tähelepanu, seal ja seal on VIP kraavis.

PS. Ei märganud, et sa kirjutasid, et ta ka nulli roolis oli. Sel juhul on muidugi taunitav. Ise sellest kuulnud pole.
Kasuta ikka turvavööd ka!
Jackal
Kaval Ants
Kaval Ants
Postitusi: 125
Liitunud: 25 Veebr 2003, 10:58
Asukoht: Tallinn

Postitus Postitas Jackal »

nyyd suur probleem selle null auto yle. Krt Läti Kurzeme rallil keeras 0 auto yle kedagi ei huvitanud, katse oli natukeaega kinni aga siis tehti jälle lahti.
VWman
III järgu kommentaator
III järgu kommentaator
Postitusi: 238
Liitunud: 22 Veebr 2003, 01:02

Postitus Postitas VWman »

Kas Mölder jnr. paneb ülesõitudel kaardilugeja rooli? Kui ei, siis miks politsei lihtsat saaki kinni ei püüa - poiss ju 15 ja ilmselgelt lubadeta
Ma küsiks pigem.. kuda ta rada kirjutab ?
kert uus oli 15 kui ta sõitis nulli, kui sul on kaardilugeja (õpetaja) kõrval siis sa võid sõita rallit.
Kui Kert hakkas 0 sõitma oli tal ikka juba ca 2-3 aastane võistlus kogemus .. ta oli sõitnud,karti, rahvarallit ja krossi .. Möldril vaevalt aasta täis tuleb .. ja nii pikal kruusakatsel oli Mölder minu teada esimest
korda .
Kuulsin eile ühe endise sõitja arvamust, et äkki oleks tark taastada teine liiga, kus saaksid noored tallata palju süda ihkab ja nii mõnedki praegused sõitjad võiksid oma taseme poolest seal kätt harjutada. Näiteks midagi sellist, et katsed on umbes 5 kilomeetrised ja kokku 40-50 kilomeetrit katseid. Katse võitja keskmine kiirus võiks jääda 90-100 km/h vahele jne. Või tekiks siin see point, et teise liigasse kulumine ei mahuks sõitjatele hinge?
sryy..ei sobi see hästi siia teemasse aga ei hakanud kohe uut ka tegema
Olen ka seda kuulnud, juba möödunud suvel kuulsin....aga kardan et sellest ei saa asja. :cry: :cry:
..kui hoida võsitlus kulud madalad .. stardimaks ~1000eeku, autod oleks väga võrtsed ja tehniliselt suhteliselt piiratud ja rehvid ka sama moodi, ning auto ehitamise kulu jääks ca 30-40 tuhhi kanti, siis ma arvan et rahvarallist tuleks hoobilt üle ca 20 võistlejat .
Klassi loomise eeskujuks võib võtta Golf klassi ringrajast, aga kuna 1,6 Gti mootorid on otsakorral ja varuosi pole eriti saada ..siis võiks näiteks autoks võtta Golf 2 1,8GTi.. või kui keegi arvab, et võimsus liiga karmiks läheb..siis võtame GT ..see on 66kw-d :) ..rehviks mingi odvam 13-14" rehv galaxie , black roket vms... üldiselt minu meelest pole odava ralliklassi loomine paha mõte , ainult turvalisus ei tohi kannatada selle all .
tarvvi
IV järgu kommentaator
IV järgu kommentaator
Postitusi: 87
Liitunud: 12 Mär 2003, 16:15

Postitus Postitas tarvvi »

kui pikk see sinu teada pikeim kruusakatse on? sest ta sõidab ju eelmise aasta lõuna-eesti rallist saati nulli ja seal oli minuteada vähemalt 2 katset 27km
VWman
III järgu kommentaator
III järgu kommentaator
Postitusi: 238
Liitunud: 22 Veebr 2003, 01:02

Postitus Postitas VWman »

tarvvi kirjutas:kui pikk see sinu teada pikeim kruusakatse on? sest ta sõidab ju eelmise aasta lõuna-eesti rallist saati nulli ja seal oli minuteada vähemalt 2 katset 27km
Srry eksisin ..selle unustasin arvestamata ..
favoriit
IV järgu kommentaator
IV järgu kommentaator
Postitusi: 89
Liitunud: 03 Apr 2003, 10:01
Asukoht: Tallinn

Postitus Postitas favoriit »

Carlos kirjutas:Ma arvan, et nii mõnigi kord on tema teravatest ütlemistest kasu olnud. 2002 Talverallil oli ta hiljem ajakirjanduses nullautode ja vippide peale eriti kuri. Ma ei mäleta, kas seal mõni null ja VIP üldse rajale jäigi. Pea igas stardis öeldi, et tähelepanu, seal ja seal on VIP kraavis.

PS. Ei märganud, et sa kirjutasid, et ta ka nulli roolis oli. Sel juhul on muidugi taunitav. Ise sellest kuulnud pole.
See oli Saaremaa rallil aasta oli 99,kui Kitsing O-autoga tualetis käis.
Everything is possible in this buisness(M.Grönholm)
Jackal
Kaval Ants
Kaval Ants
Postitusi: 125
Liitunud: 25 Veebr 2003, 10:58
Asukoht: Tallinn

Postitus Postitas Jackal »

Carlos kirjutas:Kas Mölder jnr. paneb ülesõitudel kaardilugeja rooli? Kui ei, siis miks politsei lihtsat saaki kinni ei püüa - poiss ju 15 ja ilmselgelt lubadeta?
minu arust on asi nii et kaardilugejat saab lugeda nagu sõiduõpetajat (nagu autokooli õpetaja)
Aga ma pole selles täiesti kindel.
Sparco
Hooaja Kaval Ants
Hooaja Kaval Ants
Postitusi: 1232
Liitunud: 28 Veebr 2003, 14:23
Asukoht: Tallinn

Postitus Postitas Sparco »

nii tänases autolehes oli siis mölderi ja vunni karistus määratud.ei ole 6 kuud nagu enamus teist siin arvasid vaid said nad 2 kuulise karistuse,mis keelab neil sõita rallide ohutusautol alates 3maist 2kuud.
Viimati muutis Sparco, 23 Mai 2003, 09:53, muudetud 1 kord kokku.
KuriUss
Diagnoos: rallisõltlane
Diagnoos: rallisõltlane
Postitusi: 1484
Liitunud: 07 Mär 2003, 18:29
Asukoht: Sibulaküla
Kontakt:

Postitus Postitas KuriUss »

Kuidas see nüüd oligi, enne punast kaarti näidatakse kollast ...

Loodetavasti sai õppetunni kätte ja on edasi igati viks ja viisakas rallisõitja.
Kristo
---
---
Postitusi: 3475
Liitunud: 15 Jaan 2003, 12:16
Asukoht: Everywhere
Kontakt:

Postitus Postitas Kristo »

Banaanivabariigi värk. Vähemalt 6 kuud oleks võinud keeld ikka olla. Ning keeld võistelda, mitte ohutusautol sõitmise keeld. Jube karistus on küll, Lõuna-Eesti rallil ei saa nulli sõita :D Ohutusautol sõitmise võiks peale sellist lollust ära keelata üldse. Võib olla olen liiga sapine, aga tegemist ei ole lasteaiaga ju.
tarvvi
IV järgu kommentaator
IV järgu kommentaator
Postitusi: 87
Liitunud: 12 Mär 2003, 16:15

Postitus Postitas tarvvi »

Carlos sa oled tõeline tegija.
Vasta