Tulevikutähed

Maailma rallitippude käekäigust

Moderaatorid: Jaanus, KAIKUL, Strike, Erki, jagr

Vasta
jens
Rallifoorum 24/7
Rallifoorum 24/7
Postitusi: 2077
Liitunud: 02 Aug 2005, 21:50
Asukoht: Tallinn

Tulevikutähed

Postitus Postitas jens »

Hetkel on siis kolm tippsõitjat (Grönholm, Loeb, Solberg), kes jagavad kulda ja karda. Teised jäävad vähemalt esialgu selgelt nende varju. Aga mõistagi ei saa see praegu eesotsas olev kolmik igavesti võita. Kes võiks olla järgmine maailmameister pärast neid? Kes tundub olevat hetkel lootustandvaim noor rallisõitja?

Tehasetiimide sõitjad Hirvonen või Atkinson? Kronose nr2 Pons? Või Sordo, kes minu spekulatsiooni kohaselt on suurim kandidaat Citroeni C4 teise sõitja kohale 2007? =) Samuti Duval, kelle karjäär liikus ülesmäge kuni selle hooajani... Või siis hoopis Matthew Wilson või Aigner, kes on õigupoolest alles alustanud oma WRC-karjääri.

Või siis mitte enam niiväga noored Stohl ja Galli (mõl ligi 35)... aga ka Rovanperä ja Panizzi hakkasid alles vahetult enne 35. eluaastat tegusid tegema.

Milline potensiaal võiks olla Aaval/Möldril? Ja ka teistel JWRC sõitjatel?
mrali
Rallifoorum 24/7
Rallifoorum 24/7
Postitusi: 5214
Liitunud: 21 Aug 2003, 11:41
Asukoht: Tallinn, Lääne-Eesti
Kontakt:

Postitus Postitas mrali »

WRC kogemusega noorematest (<30) vendadest hindan kõige kõrgemalt ilmselt Atkinsoni ja Duvali,kes on suutnud pidevalt väga head kiirust näidata (kriitikutele tuletagem meelde taaskord CMRi või Solbu alguseid!).Sordo WRC-auto kogemus on hetkel veel üsna väike,kuid Ponsist paistab ta siiski minu arvates asjalikum vend olevat.
Väike Wilson tuli minu meelest liiga noorelt WRC-sse,kuid-kui papal raha on,siis võib proovida.Kodanik Aignerist ei oska midagi arvata.
JWRC pilootidest tuleks ära mainida ka Meeke'i nimi,kes mõnes mõttes meenutab oma mentor CMRi-ka tema ei tahtnud alla 25-aastaselt eriti teel püsida.Ning rootslastel-kiireid noori paistab küll olevat (Andersson,Sandell,Joge jne).
Hirvonen on mulle äärmiselt vastumeelne kuju ning ettevaatlikuks teeb ka see kolm aastat kestev "harjumine" ja vabanduste otsimine.Paar sähvatust nagu see Kataloonia 3.koht ei loe.
Vanematest (30 ringis või enam) tõstaks Galli ja Stohli kõrval esile ka Carlssoni nime.Toorelt kiiruselt tundub olevat Galli neist kolmest ehk vaksajagu kiireim.
Esialgu siis niipalju.
KuriUss
Diagnoos: rallisõltlane
Diagnoos: rallisõltlane
Postitusi: 1484
Liitunud: 07 Mär 2003, 18:29
Asukoht: Sibulaküla
Kontakt:

Postitus Postitas KuriUss »

Wilsonit tuleb vist küll käsitleda kui imepõnevat eksperimenti. Pole veel varem kellelgi nii vinget õppeprogrammi olnud.

Natuke banaalne, aga meenuvad read ühest filmist - "Earn this!".
jens
Rallifoorum 24/7
Rallifoorum 24/7
Postitusi: 2077
Liitunud: 02 Aug 2005, 21:50
Asukoht: Tallinn

Postitus Postitas jens »

Viimasel paaril rallil on päris silmapaistvalt esinenud selline tegelane nagu Daniel Sordo, kes sõidab alles esimest hooaega WRC-d, aga juba on kirjas neljas ja teine koht. Kindlad, kiired ja vigadeta etteasted. Tundub, et tegemist on andekama pässiga kui Hirvonen või Atkinson. Kui Citroen C4 vähegi konkurentsivõimeline on, kes teab, äkki hakkab Sainzi hoolealune juba järgmisel hooajal mõnel pool rallivõitu noolima. Hispaanlase näol tundub vähemalt hetkeseisu järgi olevat tegemist järgmise tippmehega selle "suure kolmiku" järel.
Kristo
---
---
Postitusi: 3475
Liitunud: 15 Jaan 2003, 12:16
Asukoht: Everywhere
Kontakt:

Postitus Postitas Kristo »

Kes on "päss"? Üsna rasket ametit pidavate võidusõitjate kohta "päss" öelda, veidi kohatu äkki? Või noh, ma ei teagi. Imelik lugeda lihtsalt.
Kasuta ikka turvavööd ka!
Jaanus
Moderaator
Moderaator
Postitusi: 5671
Liitunud: 15 Jaan 2003, 11:54
Asukoht: seal kus ralli
Kontakt:

Postitus Postitas Jaanus »

Sordo on tõesti väga kiiresti tippu tõusnud(mees saab mais 23 aastaseks). Mulle jäi ta silma Soomes. Sardiinia on selline kivine ralli, kus võib hea õnnega igaüks võita.
Soome Neste ralli on aga võistlus, kus peab olema uskumatu autovalitsemine, hea rajalegend ja eelkõige kogemused sellistelt teedelt. Seda ei ole võimalik võita esimese korraga, kindlasti ei ole see võimalik lõunaeurooplasel. Kuid Sordo tuli ja näitas, et tema jaoks on see lapsemäng. Muidugi suur osa sellest on ilmselt Sainzi vanal kaardilugejal Marc Martil, kuid roolis oli ju ikkagi Sordo. Seda võiks isegi võrrelda Sainzi 1000 Järve ralli üldvõiduga aastal 1990, mis oli tol ajal uskumatu rekordi purustus. Kuid Sainzil kulus selleks 3 aastat.
Antilera
Diagnoos: rallisõltlane
Diagnoos: rallisõltlane
Postitusi: 1069
Liitunud: 25 Jaan 2004, 21:11
Asukoht: Võru

Postitus Postitas Antilera »

no teema on teema ja arutada spekuleerida võib ikka kuid minu meelest pole esiteks nende põlvkondade vahe midagi nii suur. Solberg ja Loeb pole midagi vanurid ja nad võivad vabalt reel püsida kauamgi kui Sordod ja teised keda pakute siin trooniasendajateks. Samas võib väga vabalt tekkida aasta kahe pärast täiesti uued kujud ja tähed ja siin tulevikutähti ennustada oleks väga tänamatu töö. ja tuletan meelde, et ralli ja tipuspüsimine on kinni väga paljudes pisiasjades ja tiimid väga erinevad võivad olla ja nagu näha see aasta subarus Solbergi kohta küll öelda ei saa et ta mingi "suurde kolmikusse" kuuluja oleks. Samas teame et ta ei ole nõrk sõitja - lihtsalt auto pole praegu õnnestunud ehk. Mina ennustan et tulevikutäht on see kes on parim antud olukorras ja antud tingimustega antud rajal. ei saa öelda ja tembeldada keegi tulevaseks meistriks.
G.M. Racing :)
kajakas1
Hooaja Rallivõlur
Hooaja Rallivõlur
Postitusi: 1034
Liitunud: 10 Juun 2004, 10:53
Asukoht: Tallinn-Rakvere

Postitus Postitas kajakas1 »

Antilera kirjutas: Mina ennustan et tulevikutäht on see kes on parim antud olukorras ja antud tingimustega antud rajal. ei saa öelda ja tembeldada keegi tulevaseks meistriks.
No ja seda ju Sordo ongi. Tegelt täiesti sisutühi "mõte". Keegi ei tembeldagi siin kedagi meistriks. Antud tingimustes ja oludes nagu sa väitsid on Sordo lihtsalt ülitugev ja näitab kodanikele Hirvonen ja Atkinson koha kätte, kellel suuremad kogemused pealegi. Ok, Citroen on ka hea, aga Ponsi näitena tuues, võib öelda, et auto üksi ei sõida.

Solku ja Bosse ning Sordo vahel ON põlvkondade vahe. Kokkuvõttes ei saa ma, mida sa öelda tahtsid e miks sa selle posti tegid.

Ise pole miski Sordo fän aga tema sõidud on muljetavaldavad küll.
Kas sellist WRC'd me tahtsimegi?
KuriUss
Diagnoos: rallisõltlane
Diagnoos: rallisõltlane
Postitusi: 1484
Liitunud: 07 Mär 2003, 18:29
Asukoht: Sibulaküla
Kontakt:

Postitus Postitas KuriUss »

Vast tasuks Sordot tähele panna kui "õpikujuhtumit" sellest, kuidas hea manager (Sainz), hea tootjapoolne tugi (alates JWRCst) ja erk anne koos toimivad. Kindlasti ei saa mainimata jätta ka põlvkondadevahelist kogemustevahetust kogenud kaardilugeja kaudu.

Praegu on Sordo ikka selgelt suurima perspektiiviga noor sõitja. Siiamaani on karjääri edenemine toimunud küll väga järjekindlalt. Paistab, et teised noored sõitjad võivad vaid unistada sellisest stabiilsest arengust.

Tahaks vaid loota, et Märtini tänased ponnistused mõne samavõrd perspektiivika tulevikulootuse tekitavad.
Kristo
---
---
Postitusi: 3475
Liitunud: 15 Jaan 2003, 12:16
Asukoht: Everywhere
Kontakt:

Postitus Postitas Kristo »

Sordol ja Loebil on üheks ühiseks omaduseks ka tõeliselt tugev inglise keele oskus karjääri alguses :)
Aga jah, terava käega ja raske jalaga ta on. Kindlasti on Kataloonia hea tulemuse taga oma osa ka Xsara töökindlusel. Aga nii need asjad käivad.
Kasuta ikka turvavööd ka!
Kolin
Moderaator
Moderaator
Postitusi: 19363
Liitunud: 23 Veebr 2003, 12:43
Asukoht: Seal kus lõpeb asfalt
Has thanked: 2
Meeldimisi saanud: 17
Kontakt:

Postitus Postitas Kolin »

Minu arust on Sordo hea sõitja. Aga eks aeg näitab kas temast ka Sainzile väärikas järeltulija saab. Algus on küll palju lubav igatahes.
Man and machine against mother nature!!!
"I kneel only to god, But I don't see him here"John Abruzzi
Antilera
Diagnoos: rallisõltlane
Diagnoos: rallisõltlane
Postitusi: 1069
Liitunud: 25 Jaan 2004, 21:11
Asukoht: Võru

Postitus Postitas Antilera »

kajakas1 kirjutas:
Antilera kirjutas: Mina ennustan et tulevikutäht on see kes on parim antud olukorras ja antud tingimustega antud rajal. ei saa öelda ja tembeldada keegi tulevaseks meistriks.
No ja seda ju Sordo ongi. Tegelt täiesti sisutühi "mõte". Keegi ei tembeldagi siin kedagi meistriks. Antud tingimustes ja oludes nagu sa väitsid on Sordo lihtsalt ülitugev ja näitab kodanikele Hirvonen ja Atkinson koha kätte, kellel suuremad kogemused pealegi. Ok, Citroen on ka hea, aga Ponsi näitena tuues, võib öelda, et auto üksi ei sõida.

Solku ja Bosse ning Sordo vahel ON põlvkondade vahe. Kokkuvõttes ei saa ma, mida sa öelda tahtsid e miks sa selle posti tegid.

Ise pole miski Sordo fän aga tema sõidud on muljetavaldavad küll.
ega ma kah aru ei saanud mis öelda tahtsid ja miks selle posti tegid :)
G.M. Racing :)
Vasta